5 Kötü Bir VPN Servis Sağlayıcısı Belirtisi

Günümüzde, kullanıcılarına internet bağlantılarını daha da koruyabilecek çeşitli özellikler sunmanın yanı sıra, hizmetlerini uygun fiyatlarla sunan birçok VPN servis sağlayıcısı da vardır. Hizmetlerini ücretsiz sunan VPN hizmetleri bile vardır, bu da sanal özel ağlarını aylık veya yıllık ücret ödemeden kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, birçok sınırlama ile birlikte gelir ve genellikle bant genişliklerini veya internet trafiğini kısıtlarlar.


Ne Tür VPN Hizmetlerinden Kaçınır??

Dünya çapında birçok hükümet tarafından uygulanan çeşitli internet kısıtlamaları nedeniyle artan VPN bağlantısı talebi ile, birçok internet kullanıcısı çevrimiçi etkinliklerinde özgürlüklerini yeniden kazanmak istiyor. Bu yüzden VPN bağlantısı giderek daha popüler hale geliyor ve bu popülerlikle birlikte daha fazla yeni VPN servis sağlayıcısı mevcut.

Ancak, VPN hizmetleri günümüzde bol miktarda bulunduğundan, doğru olanı seçmenizin giderek zorlaştığını anlamanız gerekir. Sizin için doğru VPN hizmetini seçebilmek için, iyi olanı kötüden ayırt edebilmelisiniz. İşte her ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken kötü bir VPN servis sağlayıcısının 5 işareti:

1. Herhangi Bir İtibarı Yok

İddialarını destekleyecek kanıtlanmış bir üne sahip olmadıkça, hemen bir VPN servis sağlayıcısına bağlanmayın. Bu özellikle yeni VPN servis sağlayıcıları için geçerlidir. Genellikle, yeni bir VPN sağlayıcısı zaten mevcut olandan daha iyi olduğu iddia edilen bir hizmet sunacaktır. Çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi korumada daha iyi olacaklarını iddia edeceklerdir. Daha iyi sunuculara, daha iyi hıza, daha iyi şifrelemeye vb. Sahip olduklarını iddia ediyorlar. Kullanmaya karar vermeden önce insanların bu VPN hizmeti hakkında söylediklerine her zaman bir göz atın. Doğru VPN seçimi söz konusu olduğunda, önce itibar gelir.

2. Mevcut Ücretsiz VPN ile Gerçekten Ucuz Fiyatlar Sunar

Normal VPN hizmet ücretleri, müşterilerine sundukları özelliklere bağlı olarak ayda 6 $ – 11 $ arasında değişebilir. Ancak, hizmetleri için çok ucuz bir fiyat sunan bir VPN servis sağlayıcısı görürseniz ve ücretsiz VPN hizmeti de sunuyorlarsa, bunların kötü bir servis sağlayıcısı olabileceğini bilmelisiniz. Bazı promosyonlar yapmadıkça, bu tür VPN hizmetlerine yaklaşmayın. Bu, özellikle ücretsiz VPN hizmeti sayısız reklamla bombalanırsa ve çok yavaşsa doğrudur..

3. Popüler ve Saygın Bir VPN Servis Sağlayıcısını Taklit Ediyor

Diyelim ki gerçekten iyi bir VPN servis sağlayıcısı buldunuz. Ancak, bu konuda balık gibi bir şey var. Genel web sitesi, zaten bildiğiniz popüler bir VPN sağlayıcısına benziyor ve benzer özellikler ve teknoloji sunuyor. Standart aylık veya yıllık oranın çok altında, çok daha ucuz bir ücret karşılığında kullanılabilir. Genellikle, bu tür VPN servis sağlayıcıları, müşteriler için daha saygın görünebilecekleri umuduyla popüler bir taklidi taklit etmeye çalışan sahte bir VPN servisidir. Bu tür bir sanal özel ağ sağlayıcısı bulursanız, bundan kaçının.

4. Resmi Web Sitesinde Yeterli Bilgi Sağlamıyor

Yalnızca ücretleri hakkında bilgi veren bir VPN servis sağlayıcısı dikkatinizi çekmeye değmez. Bu gölgeli VPN hizmetinin arkasındaki şirketi izleyemiyorsanız, kullanmayın. İyi bir VPN seçerken, bu hizmetin arkasındaki şirket bilgilerini dikkate almalısınız. Şirketin bir yerde yerleşik bir merkezi veya ofisi olmalı ve ona salyangoz postası, telefon, sohbet ve e-posta gibi çeşitli yöntemlerle erişebilmelisiniz. Ayrıca, resmi web sitesi, kullanıcıların VPN hizmetlerinin ayrıntıları hakkında bilgi edinmeleri için bol miktarda bilgi sağlamalıdır..

5. Gerçek olamayacak kadar iyi

Bir VPN gerçek olamayacak kadar iyiyse, genellikle sahte olur. Bunu her zaman hatırlamanız gerekir. Servis sağlayıcının VPN sunucularını sürdürmesi için devam eden bir maliyet söz konusudur ve bu yüzden hizmeti çok ucuz olarak ücretlendiremezler. Ucuz fiyatlar sunuyorlarsa, genellikle servisin bakım maliyetiyle eşleşmek için özellikleri daraltırlar. Bu nedenle, bir VPN servis sağlayıcısı size çok ucuz bir fiyat veya yakalama olmadan veya tam özelliklere sahip ücretsiz bir VPN sunuyorsa, genellikle kaçınmak istediğiniz hizmettir. Kullanıcı verilerini korumak yerine, verilerini kendi amaçları için çalan çok sayıda sahte ücretsiz VPN olduğunu unutmayın. Sadece bu tür gölgeli VPN hizmetlerinin varlığından haberdar olun.

Bunlar, ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken kötü bir VPN servis sağlayıcısının 5 işaretidir. Gölgeli bir VPN sağlayıcısıyla kendinizi riske atmak yerine, çevrimiçi gizliliğinizi gerçekten koruyacak kaliteli bir VPN için ayda biraz para harcamak her zaman daha iyidir. VPN’inizi akıllıca seçin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map