Akıllı TV’nizde Özel Bağlantı Kullanmanın 5 Yolu

Akıllı TV’ye sahip olmak, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yaptığınız gibi TV’nizde çeşitli şeyler yapmanızı kolaylaştıran bir şeydir. Akıllı TV’nizi internete bağlayarak oyun oynayabilir, film izleyebilir, müzik dinleyebilir, web’e göz atabilir ve diğer birçok çevrimiçi etkinliği yapabilirsiniz. Bu tür televizyonlar akıllı telefonlara ve tabletlere benzer özelliklere sahip olduğundan, akıllı TV’nizi özel bir bağlantı kullanarak çeşitli internet kısıtlamalarını atlamak için de kullanabilirsiniz.


Bunu yapmadıysanız, akıllı TV’nizde bir VPN kullanmanın ve gerçek kimliğinizi göstermeden internette özgürlüğün tadını çıkarmanın mümkün olduğunu anlamanız gerekir. Bununla birlikte, özellikle gelişmekte olan ülkelerde bu tür TV’lere sahip olan veya kullanan birkaç kişi olduğundan, akıllı TV’lerde nasıl özel bir bağlantı kurulacağına veya kullanılacağına dair çok fazla kılavuz yoktur.. Akıllı TV’nizde özel bir bağlantı kullanmanın 5 yolu:

1. VPN’yi Doğrudan App Store’dan Yükleme

Akıllı TV’lerle ilgili iyi olan şey, bazılarının aslında en popüler mobil platformlardan biri olan Android’e dayanmasıdır. Böylece akıllı telefonunuzla yaptığınız gibi akıllı TV’nizden uygulama mağazasına erişebilirsiniz. Bu nedenle, televizyonunuzdaki özel bir bağlantıya bağlanmanın ilk adımı, VPN uygulamasını doğrudan uygulama mağazasından yüklemektir. Uygulama mağazasına gidin ve yüklemek istediğiniz VPN uygulamasını bulun. En iyi güvenlik, gizlilik ve performans için bağlantınız için en iyi gizlilik ve güvenlik korumasını sağlayan saygın VPN hizmetini kullanmalısınız. Yükledikten sonra, özel ağa bağlanmaya başlamak için talimatları izleyin.

2. Router’ınıza VPN Kurun

Akıllı TV’nin yüklü bir uygulama mağazası yoksa veya daha fazla uygulama eklemeniz mümkün değilse, VPN’yi yönlendiricinize kolayca yükleyebilirsiniz. VPN servis sağlayıcısı tarafından desteklenen yönlendiriciyi kullanarak, yönlendiricinize özel bağlantı uygulamak için talimatları izlemeniz yeterlidir. Tabii ki, bunu yapmak için iki gerekli koşulu karşılamanız gerekir. İlk koşul, VPN hizmetinizin yönlendirici kurulumuna izin vermesidir. İkinci koşul, yönlendirici modelinizin VPN hizmeti tarafından desteklenmesi gerektiğidir. Bu şekilde, televizyonunuzu yönlendiriciye bağlayabilecek ve özel bağlantının hemen keyfini çıkarabileceksiniz..

3. VPN Yüklü bir Yönlendirici Kutusu Kullanın

Bir kutuda VPN yönlendirici satan bazı VPN şirketleri vardır, yani VPN hizmeti önceden kurulu olan bir yönlendirici cihaz satmaktadırlar. Bu, akıllı TV’nizle kullanmanın harika bir yoludur. VPN yönlendirici kutusu, tüm cihazlarınız için bir tak ve çalıştır özel bağlantı oluşturmanıza izin verir ve dahası, kurmanıza gerek yoktur. İndirilecek bir yazılım yok. Sadece açın ve TV’nizi cihaza bağlayın, otomatik olarak özel bir ağa sahip olacaktır. Bu yöntemin en iyi yararı, yönlendirici satın alımınızla iyi bir VPN hizmetine en az bir yıllık abonelik alabilmenizdir..

4. Dizüstü Bilgisayarınızın Özel Bağlantısını Akıllı TV’nizle Paylaşın

VPN hizmetiniz özel bağlantı uygulamasını yönlendiricinize yüklemenize izin vermiyorsa, özel ağı televizyonunuza bağlamanın başka bir yolu vardır. Öncelikle en az Windows veya Mac işletim sistemine sahip dizüstü veya masaüstü cihazınızda özel bağlantı kurarak, daha sonra özel bağlantınızı televizyonunuza paylaşmak için bir hotspot paylaşım programı kullanmaktır. Bu biraz sıkıcı bir adım olabilir, ancak bir kez kurulduktan sonra, TV’nizi dizüstü bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir ve gitmek iyi olacaktır.

5. Akıllı DNS Yöntemi Kullanma

Akıllı DNS, farklı bir sunucu kullanarak internet kısıtlamalarını atlamanıza yardımcı olduğu için yine de özel bir bağlantı olarak kabul edilebilir. Dolayısıyla, çok fazla gizlilik koruma özelliği sunmasa da, akıllı bir DNS herhangi bir bölge korumasını atlamanıza yardımcı olabilir ve bu kısıtlamayla engellenen web sitelerine veya uygulamalara erişmenize izin verebilir. Kurulumu da kolaydır çünkü DNS adresinizi yalnızca akıllı TV’nizin Ayarlar menüsünde değiştirmeniz gerekir ve bağlantınızı tıpkı bazı yabancı uygulamalara ve çevrimiçi hizmetlere erişebileceğiniz için özel bağlantı gibi kullanabilirsiniz. akıllı DNS adresi.

Akıllı TV’nizde özel bir bağlantı kullanmanın yolları bunlar. Hala evde “aptal” bir TV’niz varsa ve Netflix veya Hulu’yu doğrudan TV’nizden yayınlamanızı mümkün kılmak istiyorsanız, bunu yapmak için bir Android TV kutusu veya Apple TV kutusu kullanabilirsiniz. “Aptal” TV’nizi akıllı bir TV’ye dönüştürecek ve bu ipuçlarından da yararlanabilirsiniz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map