Anonim Tarayıcının Çevrimiçi Gizliliğinize Getirebileceği 5 Avantaj

Çevrimiçi olarak anonim olmak için, bunu yapmak için bir VPN kullanmanıza gerek yoktur. Tam gizlilik ve güvenlik koruması ile çevrimiçi olmak istiyorsanız VPN hala önerilmesine rağmen, anonim tarayıcıyı kullanmak hile yapabilir. Herhangi bir VPN olmadan, anonim bir tarayıcı internete güvenli ve anonim olarak bağlanmanıza yardımcı olabilir. Bazı önemli anonim tarayıcılar Tor, Opera (Opera VPN etkinken), mobil cihazlar için Firefox Focus ve diğerlerini içerir. Basitçe bu tarayıcılardan birini yükleyerek, üçüncü taraf izleme ve gözetleme konusunda endişelenmeden internette gezinmeye başlayabilirsiniz..


Anonim bir tarayıcının öne çıkan bir özelliği, genellikle kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini korumak için oluşturulmuş olmasıdır. Böylece, kullandıklarında, sanal bir özel ağ kullandıkları gibi çeşitli avantajlar elde edebilirler. Ayrıca, bu tarayıcılar genellikle kullanıcılar için daha iyi bir anonimlik sağlayabilmeleri için bir VPN bağlantısı ile donatılmıştır.. Anonim tarayıcının çevrimiçi gizliliğinize getirebileceği 5 avantaj:

1. Çevrimiçi Özel Kalmak İçin VPN Gerekmez

Anonim tarayıcıyı kullanarak bir VPN kurmak gerekli değildir. Tabii ki, ağ sisteminizi korumak istiyorsanız bir VPN kurmanız gerekir. Ancak, yalnızca web’e özel olarak göz atmanız gerekiyorsa, bu en basit yoldur. Bunun nedeni, anonim tarayıcının içinde genellikle web’e özel olarak göz atmanızı sağlayan yerleşik bir VPN özelliğinin bulunmasıdır. Bazı tarayıcılar VPN özelliğini tercihlerinize göre açıp kapatmanıza izin verirken, bazılarında VPN kalıcı olarak açılır. Böylece, bu tarayıcıyı kullanarak çevrimiçi olarak gizli kalabilir ve ülkenizde uygulanan her türlü çevrimiçi kısıtlamadan otomatik olarak kurtulabilirsiniz..

2. Tarama Geçmişinizi Otomatik Olarak Siler

Mobil cihazlar için anonim bir tarayıcı olan Firefox Focus’a bir göz atalım. Kullandığınızda, hoşunuza giden her şeye özel olarak göz atabilirsiniz. Ancak, tarayıcıyı kapattığınızda, tüm tarama geçmişiniz otomatik olarak silinir. Tarayıcıyı tekrar açtığınızda, daha önce hiç kullanmadığınız gibi sıfırdan başlayacaksınız. Bu, çevrimiçi oturumlarınızı cihazınızda gizli tutacak ve özellikle cihazınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız çok kullanışlıdır..

3. Her Türlü Üçüncü Taraf İzlemeden Güvende Olursunuz

Herhangi bir üçüncü taraf izleme ile uğraşmanıza gerek kalmadan internette gezinmek istiyorsanız, normal tarayıcınız yerine anonim tarayıcıyı kullanmalısınız. Bunun nedeni, günlük internet etkinliğiniz için anonim tarayıcıyı kullandığınızda, genellikle hükümet, İSS ve şirketler tarafından yapılan her türlü izleme ve gözetimden otomatik olarak güvende olmanızdır. Tarama oturumunuzda hiçbir iz bırakmayacaksınız ve hiç kimse tarama alışkanlığınızı da takip edemez. Çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi tehlikeye atabilecek her türlü kötü amaçlı çevrimiçi tehditlere karşı da korunabilirsiniz.

4. Çeşitli Güvenlik Uzmanları Tarafından Tavsiye Edilir

Birçok uzman, internet kullanıcılarına, son yıllarda meydana gelen çeşitli siber suç olaylarına yanıt olarak çevrimiçi etkinliklerini korumak için VPN veya anonim tarayıcı kullanmasını önerdi. Aslında, kullanıcılardan daha fazla veri çalmak için giderek daha fazla çevrimiçi tehdit yaratıldığında, uzmanlar tarafından önerilen çeşitli güvenlik araçlarını kullanarak kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerini korumaları önem kazanmaktadır. Bu araçlar VPN, güvenlik yazılımı, güvenlik duvarı ve anonim tarayıcıyı içerir.

5. Çeşitli Güvenlik Ve Gizlilik Özelliklerine Sahiptir

Kullanıcı deneyimi ve rahatlığına odaklanan normal tarayıcıların aksine, anonim tarayıcı daha çok internet kullanıcılarının güvenliğine ve gizliliğine odaklanır. Genellikle yoğun olarak diğer tarayıcılarda bulunmayan çeşitli güvenlik ve gizlilik özellikleriyle donatılmıştır. Örneğin, iyi bir anonim tarayıcı sanal özel ağ, özel geçiş sunucuları, HTTPS bağlantısı, kötü amaçlı yazılımdan koruma, reklam engelleyici ve diğer birçok benzer özellik ile donatılacaktır. Bu özelliklerin tümü, ilk kez açtığınızdan beri tarayıcıya yüklenmiştir, bu nedenle ek güvenlik eklentilerini veya uzantılarını yüklemenize gerek yoktur..

Bu, anonim tarayıcının çevrimiçi gizliliğinize getirebileceği 5 avantajdır. İnternet özgürlüğünün tadını ve çevrimiçi anonimliğin tamamını bilmek istiyorsanız, denemeniz gereken ilk şey anonim tarayıcıdır. Daha da iyisi, böyle bir tarayıcıyı kullanırken premium bir VPN hizmeti yükleyebilirsiniz, böylece cihazınız için maksimum güvenlik ve gizlilik koruması elde edersiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map