Bilmek İsteyebileceğiniz Dünya Çapında Çeşitli VPN Yasaları

Tüm ülkeler kendi yargı bölgelerinde sanal özel ağı kullanmanıza izin vermeyecektir. Aslında, sizi özel bir bağlantı hizmeti kullanmak için sizi hapse atabilecek hatta ölüm cezası uygulayabilecek bazı aşırı muhafazakar ülkeler var. Bu durumda, bu hizmeti kullanmaya çalışmadan önce ülkenizdeki VPN yasallığının her zaman farkında olmalısınız. Bu sizi korkutmak veya özel ağ hizmetini kullanmaktan vazgeçirmek değildir. Bu, ücretsiz veya ücretli olsun her türlü sanal özel ağ hizmetini kullanmaya çalışmadan önce sizi korumak ve gerekli bilgileri sağlamaktır..


Bununla birlikte, VPN’yi yasadışı olarak kabul eden ülke sayısının aslında çok küçük olduğunu, muhtemelen tüm dünyada 10’dan az ülke olduğunu anlamalısınız. Öte yandan, dünyadaki ülkelerin çoğu, herhangi bir özel bağlantıyı sorunsuz bir şekilde kullanmanıza izin verecektir. Bu konuda size daha fazla bilgi vermek için, dünyanın her yerinde bilmek isteyebileceğiniz çeşitli VPN yasaları şunlardır:

1. Çin

Çin’deki milyarlarca vatandaşla, bu ülkenin hükümetinin vatandaşlarını nasıl kontrol altında tutmayı başardığını bilmek sizin için önemlidir. Hükümet, internete erişim biçimlerini kontrol ederek vatandaşları düzenli tutmayı başardı. Çin’de, herhangi bir vatandaşın belirli web sitelerine erişmesini engelleyen Büyük Güvenlik Duvarı adı verilen bir şey var. Genel olarak, düzenli vatandaşların özel ağ bağlantılarını kullanmaktan vazgeçirilirken, işletmelerin isterse VPN kullanmak için izin alması gerekir. Bireysel kullanıcılar, yaşadıkları bölge yerel vatandaşlarında özel bağlantı yasalarını uygulamadığı sürece özel bağlantıyı sorunsuz bir şekilde kullanabilir.

2. Rusya

Rusya, VPN ablukasında Çin hükümetini takip etmeye başladı, ancak Çin hükümeti kadar kısıtlayıcı değiller. Bazı VPN sağlayıcıları Rusya’dan yasaklanmış olsa da, sansürü diğer saygın hizmetleri kullanarak atlamanın hala birçok yolu vardır. Kullanıcılar özel bağlantı kullanmaya teşvik edilmeyebilir, ancak birçok Rus vatandaşı hala VPN hizmetlerini sorunsuz olarak kullandığından yasalar oldukça kısıtlayıcı değildir..

3. Suudi Arabistan

Suudi Arabistan’da, bazı üçüncü taraf telekomünikasyon yazılımlarını veya uygulamalarını kullanmak amacıyla VPN hizmetlerini kullanma kısıtlamaları vardır. Örneğin, Suudi Arabistan’da Skype için VPN kullanıyorsanız, hükümet tarafından ülkenin telekomünikasyon sağlayıcılarını atlamaya ve bunun yerine üçüncü taraf yazılımları kullanmaya çalıştığınız için zulüm görmüş olabilirsiniz. Bu ülkede bazı VPN hizmetleri yasaklandı ve bu ülke VPN hizmetlerinin kullanıcılarını cezalandıran en katı ülkelerden biri.

4. Kuzey Kore

Kuzey Kore, tüm vatandaşları kontrol altına alan kısıtlayıcı rejimi veya hükümeti ile bilinir. Bu ülkede, internet hala seyrek görülen bir manzara olarak kabul edilmektedir. Başka bir deyişle, insanların çoğu internet kullanmıyor, bu yüzden VPN hakkında hiçbir şey bilmiyor olabilirler. Ancak, bu ülkede seyahat eden biriyseniz, VPN kullanmaya izin verilir ve sansürlenmiş web sitelerini sorunsuz bir şekilde atlamak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, Kuzey Kore hükümeti internete VPN ile erişmek isteyen yerliler için çok sayıda izleme ve izleme yapacak ve pornografi, Güney Kore ile ilgili medya ve İncil ile ilgili içerik içeren sitelere kesinlikle erişemezsiniz..

5. İran

İran hükümetinin herhangi bir özel sunucuya bağlı tüm portları kapatması nedeniyle bu ülkedeki VPN sunucusuna erişmek çok zor. Başka bir deyişle, VPN hizmetlerinin çoğu bu ülkede kullanılamamaktadır. Bu ülkede yalnızca bu tür bir bağlantı engelleme etkinliğini atlayabilen bir avuç VPN hizmeti kullanılabilir. Ancak, VPN bu ülkede kesinlikle yasa dışıdır ve sadece özel ağ hizmetini kullanmak için hapse girebilirsiniz..

6. BAE

Genellikle, bu ülkede özel bağlantıya izin verilir. Bununla birlikte, yasadışı faaliyetler için VPN kullanamazsınız, çünkü hükümet tarafından yakalandığınızda size daha fazla ücret verecektir. Bu kısıtlama yalnızca bireyler için geçerlidir. Ancak, ticari kuruluşlar VPN hizmetlerini herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanabilir.

7. Dünyanın Geri Kalanı

Bu ülkeler dışında, dünyadaki çoğu ülkede herhangi bir özel bağlantı kullanma konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Batı ülkelerinde, örneğin, herhangi bir özel bağlantı kullanmadan bile istediğiniz herhangi bir web sitesine erişebilirsiniz. Yani, dünyadaki ülkelerin çoğunda yaşıyorsanız, herhangi bir VPN hizmetini kullanmanız iyi olacaktır.

Bunlar, dünya çapında bilmek isteyebileceğiniz çeşitli VPN yasalarıdır. VPN’nin kesinlikle yasak olduğu ülkelerde seyahat etmeyi planlıyorsanız, herhangi bir özel bağlantı hizmetini kullanmaya çalışmadan önce yerel yasaları anlamanız gerekir..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map