Bölge Kısıtlı İçeriği Akıtmak için Amazon Fire TV’ye VPN Yüklemek için 5 Adım

Amazon Fire TV, hemen keyfini çıkarabileceğiniz çeşitli akış kanalları sağlayan HDMI bağlantı noktası üzerinden HDTV’nize bağlayabileceğiniz küçük bir cihazdır. Bu ürün yalnızca Amazon’da mevcuttur ve öncelikle bu üründe Netflix, Hulu, PlayStation Vue ve TV gibi birçok akış kanalı olmasına rağmen müşterilerin Amazon Prime Video’dan video akışını kolaylaştırmak için kullanılır. sevmek. Özel Android OS’de çalıştığı için özel uygulamalar da yükleyebilirsiniz. Ancak, bunu yapmak için biraz ince ayar yapmanız gerekebilir.


Bu, TV’nizi nihai akış eğlencesine dönüştüren go-to-cihaz gibi görünse de, çoğu akış hizmetinin yalnızca ABD’de mevcut olduğunu ve çoğunlukla ABD vatandaşları için erişilebilir olduğunu bilmelisiniz. Bu kanalların çoğu bölge korumalı olduğundan, kullanılabilir kanalların çoğunu VPN olmadan akışa alamazsınız. Dolayısıyla, Amazon Fire TV’yi ülkenizde bu kanalları yayınlayabilmeniz için, kullanırken bir VPN’nin etkin olması gerekir. Bölge kısıtlamalı içerik akışı sağlamak için Amazon Fire TV’ye VPN yüklemek için 5 adım:

1. Önce Cihazınıza Ellerinizi Alın

Fire TV cihazı yalnızca Amazon’da bulunur ve desteklenen ülkelerin dışında yaşayan müşterilere gönderilmez. Çoğu zaman, sadece ABD adreslerine gönderilecektir. Yani, yapmanız gereken ilk şey cihazın kendisini Amazon’dan satın almak. Dünyadaki çoğu ülke için gönderiyi desteklemediğinden, ürünü evinize göndermek için sanal ABD adresini ve yönlendirme hizmetini kullanabilirsiniz.

Ürünün fiyatı Apple TV veya Android TV kutusu gibi diğer benzer cihazlara göre çok uygun ve cihaz için sunulan özellik de çok iyi, herhangi bir gecikme veya sorun olmadan çeşitli yüksek çözünürlüklü videoların keyfini çıkarmanıza izin veriyor

2. Yönlendirici Kurulum Desteği ile Premium VPN’e Abone Olun

Yapmanız gereken bir sonraki şey, VPN uygulamalarının yönlendiricilere yüklenmesini destekleyen premium bir VPN hizmetine abone olmaktır. Ayrıca Amazon Fire TV veya OpenVPN yapılandırması için kurulumu desteklemelidir. Bu destek olmadan, VPN’inizi satın aldığınız Fire TV cihazında kullanamazsınız.

Çoğu ücretsiz hizmetin sınırlı bant genişliği olduğundan, bu amaçla herhangi bir ücretsiz sanal özel ağ hizmeti kullanmamayı unutmayın. Amazon Fire TV’de sınırsız akış yapabilmeniz için gerçek ve saygın bir VPN hizmetine abone olmanız gerekir.

3. OpenVPN Uygulamasını Amazon Fire TV’ye Yükleme

VPN bağlantısını yönlendiricinize kurmanın ve Fire TV çubuğunuzu yönlendirici ağına bağlamanın yanı sıra, Fire TV’de VPN bağlantısını kullanmanın başka bir yolu var. Sadece OpenVPN uygulamasını kurmanız gerekiyor. Cihaz varsayılan olarak üçüncü taraf uygulamaları yüklemenize izin vermediğinden, bu özelliği Ayarlar menüsünde etkinleştirmeniz gerekir.

Ardından, OpenVPN uygulama yükleyicisini indirebilir ve Fire TV çubuğunuza yükleyebilirsiniz. Kurulduktan sonra, OpenVPN yapılandırmasını yüklemek için VPN hizmetinin resmi web sitesine gidebilirsiniz..

4. Modülü VPN Servis Sağlayıcınızdan OpenVPN Uygulamasına Yükleyin

Uyumlu bir yapılandırma dosyası vermezseniz, yüklediğiniz OpenVPN uygulaması çalışmaz. Bu nedenle, OpenVPN uygulamasında OpenVPN bağlantısını VPN servis sağlayıcınızdan aldığınız VPN yapılandırması ile yapılandırmanız gerekir. Bu yapılandırma dosyası, OpenVPN uygulamasını abone olduğunuz sanal özel ağ tarafından sağlanan sunuculara bağlamak için kullanılabilir.

OpenVPN’i VPN servis sağlayıcınıza bağlanacak şekilde yapılandırdıktan sonra, Amazon Fire TV’nizde çalışıp çalışmadığını görmek için özel bağlantıyı test edebilirsiniz.

5. Fire TV’yi Kullanırken Yalnızca ABD Sunucularını Kullanın

Düzgün yapılandırıldığında, Fire TV cihazınıza yeni yüklediğiniz OpenVPN uygulaması, sanal özel bağlantı servisiniz tarafından sağlanan çeşitli özel sunuculara bağlanmak için çalışacaktır. Ancak, Fire TV cihazında bulunan çeşitli kanalları yayınlayabilmeniz için akış için yalnızca ABD sunucularını kullanmanız gerekir.

Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, PlayStation Vue ve diğerleri gibi Fire TV için kullanılabilen kanalların çoğunu yayınlamak için bu akış hizmetlerine abone olmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, birçoğunun yalnızca ABD müşterilerini kabul ettiğini ve içeriklerinden yararlanmak için aylık veya yıllık abonelik ücreti ödemeniz gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, sanal ABD adresinizi çoğu zaman kullanmanız ve hediye kartları kullanarak akış abonelikleri için ödeme yapmanız gerekebilir..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map