Çevrimiçi Güvenliğinizi Riske Etmeden Yazılımı Güvenli Bir Şekilde İndirme ve Yükleme için 5 İpucu

Çevrimiçi güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda, cihazınız için herhangi bir tehlike riski oluşturabilecek tehditlerin çoğunun genellikle çevrimiçi tarama etkinliğinizden geldiğini anlamanız gerekir. Evet, sisteminizi etkileyebilecek virüs ve kötü amaçlı yazılımlar gibi çoğu tehdit genellikle çevrimiçi olarak yüklediğiniz programlardan gelir. Bu nedenle, daha sonra sorun yaşamadan önce yüklemek üzere olduğunuz programları tamamen anlamanız önerilir. Ayrıca, kötü amaçlı programların çoğu sizin bilginiz olmadan sisteminize yüklenir ve çevrimiçi olarak çeşitli kötü amaçlı web sitelerinden gelebilir.


Çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi kontrol altında tutmak için çevrimiçi yaptığınız her şeyde dikkatli olmalısınız. Bu, çevrimiçi tıkladığınız bağlantıların, indirdiğiniz uygulamaların, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin, ziyaret ettiğiniz her web sitesinin güvenlik durumunun vb. Farkında olmasını içerir. Kendi çevrimiçi etkinliğinizin farkında olmadan, bilginiz olmadan çevrimiçi gizliliğiniz için tehlikeli olan ve sizin için gerçekten kötü sonuçlar doğurabilecek bazı tehditlerle karşılaşabilirsiniz.. Çevrimiçi güvenliğinizi riske atmadan yazılımı indirmek ve yüklemek için 5 ipucu:

1. Yazılımı yalnızca Satıcı / Yayıncının Resmi Web Sitesinden İndirin

Yazılım yükleyicileri sağlayan birçok üçüncü taraf web sitesi vardır. Bu web sitelerinin çalışma şekli, her platformda bulunan tüm yazılımları birden çok kategoriden listelemesidir. Size çeşitli aynalar aracılığıyla uygulama yükleyicileri için indirme bağlantısı sağlayacaktır. Bu web siteleri, ihtiyacınız olan herhangi bir programı bulmak için bir tür kısayol olarak kullanabilmenize rağmen, kullanmanız önerilmez. Bunun nedeni, kurulum adımlarını dikkatle izlemezseniz, yükleyicilerin çoğu sisteminize ek programlar yükleyen çeşitli reklam türleriyle gömülüdür. Bu nedenle, ihtiyacınız olan yazılımı yalnızca satıcının veya yayıncının resmi web sitesinden indirmeniz her zaman önerilir..

2. Cihazınıza Otomatik Olarak İndirilen Yazılımları Her Zaman Silin

Bu genellikle internetteki kötü amaçlı web sitelerini ziyaret ettiğinizde olur. Bu web siteleri genellikle kötü amaçlı programlarını web sitesini ziyaret ettiğiniz anda doğrudan makinenize gönderir. Tarayıcı indirme sayfasında göreceksiniz. Bu tür web sitelerini her ziyaret ettiğinizde, izniniz olmadan yazılımı otomatik olarak indirir ve program neredeyse her zaman kötü amaçlı bir türdür. Çevrimiçi olarak rastgele bağlantıları tıkladığınızda yanlışlıkla bu kötü amaçlı web sitelerine rastlayabilirsiniz, bu da size bazı pop-up reklamlar getirir. Bu olduğunda, cihazınıza otomatik olarak indirilen uygulamayı her zaman cihazınıza yükleme fırsatı vermeden silin.

3. Herhangi Bir Kırık veya Saldırıya Uğramış Program İndirme

Size yüzlerce dolara mal olan bir programa ihtiyacınız olabilir, ancak yazılım fiyatını ödemek yerine yasadışı olarak indirmek isteyebilirsiniz. Böylece, yazılım lisansını atlamak için çatlak veya hack ile birlikte yazılım için yasadışı indirme sağlayan bazı web siteleri bulmaya çalışacaksınız. İşte bu. Her şeyden önce, buna korsanlık denir ve yasadışıdır. İkincisi, her türlü çatlak veya kesmek içeren bir program neredeyse kesinlikle kötü amaçlı bir programdır. Çalıştırdığınızda, cihazınızı sisteminize kötü amaçlı kodlar yükleme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Buna karşılık, bu kodlar sisteminizi rahatsız etme ve kötü amaçlı komutlar gönderme eğiliminde olduğu için çevrimiçi güvenliğiniz ve gizliliğiniz için çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle, bu tür yazılımlardan uzak durmanız daha iyidir.

4. Kurulum Adımlarını Çok Dikkatle İzleyin

Resmi web sitesinden bile bir yazılım yükleyici indirdiğinizde, dikkatsizce ileri, sonraki ve sonraki öğelerini tıklatmayın. Kötü bir yazılım satıcısı kötü amaçlı yazılımları veya reklam yazılımlarını yükleyicilerine yerleştirebileceğinden yükleme adımlarını çok dikkatli bir şekilde izlemelisiniz. Dikkatsizce ileri, sonraki ve sonraki tıklatmanız, programla birlikte bu tür kötü amaçlı yazılımları yüklemeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, uygulamanızı yüklerken ne yaptığınızın farkında olun. İhtiyacınız olmayan veya istemediğiniz ek programları yüklemenizi sağlayan herhangi bir seçeneği işaretlediğinizden emin olun..

5. Yazılım Yüklemesine Katıştırılmış Ek Yazılım Kurmayın

Yazılım yüklemenizle birlikte yüklenen herhangi bir ek program büyük olasılıkla reklam yazılımı veya diğer kötü amaçlı yazılım türleri olabilir. Bu ek uygulamalar eklentileri, araç çubuklarını ve hatta virüsten koruma yazılımlarını içerebilir. Yüklediğiniz ana yazılım değilse, ek yazılım için yükleme seçeneğini kapatmanız gerekir. Bunun nedeni, cihazlarına indirdikleri ana yazılımla birlikte verilen bu bilinmeyen programları yüklemesi nedeniyle kullanıcının güvenliğinin ve gizliliğinin tehlikeye girdiği birçok durum olmasıdır..

Bunlar, çevrimiçi güvenliğinizi riske atmadan yazılımı indirmek ve yüklemek için 5 ipucudur. Belirli bir yazılımı kullanmaya karar vermeden önce biraz araştırma yapmak daha iyidir, çünkü büyük olasılıkla bu tür yazılımlar için kullanıcılar tarafından önerilen bir öneri olacaktır. Bilinmeyen bir yazılım yüklerseniz, dikkatli değilseniz kendi çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi riske atıyorsunuz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map