DuckDuckGo’nun 2018’de Kullanmak İçin En İyi Arama Motoru Olmasının 5 Nedeni

Google’ın herkesin dijital yaşamındaki hemen hemen her şeye egemen olduğu çağda, insanların ferahlık ihtiyacını hissetmeleri normaldir. Google sıkıcı olduğu için değil, kullanıcılardan veri toplayan tüm teknoloji şirketleri nedeniyle, Google muhtemelen en fazla veri toplayan şirkettir. Böylece, hakkınızdaki her şeyi kendiniz hakkında her şeyi bildiğinizden daha iyi bilebilir.


Google bir arama motoru platformu olarak başladı ve kullanıcılar bu platformu kullandığında, her şey Google’ın sunucularına kaydedilir. Bu, tüm arama verilerinizin yanı sıra Google logosuyla kullandığınız tüm ürünlerin yanı sıra her şeyin adınız veya hesabınızla günlüğe kaydedildiği anlamına gelir. Bu, kullanıcılar için her şeyi kolay ve pratik hale getirmenin iyi bir yolu olabilir. Ancak, çevrimiçi gizliliğinizi güvende tutmanın iyi bir yolu değildir. Bu nedenle DuckDuckGo, 2018’de kullanmak için en iyi arama motoru olabilir. İşte DuckDuckGo’nun 2018’de kullanmak için en iyi arama motoru olmasının 5 nedeni:

1. Tamamen Özel Kullanım

DuckDuckGo’nun iyi bir Google alternatifi olmasının nedenlerinden biri, kullanıcının gizliliğine olan bağlılığından kaynaklanmaktadır. Bu, Google’ın çevrimiçi gizliliklerine büyük bir şekilde sızdığını düşünen kullanıcılar için bir çözüm olarak oluşturulan arama motorudur. Böylece, bu arama motoru alternatif halka izlenir olmadan internet arama ve keşfetmek için bir yol sunuyor.

Google arama motoru platformlarında yaptığınız her şeyi izlerken DuckDuckGo hiçbir şeyi takip etmiyor. Tamamen özeldir ve kullanımı tamamen güvenlidir..

2. Verilerinizi Hiç Kaydetmiyor

Google, arama motorunun yanı sıra, kullanıcıların tek bir hesapla ücretsiz olarak kullanabileceği birçok ilgili dijital ürün sunuyor. Ayrıca günümüzde çoğu akıllı telefona güç veren mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemine de sahip..

Kötü haber, bu şirketin ürünleri ile yaptığınız her şeyi izlemesi ve verilerinizi düzenli olarak günlüğe kaydetmesidir. Kullanıcılardan büyük miktarda veri toplar ve bunu esas olarak reklamcılık işini yürütmek için kullanır. DuckDuckGo ile durum tam tersidir. Bu alternatif arama motoru verilerinizi hiç kaydetmiyor.

3. Verilerinizin Tam Denetimindesiniz

DuckDuckGo, kullanıcılara verilerini tam olarak kontrol etme olanağı sağlar. Bu, hangi arama verilerinin toplandığını tam olarak bildiğiniz ve verilerin nasıl toplandığını kontrol edebileceğiniz için verilerinizin bu arama motoru platformu tarafından çalınması konusunda endişe duymadığınız anlamına gelir..

Bu alternatif arama motorunun arkasındaki şirket kullanıcılara verilerinin tam kontrolünü verir. Aslında, kullanıcılardan herhangi bir kişisel veri toplamadığı için, bu platformun gizlilik ayarlarını değiştirmekten endişelenmenize gerek yoktur, çünkü ayarlanacak hiçbir şey yoktur. “Büyük kardeşler” tarafından takip edildiğinden endişe etmeden arama motoru platformunu anonim olarak kullanıyorsun.

4. Verilerinizi Üçüncü Şahıslara Satmaz

DuckDuckGo’nun kullanıcılardan herhangi bir veri toplamamasının nedenlerinden biri, para kazanmak için herhangi bir reklam platformuna sahip olmamasıdır. Google durumunda, kullanıcıları için reklamları kişiselleştirmek istedikleri ve şirket bu tür verileri reklamverenlerine sundukları için kullanıcının verilerini toplarlar.

DuckDuckGo bunu yapmaz, yani verileriniz bu alternatif arama motoru platformuyla her zaman güvende olur. Verileriniz herhangi bir üçüncü tarafa satılmayacak ve kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir reklam bile göstermiyor.

5. Kişiselleştirilmiş Reklam Göstermez

Bu arama motoru platformu, herhangi bir kullanıcının verilerini izlemeden ve günlüğe kaydetmeden reklam ve satış ortağı gelirleri üzerinden hala para kazanmaktadır. Dolayısıyla, belirli bir ürünü DuckDuckGo aracılığıyla ararsanız, şirket bağlı kuruluş gelirinden para kazanabilir, ancak bunu yapmak için sizi izlemesine gerek yoktur.

Her kullanıcı için kişiselleştirilmiş reklam ve öneriler göstermeye çalışan Google’ın aksine, DuckDuckGo reklamlardan farklı şekilde para kazanır. Alternatif arama motoru, kullanıcılardan gelen trafiği kullanır ve her kullanıcının kimliğini ve tercihlerini bilmeden uygun reklamverenlere yönlendirir..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map