[Editörün Seçimi] Maxthon Tarayıcısı ve Kullanırken VPN Bağlantısını Kullanmanın 5 Yolu!

özet: Maxthon, Chrome, Firefox, Microsoft Edge ve Opera gibi daha yaygın tarayıcıların ortaya çıkmasıyla yıllar içinde yavaş yavaş popülerlik kazanan daha az bilinen tarayıcılardan biridir. 2004’ten bu yana var olmasına rağmen, Chrome ve Firefox’a rakip olacak kadar büyük bir kullanıcı tabanı kazanmakta sorun yaşıyor ve bu nedenle, bu tarayıcıdaki uzantılar için destek hala biraz sınırlı. Örneğin, şu anda bu tarayıcı için kullanılabilir VPN uzantısı yok.


Da kuruldu: 2003

Kullanıcı Sayısı: 67 Milyon

En İyi Özellikler: Bulut Senkronizasyonu, Reklam Engelleyici, Gizli Mod, Kaynak Sniffer, Kullanışlı Araçlar, Sihirli Dolgu

seyyar: iOS & Android

Tarayıcı, 2004 yılında Maxthon olarak değiştirilmeden önce 2003 yılında MyIE2 adıyla piyasaya sürüldü. Geliştirme ekibi, San Francisco, California, ABD’de bulunuyor. İlk geliştirildiğinden beri Maxthon, bulut tabanlı senkronizasyon ve yer imi, korumalı alanlı sekmeler, reklam engelleme, kaynak koklama ve daha fazlası gibi çığır açan olarak kabul edilen çeşitli özellikler sundu. Bu nedenle çeşitli şirket ve organizasyonlardan çeşitli ödüller kazandı..

Bununla birlikte, birçok büyük isim VPN şirketi hala yalnızca Chrome ve Firefox gibi tanınmış tarayıcılar için uzantılar geliştirmeye odaklanmaktadır ve farklı tarayıcılar kullananlar için VPN hizmetini yine de çeşitli araçlar kullanarak kullanabilirler. Maxthon tarayıcısını kullanırken bir VPN bağlantısı kullanmanın 5 yolu:

1. Yerel VPN Uzantısı veya Özelliği Şu Anda Kullanılamıyor

Uzantı merkezini arayarak Maxthon için bir VPN uzantısı yüklemek istiyorsanız, büyük olasılıkla bulamazsınız. Bunun nedeni, çoğu VPN şirketinin, hizmetlerine yönelik iyi bir kullanıcı tabanı sağlamak için uygulama uzantılarını yalnızca ana tarayıcılar için oluşturmaya odaklanmasıdır. Bu nedenle, internete erişmek için bu tarayıcıyı kullanmak isterseniz, bu sorunu çözmek için başka seçenekler bulmak isteyebilirsiniz. Bu tarayıcıyı kullanırken sanal özel bağlantı kullanmanın hala çeşitli yolları vardır.

Şu an itibariyle, Maxthon’un ayarlar menüsünden açıp kapatabileceğiniz herhangi bir yerel VPN özelliği yok ve bu nedenle çoğu önemli tarayıcı için de geçerli. Bu nedenle, normal Gizli modu kullanmanız veya VPN uygulamasını işletim sisteminize yüklemeniz dışında web’e özel olarak göz atamayacaksınız.

2. Yönlendiricinizi VPN Bağlantısını Kullanacak Şekilde Yapılandırma

Maxthon tarayıcınızla birlikte özel bir bağlantı kullanmanın en kolay yollarından biri, yönlendiricinizi özel ağa bağlanabilecek şekilde yapılandırmaktır. Varsayılan olarak, yönlendiriciniz internet servis sağlayıcınızın ağına bağlanır, ancak yönlendirici ayarlarına gittiğinizde yönlendiricinize bir VPN bağlantısı uygulayabilirsiniz. Çoğu yönlendirici bunu desteklediğinden yönlendiricinizin de desteklenip desteklenmediğini kontrol etmelisiniz.

Bir sonraki adım, kullandığınız VPN hizmetinin web sitesine gitmek ve yönlendiricinizde VPN hizmetini nasıl kullanacağınız hakkında rehber aramaktır. Genellikle, bazı özel IP adreslerini girmeniz ve yönlendirici ayarlarınızda diğer bazı yapılandırmaları değiştirmeniz istenir. Bu, yönlendirici bağlantınızı bağlı tüm cihazlar için özel bir ağa dönüştürür.

3. İşletim Sisteminize VPN Uygulaması Yükleme

Maxthon ile VPN bağlantısı kullanmanın bir başka basit yöntemi, VPN uygulamasını işletim sisteminize yüklemektir. Bu nedenle, VPN hizmetinin tarayıcı uzantısını aramak yerine, uygulamayı doğrudan işletim sisteminize yüklemek, tüm işletim sisteminin sanal özel bağlantıda çalışmasını sağlayabilir. Bu şekilde, uygulamadaki özel bağlantıyı açtıktan sonra Maxthon tarayıcısına özel olarak göz atabileceksiniz..

Genellikle, sanal özel bağlantı hizmetlerinin çoğu Windows, MacOS, Linux, Android ve iOS gibi çeşitli işletim sistemlerini destekler. Böylece, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, VPN uygulamasını işletim sisteminize sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz..

4. Web Tabanlı Özel Proxy Hizmetini Kullanma

Bu, hiçbir şey yüklemeden özel ağa bağlanmanın en basit yolu olabilir. Sadece çeşitli çevrimiçi özel proxy web sitelerini ziyaret etmeniz ve oradan göz atmaya başlamanız gerekir. Ancak, bu yöntemin genellikle tamamen kısıtlanmış tarama, sınırlı bant genişliği, reklamlar ve güvenilir olmayan sunucular gibi kendi dezavantajları olacaktır. Ancak, çevrimiçi hesaplarınıza giriş yapmak zorunda kalmadan yalnızca hafif bir tarama deneyimi istiyorsanız, bu, Maxthon tarayıcısını kullanarak web’e özel olarak bağlanmanın iyi bir yolu olabilir..

Ayrıca, ücretsiz çevrimiçi proxy hizmetlerinden bazıları size daha fazla özellik, reklamsız ve gelişmiş tarama deneyimi sunan premium planlar sunar. Genellikle normal bir VPN aboneliğinden daha ucuzdur, bu da ihtiyaçlarınıza bağlı olarak sizin için iyi bir anlaşma olabilir.

5. Cihazınızda OpenVPN Kullanımı

OpenVPN, erişiminiz olan herhangi bir özel sunucuya bağlanmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Hem masaüstü hem de mobil cihazlara yükleyebileceğiniz bir uygulama olarak mevcuttur. OpenVPN uygulamasının kullanımı ücretsizdir ve kaynak kodunu istediğiniz gibi kontrol etmenize ve değiştirmenize izin veren açık kaynaklı bir yazılımdır..

Cihazınızda OpenVPN kullanmayı seçerseniz, erişebileceğiniz özel sunucular bulmanız gerekir. Mevcut VPN sağlayıcınızın OpenVPN’i destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz ve eğer öyleyse, OpenVPN ile kullanabileceğiniz özel sunucu adresleri hakkında bilgi sağlarlar. Veya bazı kuruluşların OpenVPN yazılımı ile ücretsiz olarak kullanabileceğiniz özel IP adresleri sağlayıp sağlamadığını görmek için çevrimiçi arama yapabilirsiniz. OpenVPN özel bir ağa bağlandıktan sonra, Maxthon tarayıcısını kullanarak özel olarak göz atmaya başlayabilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map