Ek Güvenlik Koruması için Neden NAT Güvenlik Duvarı Özelliğine Sahip Bir VPN Seçmeniz Gerekiyor?

Güvenlik duvarı koruması, bir VPN hizmetinde bulunan yaygın bir özellik değildir, ancak daha fazla hizmet sağlayıcı bu özelliği özel ağlarına ekliyor. Ortak bir özellik olmamasına rağmen, bu, tüm VPN kullanıcılarının kullanmayı düşünmesi gereken özelliktir, çünkü özel ağ bağlantılarına daha fazla koruma sağlar. Birçok güvenlik uzmanı, VPN kullanıcılarının cihazlarına bir güvenlik duvarı yazılımı da yüklemelerini önerir, çünkü önemli verileri için, özellikle korsan saldırılarına karşı daha fazla koruma sağlar.


VPN yazılımına entegre edilen en yaygın güvenlik duvarı koruması NAT güvenlik duvarıdır ve ana işlev, bugün internette bulabileceğiniz özel güvenlik duvarı yazılımı ile hemen hemen aynıdır. Bu özelliğin ana işlevi verilerinizi bilgisayar korsanlarından korumaktır ve bu özelliği açtığınızda bilgisayar korsanlarının ağ bağlantınıza nüfuz etmesi ve önemli bilgilerinizi çalması imkansızdır. Gerekli işlevi nedeniyle, yalnızca ek bir güvenlik duvarı özelliği sağlayan bir VPN hizmeti seçmeniz önerilir. Ek güvenlik koruması için NAT güvenlik duvarı özelliğine sahip bir VPN seçmeniz için nedenler şunlardır:

1. Hacker saldırılarına ve çevrimiçi tehditlere karşı bile daha güçlü koruma sağlar

VPN size temel haklarınız olan internet özgürlüğünü verir. Ancak, bu internet özgürlüğü ile kendinizi daha fazla risk ve tehlikeye maruz bırakıyorsunuz. Elbette, bilgisayar korsanları ve kötü niyetli üçüncü taraflar özel bağlantınıza kolayca nüfuz edemez, ancak bunu yapmak için yeterli nedenleri varsa yine de yine de hedefleyebilirler. NAT güvenlik duvarı açıkken, bağlantınız buna karşı güçlü bir şekilde korunduğundan, hacker saldırılarının ve çevrimiçi tehditlerin riskleri ve tehlikeleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Bilgisayar korsanları özel bağlantınıza nüfuz edebilmek için önce güvenlik duvarıyla uğraşmak zorundalar ve nüfuz etmeleri neredeyse imkansız olacak.

2. Tüm Yazılım ve Uygulamalarınızı Korur

Kalıcı hackerlar şüphesiz özel bağlantınızı ihlal edecek her türlü açıklığı bulmaya çalışacaktır. Genellikle bilmediğiniz şey, sisteminizde açık bırakılan yazılım ve uygulamaların, bilgisayar korsanlarının sisteminize girmesi ve önemli verilerinizi çalması için potansiyel bir açılış olabileceğidir. Bu yazılım ve uygulamalarda içeri girmelerine izin verecek hataları bulmaya çalışabilirler ve bulduklarında, sisteminize kötü amaçlı programlar yüklemeleri daha kolay olacaktır. NAT güvenlik duvarı ile, sisteminizde açık bırakılan tüm yazılım ve uygulamalar bilgisayar korsanlarından ve diğer çevrimiçi tehditlerden tamamen korunduğu için bu gerçekleşemez.

3. Botların Özel Bağlantınıza Girmesini Önler

Bazı kötü amaçlı üçüncü taraflar, gerçek kimliğinizi çalmak amacıyla bağlantınıza nüfuz etmek için botlar göndermeye çalışabilir, ayrıca birçok zorla reklam ve e-posta ile spam gönderebilir. Cihazınız VPN ile güvenli bir şekilde korunmuyorsa, bu botlar tarafından kolayca ihlal edilebilir ve bu botlar hedeflerine çok fazla sorun yaşamadan kolayca ulaşabilir. Bununla birlikte, NAT güvenlik duvarı ile, bu botların aslında bunu yapmaya çalışmadan önce özel bağlantınıza girmesi engellenir. Sonuç olarak, kimlik hırsızlığına ve çeşitli spam iletilerine karşı tamamen korunursunuz.

4. Yönlendiriciniz İçin Özel Ağı Korur

VPN bağlantısını yönlendiricinize uyguluyorsanız, yönlendiricinizin özel ağını rahatsız etmenize yardımcı olacaktır. Yönlendiricinizin her bir cihaz için özel bağlantı ile özel ağa bağlı kalmasına yardımcı olur. Her cihaz için NAT, bağlantıyı kesebilecek kötü gelen taramalardan güvenli bir şekilde korunacaktır. NAT güvenlik duvarını kullanarak, bu koruma sistemi daha da güçlendiriliyor. Daha iyi güvenlik ile yönlendiriciniz için en iyi bağlantı kalitesini sağlar.

5. Masaüstü ve Mobil İşletim Sisteminiz İçin Ek Koruma Sağlar

İster masaüstü ister mobil cihazınıza VPN yükleyin, NAT güvenlik duvarını kullanarak bu cihazlar için ek koruma sağlayabileceksiniz. Herhangi bir virüsten koruma veya başka bir güvenlik yazılımı yüklememenize ve işletim sisteminizi düzenli olarak güncellememenize rağmen, VPN ve NAT kombinasyonunuzla işletim sisteminiz için en üst düzey güvenlik korumasının tadını çıkarabilirsiniz. güvenlik duvarı özelliği.

Ek güvenlik koruması için NAT güvenlik duvarı özelliğine sahip bir VPN seçmeniz için nedenler şunlardır. VPN servis sağlayıcısında uzun süre kullanacağınıza karar vermediyseniz, yalnızca NAT güvenlik duvarı özelliğine sahip premium bir VPN’ye abone olmak daha iyidir. Bu özelliği yalnızca birkaç VPN sağlayıcısı sunar, bu nedenle düzenli olarak kullanmak istediğinizi seçmeden önce biraz araştırma yapmalısınız..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map