Hackerların Sosyal Medya Hesaplarınızı Çalmasını Önlemek için VPN Nasıl Kullanılır

Sosyal medya hesaplarını gerçekten önemsemeyen sosyal medya kullanıcılarının alışkanlığıyla, bilgisayar korsanlarına hesaplarını çalmak için kolay bir fırsat sunuyorlar. Bilgisayar korsanları tarafından çeşitli şekillerde çalınan birçok sosyal medya hesabı örneği vardır. Bu hesapları en yaygın olan kimlik avı yoluyla çalabilir veya genellikle kullanıcıların ağ bağlantılarıyla dikkatsizleştiklerinde yapılan kullanıcının sistemine girerek yapabilirler..


Örneğin, internet bağlantınızı korumasız genel WiFi ağını kullanarak internete bağlandığınızda, bilgisayar korsanlarına genellikle ağınıza girme ve sosyal medya hesaplarınızın şifresini çalma fırsatı verir. Bunun olmasını önlemenin en iyi yollarından biri, VPN kullanarak ağ bağlantınızı korumaktır. Bilgisayar korsanlarının sosyal medya hesaplarınızı çalmasını önlemek için VPN kullanmak için bazı ipuçları:

1. Tüm Hesaplarınız İçin Aynı veya Basit Şifreleri Kullanmayın

Hesap güvenliğini umursamayan birçok sosyal medya kullanıcısı genellikle doğum tarihleri, takma adlar vb. Gibi basit şifreleri veya tüm hesaplarında aynı şifreleri kullanır. Bu, Twitter, Facebook, Instagram, Google Plus ve diğer sosyal medya hesapları için aynı şifreye ve bazen aynı kullanıcı adına sahip oldukları anlamına gelir. Bu çok tehlikeli olabilir, çünkü bilgisayar korsanları şifrelerinizden birini çalmayı başardığında, tüm sosyal medya hesaplarınızın risk altında olacağı anlamına gelir. Bu, hesaplarınızın bilgisayar korsanlarından korunmasını sağlamak için anlamanız gereken bir önlemdir.

2. VPN’inizi Nereye Giderseniz Götürün

VPN, ağ bağlantınızın her zaman güvenli ve özel olmasını sağlamak için kullanabileceğiniz bir araçtır, yani hangi ağı kullanırsanız kullanın ağ bağlantısını VPN ile şifreleyebilir ve bağlantınızı onunla güvenli hale getirebilirsiniz. Güvenli bir ağ sizin için korunan bir sistem anlamına gelir, çünkü bilgisayar korsanları genellikle kurbanlarının sosyal medya hesaplarını önce internet ağlarına girerek çalar. Bu nedenle, VPN’i gittiğiniz her yere götürmeniz ve kullandığınız cihaza bakmaksızın İnternet’e bağlanmak istediğinizde VPN’inizi kullanmanız önemlidir..

3. Her İletişim Uygulaması İçin VPN’inizi Kullanın

Mobil aygıtlar için kullanılabilen çoğu iletişim uygulaması genellikle uçtan uca şifreleme sistemi ile şifrelenir. Bu, iletişimin içeriğinin yalnızca bu iletişimi başlatan kullanıcılar tarafından okunabileceği anlamına gelir. Hiçbir üçüncü taraf uçtan uca şifreleme sistemini kullanan uygulamalardaki iletişimleri izleyemez. Bu iletişim uygulamalarını herhangi bir ek şifreleme olmadan kullanmanız genellikle güvenli olsa da, bu uygulamaların mesajları ileri geri göndermek için kullandığı ağı korumak için hala VPN gereklidir. Bilgisayar korsanlarının nüfuz etmesi daha da zor olan çift katmanlı bir güvenlik sağlar.

4. Şüpheli Kısa Mesaj, E-posta veya Çağrı Açmayın

Bilgisayar korsanlarının birçok kişinin sosyal medya hesaplarını çalmak için kullandığı en yaygın yöntem, kurbanlarına sahte mesajlar, e-postalar veya çağrılar göndermektir. Daha sonra kurbanlara orijinal sosyal medya platformuna benzeyen sahte bir web sitesine kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazmalarını söyleyecekler. Kurbanlar kullanıcı adlarını ve şifrelerini yazdıktan sonra hassas bilgilerini bilgisayar korsanlarına etkili bir şekilde gönderiyorlar. Buna kimlik avı denir ve birçok kişi bu program tarafından kopyalanmıştır. Bu yüzden her zaman VPN kullanıyor olsanız bile, aldığınız mesajlara, e-postalara ve çağrılara karşı her zaman dikkatli olmanız önerilir..

5. Güvenlik Duvarı ve Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Özellikleriyle Birlikte Gelen VPN Kullanın

Bir VPN servis sağlayıcısı seçerken, sundukları özelliklerin farkında olmalısınız. Ne kadar az özellik sunarlarsa, o VPN hizmetlerini kullanmaktan daha fazla kaçınmalısınız. Her zaman ağ bağlantınızın ek güvenliği için güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılımdan koruma özellikleri sunan VPN servis sağlayıcısını seçin. Güvenlik duvarı özelliği, çeşitli siber saldırı biçimlerine karşı en iyi korumayı sağlarken, kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliği, kötü amaçlı uygulamalara, web sitelerine, yazılımlara ve sisteminize zarar verebilecek veya kişisel kimliğinizi koyabilecek diğer tehditlerle karşılaşmamanızı sağlar. riskli.

Bunlar, bilgisayar korsanlarının sosyal medya hesaplarınızı çalmasını önlemek için VPN kullanmanın ipuçlarıdır. Bu ipuçlarını uygularsanız, sisteminizin bilgisayar korsanları tarafından hedeflenmesi ihtimali çok düşük olacaktır, çünkü ihlal edilmesi çok zordur. Bilgisayar korsanları yeterince ısrarcı olsalar bile, sisteminizin etrafına koyduğunuz çeşitli güvenlik önlemleri ile uğraşmak zorunda kalıyorlar, bu da bilgisayar korsanlarının hassas bilgilerinizi çalmasını neredeyse imkansız hale getiriyor.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map