ISS’nizin Çevrimiçi Etkinliğinizi İzlemesini Önleme

Şu anda abone olduğunuz ISS veya internet servis sağlayıcısı ne olursa olsun, bunun hakkında basit bir şey bilmelisiniz. ISS varsayılan olarak tarama etkinliğinizi daima kaydeder veya izler. Bu onların sistemindedir ve teknoloji bu şekilde inşa edilmiştir. Bu tarayıcı etkinlik izlemesi ile, hangi zaman diliminde eriştiğiniz web sitelerini bilebilirler ve bu verileri gizlilik politikalarının bir parçası olarak topluyorlar. Daha sonra, gelecekte verileri ilgili üçüncü taraflara satabilirler veya gerektiğinde verileri hükümete açıklayabilirler. Bu özellikle net tarafsızlık kuralı hükümet tarafından kaldırıldığında geçerlidir. ISS’ye daha fazla güç.


Bu standart ISS uygulamasıyla ilgili endişe verici şey, istemiyorsanız bile ISS’nizi çevrimiçi etkinlik verilerinizle beslemeniz gerektiğidir. Yani, tüm veri aktarımlarını şifrelediğiniz ve ISS’nizi tarama etkinliğinizi okuyamayacak şekilde bir VPN bağlantısı kullanmazsanız. ISS’nin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini önlemek için bazı ipuçları:

1. Tam Çevrimiçi Anonimlik Kullanın

Kimliğinizi çevrimiçi olarak gizlemek için herhangi bir araç kullanmazsanız, yalnızca ISS’niz değil, diğer üçüncü taraflar da çevrimiçi olduğunuzda her hareketinizi kaydetmeyi başarabilir. Örneğin, reklamverenler sizden topladıkları verilerden yararlanabilir ve ilginizi çekebilecek çeşitli reklam türlerini görüntülemek için kullanabilirler. Elbette bunu istemiyorsunuz, ancak yapıyorlar. Bu yüzden tamamen çevrimiçi anonim olmanız ve internet trafiğinizi her zaman şifrelemeniz önemlidir. Bunu sanal bir özel ağ kullanarak yapabilirsiniz. Bunu yaparak, ISS’niz şifrelenmiş trafiğinizi göremez. Bu nedenle, ISS etkinliğinizi izleyemez.

2. HTTPS Protokolünü Kullanmak İçin Ziyaret Ettiğiniz Her Web Sitesini Koru

Ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesini güvenli bir web sitesine dönüştürecek bazı yararlı tarayıcı uzantıları vardır. Başka bir deyişle, internette ziyaret ettiğiniz herhangi bir HTTP sayfası, siz gezinirken otomatik olarak HTTPS’ye dönüştürülecektir. Böylece, çevrimiçi olarak herhangi bir web sitesine erişirken daima HTTPS protokolünü kullanacaksınız. Bunu yaptığınızda iki ana avantajı vardır. Birincisi, HTTPS protokolü kullanılarak, bir VPN kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak trafiğin otomatik olarak şifrelenmesidir. İkincisi, trafik şifrelendiğinden, İSS’niz veya herhangi bir üçüncü taraf web sitesinin tarama alışkanlığınızı hiç izleyememesi.

3. Günlük Kaydı Yok İlkesi ile VPN Kullantığınızdan Emin Olun

Kullandığınız VPN de en önemlisidir. Tabii ki, VPN’in gizlilik ve güvenlik açısından size getirebileceği birçok erdem vardır. Ancak, artan ücretsiz hizmet sayısı, VPN hizmetinizi seçerken daha seçici olmanız gerektiğini göstermektedir. Örneğin, kullanıcılarına izinleri olmadan giriş yapan birçok VPN sağlayıcısı vardır. Çevrimiçi etkinliğinizi izleyen ISS ile aynıdır. Bu, böyle kötü VPN sağlayıcılarının hizmetini kullandığınızda, tarama etkinliğinizi ISS’den gizleyebileceğiniz, ancak VPN sağlayıcısından gizleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, çevrimiçi etkinliğinizi hiç kaydetmeyen VPN sağlayıcısını seçmelisiniz. İşte bakmak isteyebileceğiniz bazı öneriler.

ÜrünİçinBaşlangıç ​​Fiyatıİnternet sitesiDaha fazla oku

En Duyarlı DestekAyda 2,99 ABD dolarıSiteyi ziyaret etİncelemeyi Oku

Genel olarak En İyi$ 6.67 / aySiteyi ziyaret etİncelemeyi Oku

En İyi Güvenlik İçinAyda 4,65 ABD dolarıSiteyi ziyaret etİncelemeyi Oku

En Yüksek Gizlilik İçin€ 8.95 / AySiteyi ziyaret etİncelemeyi Oku

En İyi Sunucu Ağı$ 2.88 / aySiteyi ziyaret etİncelemeyi Oku

4. Tor veya Diğer Gizlilik Tarayıcılarını Kullanma

Kullanabileceğiniz bazı gizlilik tarayıcıları vardır, en popüler olanı Tor tarayıcıdır. Tor tarayıcı, trafiğinizi şifrelemek için geçiş adı verilen birçok özel sunucu kullanır, böylece ziyaret ettiğiniz her web sitesi kimse tarafından izlenemez. Çevrimiçi olarak bulabileceğiniz, masaüstü veya mobil cihazlarınız için kullanılabilecek başka gizlilik tarayıcıları da vardır. Bu tarayıcıları kullanarak, web veri aktarımınızın güvenli ve özel olduğu garanti edilir ve İSS’niz bunu hiç izleyemez..

5. VPN’inizi Tüm Cihazlarda Aktif Tutun

Tarama etkinliğinizi veya başka herhangi bir internet etkinliğinizi ISS’niz tarafından izlenmeden her zaman güvenli ve gizli tutmak istiyorsanız, VPN’inizi sahip olduğunuz tüm cihazlarda etkin durumda tutmanız gerekir. Bu yönlendiricinizi de içerebilir. Ayrıca, cihazınızı her açtığınızda VPN’nin otomatik olarak etkinleştirilmesini ayarladığınızdan emin olun. Bunu yapmadan, zaman zaman özel tarama bilgilerinizi ISS’nize sızdırabilirsiniz. Yani, bunu akılda tutmak daha iyidir.

Bunlar, ISS’nizin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini önlemek için bazı ipuçlarıdır. Bu ipuçlarını izleyerek, internete bağlandığınızda, hiç kimse sizi hiçbir şekilde takip edip izleyemeden gizli kalabilirsiniz. Sadece İSS’niz için değil, aynı zamanda hükümet, bilgisayar korsanları, reklamverenler ve şirketler için de.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map