Kısıtlayıcı Internet Survive – IP Adresinizi Gizlemek için 5 İpuçları

Birçok kişi internetin giderek daha az açık ve kullanıcıların keşfetmesi için ücretsiz hale gelmesinden şikayet ediyor. Özellikle kullanıcıların eskiden olduğu gibi interneti keşfetmelerini sınırlamaya çalışan çeşitli hükümet yasaları ile yavaş yavaş daha da kısıtlanıyor. Artık hükümet ve şirketler tarafından yapılan gözetimin daha yaygın hale geldiği ve birçok kullanıcının bu yeni kısıtlayıcı internet yasalarından etkilendiği bir yer. Çevrimiçi gizliliğiniz günlük olarak aşınırsa, endişeli hissetmeniz ve kişisel bilgilerinizi çevrimiçi sızdırmaktan korkmanız normaldir..


Buna ek olarak, ABD hükümeti net tarafsızlık kurallarını kaldırırken, internet etkinliğiniz ISS’niz tarafından tamamen kontrol ediliyor. Peki, daha kısıtlayıcı internet ortamından nasıl sağ çıkabilirsiniz? Neyse ki, herhangi bir hükümet veya şirket gözetimi olmadan internetin özgürlüğünü ve açıklığını sunan VPN hizmetleri var. Kimsenin çevrimiçi etkinliğinizi izleyememesi için IP adresinizi gizlemenize ve taramanızı anonim hale getirmenize yardımcı olur. IP adresinizi gizlemek ve daha kısıtlayıcı internet yasalarından kurtulmak için 5 ipucu:

1. Premium VPN’inizi Her Zaman Etkinleştirin

Devlet veya sizi gözetlemek isteyen üçüncü taraflar tarafından tespit edilmeden interneti keşfetmek istiyorsanız VPN şarttır. Yapmanız gereken şey, çevrimiçi gizliliğiniz ve güvenliğiniz için gerekli olan birçok özellik sunduğu ve daha sonra VPN bağlantısını her zaman etkinleştirdiği için premium bir VPN planına abone olmaktır. İnternete bağlandığınızda, gerçek IP adresinizi gizleyerek cihazınızı korumalısınız, böylece kimse çevrimiçi yaptığınız şeye göz atamaz. Burada açıklanan tüm gerekli ipuçları arasında, izlemeniz gereken budur, çünkü bugünün internet kısıtlamalarından kurtulmanız önemlidir..

2. Her Zaman Gizli Mod ile Göz Atın

Bugün piyasada bulunan her tarayıcıda gizli mod adı verilen bir özellik vardır. Gizli mod, kullanıldığında, cihazınızda iz bırakmadan göz atmanıza olanak tanır. Gizli modu kullanarak veya genellikle özel mod olarak da adlandırdığınız web siteleri, tarama oturumundan çıktıktan sonra tarayıcı geçmişinizde görünmez. Gizli mod, tek başına kullanıldığında size önemli bir gizlilik artışı sağlamaz. Ancak, VPN ile birleştiğinde, anonim olarak göz atmanızı sağlayan harika bir araç olduğunu göreceksiniz, çünkü hiç kimse, sizinle aynı bilgisayarı paylaşan diğer insanlar bile tarama etkinliğinizi izleyemez.

3. Tarayıcınıza Yararlı Gizlilik Eklentileri Yükleyin

Firefox, Chrome ve Opera gibi genel tarayıcılar için, tarayıcınıza daha fazla işlevsellik katacak birçok uzantı bulabilirsiniz. Bu tarayıcılar için binlerce uzantı vardır ve bunları çoğunlukla ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Eklentiler veya uzantılar hakkında iyi olan şey, çevrimiçi güvenliğinizi ve gizliliğinizi artırmak için kullanabileceğiniz birçok yararlı gizlilik eklentisinin de olmasıdır. Reklam engelleyici, sabit HTTPS şifrelemesi, izleyiciyi devre dışı bırakma, şifre yöneticisi ve benzerleri gibi eklentiler, etkinliğinizi izlemeye çalışan birçok üçüncü tarafa rağmen çevrimiçi gizliliğinizi korumanıza yardımcı olabilir.

4. Kullandıktan Sonra Her Zaman Çevrimiçi Hesaplarınızdan Çıkış Yapın

Kolaylık olması açısından, her şey artık hesaplarınızla bağlantılıdır, yani tek bir hesapla çeşitli şeyler yapabilir ve çeşitli hizmetleri çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, tek bir Google hesabıyla Google arama, Gmail, Google Plus, Google Drive ve Google ile ilgili diğer hizmetleri kolayca kullanabilirsiniz. Ancak bu hesap, bu hizmetleri kullandığınızda etkinliğinizi izlemek için de kullanılabilir. Üçüncü taraflar arama sorgularınızı, e-posta konularınızı, yüklediğiniz dosya türlerini vb. İzleyebilir. Bu nedenle gizliliğinizi artırmak için, kullanımdan hemen sonra çevrimiçi hesaplarınızdan çıkış yapmanız çok önemlidir. Bu şekilde, üçüncü taraflara sizi izlemenin kolay bir yolunu vermiyorsunuz.

5. Mobil Cihazınızla Aynısını Yapın

Yukarıdaki ipuçları masaüstü bilgisayarlarınıza uygulanabilir. Bununla birlikte, yukarıdaki ipuçlarını mobil cihazınız için de uygulamanız önemlidir. Bu nedenle, mobil cihazınızı kullandığınızda, premium VPN’nizi her zaman etkinleştirmeli, ayrıca tarayıcı gizli modunu kullanmalı, tarayıcınız için gizlilik eklentilerini yüklemeli ve kullandıktan sonra çevrimiçi hesaplarınızdan çıkış yapmalısınız. Bu şekilde, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, hükümet ve diğer üçüncü taraflarca yapılan yetkisiz izleme ve gözetimden her zaman güvende olursunuz.

Bunlar IP adresinizi gizlemek ve kısıtlayıcı internetten kurtulmak için ipuçları. İnternet kullanımının artık sizin için güvenli ve özel olmadığını düşünüyorsanız, çevrimiçi etkinliğinizin güvenli, güvenli ve gizli kalmasını sağlamak için bu ipuçlarını izlemelisiniz. Üçüncü tarafların tarama etkinliğinizi izlemesinin birçok yolu vardır, ancak cihazınızı bu tür izleme ve gözetim sisteminden korumak için kullanabileceğiniz araçlara da sahipsiniz. IP adresinizi gizlemeniz ve çevrimiçi güvenlik ve gizlilik haklarınızı korumak için gerekli önlemleri almanız yeterlidir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me