Neden İnternet Filtreleme Gereksiz ve Neden Web Sitelerinin Engellemesini Şimdi Başlatmalısınız

Devlet görevlileri arasında internet filtrelemesi ile ilgili tartışma gün geçtikçe artıyor. Birçok kişi internet kullanıcılarının internetten özgürce yararlanmasını kısıtlamak istiyor. Birçok web sitesini engellemek ve sansürlemek ve bazı web sitelerine erişmek için daha fazla ücret almak istiyorlar. İnternet filtrelemesi her yerdedir ve dünya hükümetlerinin kendi net filtreleme sürümleri veya kuralları vardır. Bir bakıma, bu tür filtreleme kurallarıyla, her hükümet çevrimiçi etkinliklerinde kullanıcılarını kontrol etmek istiyor.


İnternet filtrelemesi kullanıcılar için% 100 kötü olmasa da, onlar için birçok avantaj sağladığından, hiç gerekli olmayabilir. Hükümet veya İSS tarafından engellenen web siteleri nedeniyle belirli web sitelerine erişemiyorsanız, şimdi web sitenizi değiştirme zamanı gelmiştir. Bir VPN veya sanal özel ağla, net filtrelemenin hiçbir anlamı yoktur. VPN bağlantınızı etkinleştirerek internette kısıtlama olmaksızın özgürce eğlenebilirsiniz. İnternet filtrelemenin gereksiz olmasının nedenleri ve neden şimdi web sitelerinin engellemesini kaldırmaya başlamanız gerekir:

1. Kullanıcılar İnternete Açık ve Serbestçe Erişim Haklarına Sahiptir

Evet, aslında, açık ve ücretsiz internet haklarına sahipsiniz. İnterneti bir tür sınırla sınırlandırarak, bu kısıtlamaları yapan kişiler aslında bir internet kullanıcısı olarak haklarınızı mahrum ederler. Örneğin Çin’de, Çin’in büyük güvenlik duvarı denilen bir şey var, bu temelde Çin hükümetinin vatandaşlara büyük güvenlik duvarının ötesinde internete erişmelerine izin verilmediğini, yani yalnızca web sitelerine erişebileceklerini söylüyor. hükümet tarafından onaylanan Bir tarafta, ülkenin güvenliğini korumak için kurallar var, ancak diğer tarafta, vatandaşların çevrimiçi dünyayı özgürce keşfetmesine izin vermeyen bir hapishane görevi görüyor. Bu, kullanıcıların çevrimiçi gizlilik ve güvenlik haklarının tehlikeye atıldığı örnek bir durumdur.

2. Küçük Çocuklar Gibi İnternet Kullanıcılarını Tedavi Ediyor

Sansürlü veya blok web sitelerinin listesine baktığınızda, çoğu reşit olmayan kullanıcıların ziyaret etmesi için uygun olmayan web sitelerinden oluşur. Ancak, filtreleme sistemi tüm ülkeyi etkilediğinden, bu filtreleme sistemini yapanların, bu tür “uygunsuz” web sitelerine erişmesine izin verilmeyen küçük çocuklar gibi internet kullanıcılarını tedavi ettiği anlamına gelir. Filtreleme sistemi, yalnızca kimlik avı ve hileli web siteleri gibi kullanıcılar için zararlı olabilecek web sitelerini engellemek için çalışırsa daha iyi olur. Ancak, gerçekte, hükümetler, bazı kullanıcıların ziyaret etmesi için uygun olmadığını düşündükleri tüm web sitelerini engelliyor..

3. Potansiyel Suçlular veya Sorun Gidericiler gibi Kullanıcılara Davranır

Birçok durumda, hükümetler ülkeyi zararlı saldırılara karşı korumak için filtreleme sistemi oluşturuyor. Kullanıcıların hükümet propagandası veya ideolojisine aykırı web sitelerine erişmesi engellenir. Kullanıcılar bu tür web sitelerine erişirlerse hükümet için potansiyel olarak tehlikeli olabilecekleri mantığına sahiptirler. Bu tür bilgileri sadece eğitim veya öğrenim amacıyla kullanmaya ne dersiniz? Bu mantıkla, internet filtreleme sistemi ortalama internet kullanıcılarını potansiyel suçlular veya sorun çıkarıcılar olarak ele alır, ki bu her zaman böyle değildir. Hükümetin yapması gereken, alakasız bazı web sitelerini engellemek yerine siber güvenliklerini güçlendirmek.

4. İnsanlar yine de filtreleme sistemini atlatmaya çalışacaklar

İnternet filtrelemenin bir tür gereksiz ve işe yaramaz olmasının nedenlerinden biri, kullanıcıların bu tür filtreleme sistemini atlamanın bir yolunu bulmaya çalışmasıdır. Doğal olarak insanlar merak ediyor. İnsanlar belirli web sitelerinin neden engellendiğini ve bu tür web sitelerine erişimlerinin neden engellenmesi gerektiğini bilmek isterler. Örneğin, dünyanın önde gelen akış sitesi olan YouTube bazı ülkelerde engelleniyor. Doğal olarak, insanlar bu web sitesinin neyle ilgili olduğunu ve neden erişemediklerini bilmek isterken, diğer ülkelerdeki diğer kullanıcılar da erişebilir. Böylece, filtreleme sistemini atlatmak ve bu tür internet kısıtlamalarından kurtulmak için VPN’yi kullanacaklar.

5. Online Güvenlik ve Gizlilik Hakkında Eğitim Önemli

Engellenmesi veya sansürlenmesi gereken web sitelerini düşünmek yerine, hükümetin kitleleri çevrimiçi güvenlik ve gizlilik konusunda nasıl eğiteceğini düşünmesi daha iyi olabilir. Ayrıca, ebeveynlere dijital çağda ebeveyn kontrolünün önemi konusunda eğitim verin. Kullanıcılar çevrimiçi ortamda nasıl güvenli ve gizli kalacağını bilmiyorlarsa filtreleme sistemi fazla bir şey yapmaz. Eğitim önemlidir, çünkü vatandaşlara veya internet kullanıcılarına çevrimiçi güvenli kalmak için gerekli bilgileri verecektir. Hükümet, internet özgürlüğünün bir sonucu olarak ortaya çıkan potansiyel tehlikeli davranışların paranoyak olması yerine, vatandaşlara çevrimiçi ortamda güvenli kalmak için tam bir eğitim vererek bu internet özgürlüğünü desteklemelidir.

Bunlar internet filtrelemenin gereksiz olmasının nedenleri ve neden web sitelerinin engellemesini kaldırmaya başlamanız gerektiğidir. Ülkenizdeki kısıtlayıcı internet yasaları altında yaşıyorsanız, premium bir VPN hizmeti kullanarak bu tür kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz. Size çevrimiçi özgürlüğünüzü geri verecektir. Bu yüzden, bugün web sitelerinin engellemesini kaldırmaya başlayın. Ancak, her zaman sorumlu bir internet kullanıcısı olmayı unutmayın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map