İnternet Özgürlüğüne Bağlılıklarıyla Ciddi Olan VPN Sağlayıcılarının 7 İşareti

Bir VPN sağlayıcısı seçtiğinizde, tüm VPN sağlayıcılarının kullanıcılarının İnternet özgürlüklerine gerçekten bağlı olmadığını bilmeniz gerekir. Bazı sağlayıcılar, diğer benzer hizmetlerin popülaritesi nedeniyle sadece sanal özel ağ işini kar elde etmek için yapıyorlar. Bununla birlikte, çevrimiçi güvenlik, anonimlik ve gizlilik hakkındaki felsefeleri veya ideolojileri nedeniyle, kullanıcılarının İnternet özgürlüklerini koruma konusunda çok ciddi olan hala iyi miktarda VPN sağlayıcısı vardır..


İlk kez özel bir ağ kullanıyorsanız, gizliliğinize gerçekten önem veren sağlayıcıyı seçtiğinizden ve tam olarak bağlı kaldığınızdan emin olun. İnternet özgürlüğüne olan bağlılıkları konusunda ciddi olan 7 VPN sağlayıcısı belirtisi:

1. Kullanıcı Görüşlerine Göre Hizmetlerini Geliştiriyorlar

Kullanıcılarının ne düşündüğünü umursamayan birçok VPN ağ sağlayıcısı vardır. Kullanıcıları etkinliklerini kaydeden VPN hizmetinden şikayet ederken, servis sağlayıcı hiç umursamıyor. Yalnızca kullanıcılarından kar istiyorlar ve kullanıcılarını kar planlarına uygun tutmak için çeşitli yöntemler uyguluyorlar. Bu, kullanıcının gizliliğine kendini adamış bir hizmet sağlayıcısının işareti değildir. İyi bir VPN şirketi her zaman kullanıcılarını dinler ve kullanıcılarından aldıkları geri bildirimlere göre hizmetlerini geliştirir.

2. Çoklu Veri Şifreleme Yöntemleri Var

Yalnızca bir güvenlik protokolü kullanan veya tek bir şifreleme katmanı kullanan ucuz VPN hizmetleri, kullanıcının anonimlik ve gizliliğini gerçekten önemsemez. Bunun nedeni, bilgisayar korsanlarının ve bazı sorumsuz kişilerin özellikle PPTP gibi çok zayıf bir güvenlik protokolüne sahip olması durumunda bu tek katmanlı şifrelemeye girmesinin oldukça kolay olmasıdır. Kullanıcılarının gizliliğini önemseyen iyi bir VPN sağlayıcısı, çeşitli güvenlik protokollerini, özellikle bugün için güvenlik standardı haline gelen protokolleri uygulamalıdır. Ayrıca, şifreleme yöntemi yalnızca bir katmanda değil, birden çok katmanda yapılmalıdır..

3. Kullanıcılarını Günlüğe Kaydetmemek İçin Katı Bir Politika

Bir VPN sağlayıcısı, kullanıcının gizliliğini ve internet özgürlüğünü gerçekten önemsiyorsa, kullanıcı etkinliklerini izlemek veya günlüğe kaydetmek için herhangi bir politikası olmayacaktır. Bu, kullanıcılarının verilerini kullanmaya ve bunları üçüncü tarafa kâr için satmaya çalışan bazı VPN hizmetlerinde özellikle zordur. Bu, birçok kullanıcı için büyük bir endişe haline geldi ve bu uygulama biraz kabul edilemez, ancak kullanıcılar VPN hizmetini kullanmaları veya VPN sağlayıcısına güvenmeleri gerektiğinden çok fazla şikayet edemezler. Bununla birlikte, internet özgürlüğünü gerçekten önemseyen iyi bir VPN sağlayıcısının, kullanıcılarının verilerini satmaya ve etkinliklerini kaydetmeye niyeti olmayacaktır..

4. VPN Bağlantısının Düşmesi Durumunda Otomatik Kill Switch Özelliğini Sunuyorlar

VPN bağlantısı etkinken göz attığınızda, VPN bağlantınızın bir şekilde düştüğünün farkında olmadığınız zaman riskli hale gelir. VPN bağlantısı, kötü sunucu bağlantısı, sunucu hatası vb. Gibi herhangi bir nedenle kapatıldığında, bu süre zarfında bağlantınızı koruyamazsınız. Dahası, bağlantı düşüşünü fark edemezsiniz, bu nedenle tarama oturumunuz sırasında bağlantınızın güvenliğini sağlama riskiniz vardır. İyi bir servis sağlayıcısı, bu VPN bağlantısı düşüşü sırasında bağlantınızı otomatik olarak öldürmek için otomatik öldürme anahtarı gibi bir özellik sunacak, böylece normal bağlantınızı kullanarak herhangi bir veri aktarmıyorsunuz.

5. Maksimum Sunucu Hızına Sahip Birden Çok Sunucu Var

Servis sağlayıcınız ne kadar çok sunucuya sahipse, sizin için o kadar iyidir. Neden? Çünkü bir sunucuda sorun olduğunda kolayca başka bir sunucuya geçebilirsiniz. Şirketin tek bir konumda bile birden fazla sunucu sunması daha iyidir, böylece VPN bağlantınız için belirli bir konumu kullanmayı tercih ederseniz aynı konumdan farklı sunucular arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, maksimum sunucu hızı sunmalıdır, çünkü özellikle VPN bağlantısını kullanarak video içeriği yayınlarken kullanılması önemlidir, böylece eğlenmeniz için en iyi yüksek kaliteli video akışına sahip olabilirsiniz.

6. Bitcoin Ödemesini Kabul Ediyorlar

Bir servis sağlayıcının kullanıcı gizliliğine önem verdiği başka bir işaret de VPN hizmetleri için ödeme kabul etme biçimidir. Bitcoin ödemesi, sahip olduğu gizlilik özelliği nedeniyle çeşitli hizmet sağlayıcıları arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bitcoin’i kullandığınızda, kredi kartı bilgilerinizi servis sağlayıcıya vermekle ilgilenmenize gerek kalmaz, böylece hizmeti kullanmanız tamamen özel olur. VPN hizmeti bile kimliğinizi bilmiyor.

7. VPN Üzerinden Soğan Teknolojisi İçerirler

Onion-Over-VPN teknolojisi, internet bağlantınızı birden çok güvenli bağlantı katmanı üzerinden şifrelemenizi sağlayan teknolojidir. Bu yöntem, önce ağınızı VPN ile şifreleyerek internetinizi daha da güvenli hale getirmenizi ve ardından Tor ağına VPN bağlantısını şifreler. Bu şekilde, IP adresiniz birden çok kez maskelenir, bu da herhangi birinin bağlantınızı ihlal etmesini neredeyse imkansız hale getirir. Bu teknoloji, hizmet sağlayıcının kullanıcının gizliliğine çok önem verdiğinin kanıtıdır, çünkü diğer pek çok sağlayıcı bu ek şifreleme katmanını özel ağlarına uygulamaya bile istekli olmayabilir.

Bunlar, internet özgürlüğüne olan bağlılıklarıyla ciddi olan VPN sağlayıcılarının 7 işaretidir. Bu VPN şirketlerinin hizmetini kullanmanız önemlidir, çünkü her zaman kullanıcı verilerini güvende tutacak ve kullanıcılarını önemli verilerini ortaya çıkarmak isteyen üçüncü taraflardan koruyacaklardır. Hizmetlerini kullanıcıları için güvenli, güvenli ve eğlenceli tutma konusunda her zaman dikkatli olurlar..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map