Opera VPN’in 5 Dezavantajı Ve Neden Yerine Özel Bir VPN Kullanmalısınız

Opera, kullanıcıların hem masaüstü hem de mobil cihazları için kullandıkları genel tarayıcılardan biridir. Bu tarayıcı hakkında önemli olan şey, kullanıcıların herhangi bir sınırlama olmadan ücretsiz olarak kullanabileceği yerleşik bir VPN hizmetine sahip olmasıdır. Opera VPN olarak adlandırılan bu VPN hizmetini kullanırken bant genişliği kısıtlaması yoktur ve kullanıcılar bu tarayıcıdan geçen trafiğini yalnızca VPN özelliğini açarak kolayca şifreleyebilir.


Opera’yı ilk kez kurduğunuzda, bu özellik varsayılan olarak kapalıdır. Yalnızca tarayıcının Gizlilik Ayarları’ndan açtıktan sonra VPN hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Opera’da özel bağlantının etkin olduğunun işareti, adres çubuğuna VPN kelimesi yazılan küçük mavi kutuyu görmenizdir. Bununla birlikte, kulağa geldiği kadar iyi, bu tarayıcının VPN hizmetinin çeşitli dezavantajları vardır ve bunu özel özel bağlantı hizmetleriyle karşılaştırdığınızda, hizmet kalitesi açısından daha düşük olduğunu göreceksiniz.. Opera VPN’nin 5 dezavantajı ve bunun yerine neden özel bir VPN kullanmanız gerektiği:

1. Yalnızca Tarayıcı İçinde Kullanılabilir

Bu tarayıcı kullanıcılar için ücretsiz bir özel ağ hizmeti sunsa da, tıpkı diğer özel özel bağlantı hizmetleri gibi kullanılamaz. Temel fark, yalnızca tarayıcıda mevcut olmasıdır ve özel bağlantının tadını çıkarmak istiyorsanız, bunu yapmak için Opera’yı kullanmanız gerekir. Ayrıca, yalnızca Opera’nın masaüstü sürümünde mevcuttur ve Opera Mobile uygulamasında kullanamazsınız. Ancak, Opera masaüstü tarayıcısında bulunanla aynı özel hizmetin tadını çıkarmak için Opera VPN uygulamasını uygulama mağazasından indirebilirsiniz..

2. Sıklıkla Özel Bağlantı İçin Kararsız Hızı Var

Diğer ücretsiz VPN hizmetleri gibi özel bağlantı için bant genişliği kullanımını sınırlandırmasa da, hız esas olarak sorundur. Bant genişliği sınırsız olsa da, özel bağlantı tarafından üretilen internet hızı diğer özel ağlar kadar hızlı değildir. Hız hafif tarama için iyidir, ancak ağır hizmet veri aktarımı için bu özel bağlantıya güvenmemeniz daha iyi. Bunun nedeni büyük olasılıkla özel sunucuları aynı anda kullanan milyonlarca kullanıcı olması ve ücretsiz bir hizmet olması nedeniyle sunucu kaynaklarının sınırlı olmasıdır..

3. Sunucularını Ülke Konumlarına Göre Sunmuyor

Opera VPN, daha önce kullanıcıların her ülkeye göre çeşitli sunucu konumlarından seçim yapabileceği kullanıcılar için ücretsiz bir VPN hizmeti olarak sunulurken, hizmet artık çok sınırlı bir özel bağlantı hizmetine dönüştü. Bunun nedeni, sunucu konumlarının ülkeye göre değil kıtaya göre kullanılabilir olmasıdır. Kullanıcılar özel bağlantıları için Asya, Avrupa ve Amerika’daki sunucular arasında seçim yapabilir. Bu, bölge kilitli içeriği internette atlamanın iyi olmadığı anlamına gelir.

4. Film veya Video Akışı İçin İyi Değil

Opera masaüstü tarayıcısını kullanıyorsanız ve bu ücretsiz VPN’yi etkinleştiriyorsanız, en sevdiğiniz web sitelerinden herhangi bir film veya video akışı yapmaya çalıştığınızda çok fazla şey beklememelisiniz. Bunun nedeni, hızın akış için çok iyi olmamasıdır. Yalnızca hafif göz atma etkinliği için optimize edilmiştir ve Netflix’i veya ülkenizde engellenen diğer çevrimiçi akış hizmetlerini yayınlamak için kullanamazsınız. Bunu yapmak istiyorsanız özel bir VPN kullanmak her zaman daha iyidir.

5. Özel Bağlantı Kullanılırken Dosya İndirme İşlemleri Sıklıkla Kesiliyor

Yine, bu özel bağlantı hizmeti ağır veri iletimi için optimize edilmediğinden, özellikle büyük dosyalar olmak üzere internet üzerinden dosya indirmek için özel bağlantıyı kullanmaktan kaçınmak her zaman daha iyidir. Bunun nedeni, özel bağlantı kullanılırken indirme işleminin kesintiye uğramasıdır, oysa VPN özelliğini kapatırsanız, herhangi bir dosyayı iyi şekilde indirirsiniz. Bu hata kullanıcılar tarafından biliniyor, ancak geliştiriciler tarafından çözülmemiş gibi görünüyor. Dahası, indirme hızı çok yavaştır, bu da bunun yerine özel VPN hizmetini kullanmanızı daha iyi hale getirir.

Bunlar Opera VPN’nin dezavantajları ve neden özel bir VPN kullanmanız gerektiğidir. Özel bir özel bağlantı hizmeti kullanarak, hızlı indirme ve yükleme hızı, bölge tarafından engellenen içeriği atlama, video veya film akışı, gelişmiş gizlilik koruması, gelişmiş güvenlik dahil bir VPN hizmetinin size sunabileceği tüm avantajlardan yararlanabileceksiniz. , anonimlik ve daha fazlası.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map