P2P Dosya Paylaşım Etkinliği İçin En İyi VPN Hizmetini Seçmek İçin 5 İpucu

P2P dosya paylaşımı veya torrent, genellikle birçok VPN servis sağlayıcısının kaçınmaya çalıştığı şeylerden biridir. Çünkü bu faaliyet sadece internetin gri alanına ait değil, sahip oldukları kaynakları da tüketebilir. P2P dosya paylaşım etkinliğini yaparken, bağlantıyı her zaman açmanız gerekir ve veri aktarımı sürekli olarak verileri çalıştırmaya, karşıya yüklemeye ve indirmeye devam eder. Tüm VPN sağlayıcılarının hizmetlerinde torrent özelliğini sunmamasının nedeni budur.


Aslında, sadece üst sınıf VPN hizmetleri, kullanıcılara interneti istedikleri gibi kullanma haklarının bir parçası olduğu için torrent aktivitesini yapma yeteneği sunma cesaretine sahip olacaktır. Özel bağlantıları için torrent özelliği sağlayan çok fazla hizmet olmadığından, aralarında çok dikkatli bir şekilde seçim yapmanız gerekir. P2P dosya paylaşım etkinliği için en iyi VPN hizmetini seçmek için 5 ipucu:

1. Verilerinizi İzlemediğinden Emin Olun

Bu önemlidir, çünkü bazı ülkeler P2P dosya paylaşım etkinliği yapmanıza izin vermeyecektir, çünkü bazı ülkeler bunun yasa dışı olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle verilerinizi izlemeyen özel bağlantıyı seçmelisiniz. Çevrimiçi olarak anonim ve gizli kalma haklarınız olduğu ve çevrimiçi trafiğinizi ihtiyaçlarınıza göre kullanmak sizin sorumluluğunuzda olduğu için VPN servis sağlayıcınız tarafından izlenmek istemezsiniz. Tamamen anonim bir torrent etkinliğine izin vermek için hiçbir kayıt politikası sunmayan VPN hizmetini seçin.

2. Paylaşılan Bir Özel IP Adresine Sahip Olmalıdır

Paylaşılan bir özel IP adresinin izlenmesi zordur çünkü IP adresini diğer VPN kullanıcıları tarafından kullanıldığı şekilde kullanıyorsunuzdur. Bu şekilde, birisi IP adresinizi izlemeyi başarmış olsa da, bu IP adresinin aynı anda birden fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı sonucuna varacaklardır. Torrent aktivitesi yaparken, paylaşılan IP adresi çevrimiçi izlemenizi bulanıklaştırmak ve üçüncü tarafların paylaşılan özel IP adresinizi cihazınızda izlemesini imkansız hale getirmek için kullanışlıdır..

3. Torrenting için Özel Sunucular Olması Gerekir

P2P dosya paylaşım etkinliğinin özel sunuculardan çok sayıda ağ kaynağı kullanması gerektiğinden, VPN servis sağlayıcınızın torrent için ayrılmış bazı özel sunuculara sahip olması gerekir. Bu, çeşitli saygın hizmet sağlayıcıları için yaygındır, çünkü normal trafiği kullanıcıları için torrent trafiğiyle karıştırmak istemezler. Genellikle, torrent sunucularını kullanarak daha iyi bir genel performans elde edebilirsiniz, çünkü bu sunucular P2P dosya paylaşımı için optimize edilmiştir.

4. hızlı hız ve sınırsız bant genişliği sunduğundan emin olun

Torrent ile, alabileceğiniz en iyi hızı sağlayabilecek özel bağlantıya sahip olmanız gerekir. Bunun nedeni, P2P dosya paylaşım ağı üzerinden indirme ve yükleme söz konusu olduğunda hızın önemli olmasıdır. Yalnızca küçük bir dosya boyutuna sahip belirli bir dosyayı indirmek için çok fazla zaman harcamak istemezsiniz. Sınırsız bant genişliği sunan özel bağlantı hizmetini de kullanmanız gerekir, çünkü veri iletiminizi her zaman açacaksınız, özellikle çeşitli torrentler için çok fazla tohumlama yapıyorsanız. Hızlı hız ve sınırsız bant genişliği kombinasyonu, P2P dosya paylaşım etkinliğinizde size en iyi konforu sunmalıdır..

5. Otomatik Kill Switch Özelliğine Sahip Olmalıdır

Torrent etkinliğini gerçekleştirirken, herhangi bir üçüncü tarafın gerçek kimliğinizi göstermesini istemediğiniz için IP adresinizi her zaman gizlemeniz önemlidir. İSS’niz veya hükümetiniz tarafından izlenmek ve izlenmek istemez ve bağlantınızda P2P dosya paylaşım ağını kullandığınız tespit edilir. Bu nedenle, otomatik öldürme anahtarı özelliği IP adresinizi üçüncü taraflardan gizli tutmanız için önemlidir. Özel bağlantınızda herhangi bir kesinti yaşarsanız, kill switch özelliği, bu bağlantı kesintisi nedeniyle oluşabilecek herhangi bir IP adresini veya DNS sızıntısını önlemenizi sağlar. Bu şekilde torrent etkinliğinizde anonim kalacaksınız.

Bunlar, P2P dosya paylaşım etkinliği için en iyi VPN hizmetini seçmek için ipuçları. Ülkenizde torrent kullanımına izin verilip verilmeyeceği, torrent etkinliğinizi üçüncü taraflardan gizli tutmanız her zaman daha iyidir. P2P dosya paylaşımı etkinliğine izin veren saygın VPN hizmetini kullanarak, üçüncü taraf izleme ve izleme etkinliği hakkında endişelenmenize gerek kalmadan P2P ağı üzerinden dosya indirebilir ve yükleyebilirsiniz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map