SUPERAntiSpyware ile Neden Bir VPN Hizmeti Kullanmalısınız?

Kullanabileceğiniz en iyi casus yazılım önleme araçlarından biri, ABD merkezli bir internet güvenlik şirketi olan Support.com Inc. tarafından geliştirilen güçlü bir casus yazılım önleme programı olan SUPERAntiSpyware’dir. Soru şudur: SUPERAntiSpyware ile birlikte bir VPN hizmeti kullanmalı mısınız? Her ikisini aynı anda kullanmak bile gerekli mi? Basit cevap evet, yapmalısın.


Da kuruldu: 2004

Kullanıcı Sayısı: 60 milyon+

Koruma: Fidye Yazılımı, Casus Yazılım, Kötü Amaçlı Yazılım, PUP’lar, Keyloggerlar, Adware, Truva Atları, Kök Takımları, Korsanların, Solucanlar

Editörün Değerlendirmesi: [yasr_overall_rating]

Çevrimiçi güvenliğinizin ve gizliliğinizin her zaman korunmasını sağlamak için kullanabileceğiniz birçok güvenlik aracı vardır. VPN bu araçlardan biridir. İnternet’e özel olarak göz atmanızı sağlar, böylece göz atma verilerinizi ziyaret ettiğiniz hükümet ve üçüncü taraf şirketlerle veya web siteleriyle paylaşmanız gerekmez. Sansür veya kısıtlama olmaksızın herhangi bir web sitesine göz atma özgürlüğü verirken internet etkinliğinizi anonim tutar.

Cihazınızda olması gereken bir diğer önemli güvenlik aracı casus yazılım önleme aracıdır. Cihazınızı casus yazılımlardan ve verilerinizi çalabilen ve bilgisayar korsanlarının kullanabileceği kötü amaçlı programlardan kaynaklanan saldırılara karşı korumaya yardımcı olur.

VPN ve AntiSpyware’i birlikte kullanıp kullanamayacağınız sıklıkla tartışılır. Bunlar ayrı amaçlarla tamamen ayrı uygulamalar olmasına rağmen, verilerinizin güvenliğini ve gizliliğini artırmak için her ikisinden en iyi şekilde yararlanmak için her ikisini birlikte nasıl kullanabileceğinizi biraz araştırmaya çalıştık.. SUPERAntiSpyware ile birlikte bir VPN hizmeti kullanmanızın nedenleri şunlardır:

1. SUPERAntiSpyware Sistem Verilerinizi Korurken VPN Çevrimiçi Verilerinizi Korur

Sanal özel ağ, tüm çevrimiçi etkinliklerinizi gizliliğinizi ve güvenliğinizi tehdit edebilecek her türlü üçüncü taraf tehdidinden korurken, SUPERAntiSpyware cihazınızı ve işletim sisteminizi sisteminizde yüklü olan her türlü tehditten korumak için perdenin arkasında çalışacaktır. ve gizliliğinizi ve güvenliğinizi herhangi bir şekilde tehdit edecek şekilde tasarlanmıştır.

Örneğin, VPN yalnızca cihazlarınızdaki veri trafiğini koruyabilir ve bunları devletten, üçüncü taraf şirketlerden ve bilgisayar korsanlarından gizleyebilir. Ancak, sizi fidye yazılımı, casus yazılım, virüs, kötü amaçlı yazılım ve diğerleri gibi tehditlere karşı koruyamaz. SUPERAntiSpyware bunu yapacak.

2. Cihazınızın Korumasını Çeşitli Kötü Amaçlı Programlara Karşı Genişletebilirsiniz

İnternette gezinmek için sanal bir özel bağlantı kullandığınızda, keylogger, fidye yazılımı, arka kapı virüsleri ve benzeri gibi çeşitli kötü amaçlı programlara karşı hala çok savunmasızsınız. Bunun nedeni, teknik olarak, VPN bağlantısının IP adresinizi yalnızca başka bir IP adresine geçirmesi ve bunu yaparken gerçek IP adresini maskelemesi. Temel olarak, cihazınız yalnızca ağ bağlantınız aracılığıyla etkinliklerinizi gözetlemeye çalışan üçüncü taraf şirketlerden korunacaktır.

Ancak, sisteminize bir keylogger gibi belirli bir tehdit yüklendikten sonra, VPN bağlantısı, tehdidin kendisi işletim sistemine yüklendiği için verilerinizin çalınmasını önlemede pek bir şey yapmaz. Bu nedenle, anti-spyware programı olarak adlandırılan farklı bir güvenlik aracına ihtiyacınız var. Bu anlamda, hem VPN’yi hem de SUPERAntiSpyware’i birleştirdiğinizde, cihazlarınızın korumasını içeriden veya dışarıdan olsun saldırabilecek çok çeşitli potansiyel tehditlere karşı genişletebilirsiniz..

3. Günlük Veritabanı Güncelleme, Cihazınız için En Güncel Korumayı Sağlar

SUPERAntiSpyware, kullanıcıların çeşitli kötü amaçlı yazılım türlerine karşı gerçek zamanlı koruma sistemini geliştirmek için otomatik olarak indirebilecekleri casus yazılım veritabanı için tutarlı bir günlük güncellemeye sahiptir. Ayrıca, kullanıcının cihazında yürütülmemiş olsa bile kötü amaçlı yazılımları algılayabilen akıllı bir sisteme sahiptir. Bu, kullanıcıların bu kötü amaçlı programların cihazlarına getirebileceği birçok sorunla başa çıkmasını önlemeye yardımcı olabilecek bir önleme sistemine sahip olduğu anlamına gelir..

En güncel koruma, kullanıcıların gelecekteki kötü amaçlı yazılımların sistemlerine sızmasını önleyebilmelerini de sağlar. Böylece, cihazınıza daha önce hiç sahip olmadığınız güvenliği sağlar.

4. VPN Bağlantınızla Senkronizasyonda Güzel Çalışır

Hem VPN bağlantınız hem de SUPERAntiSpyware, tüm cihazlarınızı gizliliğinizi istila etmeye çalışan herhangi bir üçüncü taraf saldırısından korumak için el ele gidebilir. Bununla ilgili iyi olan şey, birbirleriyle çatışmamalarıdır çünkü farklı güvenlik ve gizlilik araçlarıdır.

Cihazınıza iki farklı kötü amaçlı yazılım önleme programı yüklediğinizde, bunlar birbirleriyle çakıştığı için sisteminizin çökmesine neden olabilir. Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma programlarında da aynıdır, bu da bazı durumlarda çakışabilir veya sistem dengesizliğine neden olabilir çünkü temelde birbirleriyle uyumlu değildir. Ancak, VPN ile farklıdır, çünkü bunlar farklı program türleridir ve herhangi bir sistem kararsızlığına veya sorununa neden olmadan birlikte çalışabileceklerinden emin olabilirsiniz..

5. Sistem Dosyalarındaki Tehditleri Saptayarak En İyi Özel Tarama Deneyimini Sağlar

Tüm sistem dosyalarınızın kötü amaçlı programlardan arınmış olduğundan emin değilseniz, çevrimiçi etkinliğinizde tam bir gizlilik sağlayamazsınız. Zaten bir VPN yüklü olmasına rağmen, sisteminizde kötü amaçlı bir program yüklüyse çeşitli türlerde gizlilik sorunları yaşarsınız çünkü sorunlar sisteminizin dışındaki üçüncü taraflardan değil sisteminizden kaynaklanır.

Bu nedenle, hem VPN’yi hem de SUPERAntiSpyware’i yükleyerek, sisteminizde algılanan kalıcı kötü amaçlı programlar olmayacağından, göz atma etkinliğinizin tamamen özel olmasını sağlayabilirsiniz. Sistem dosyaları tüm tehditlerden anlaşılır ve web’e anonim olarak göz atabilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map