Tek Kullanımlık Bir E-posta Hesabının Çevrimiçi Gizliliğinizi Korumasının 5 Nedeni

Çoğu kişi, tek kullanımlık e-posta hesabı denen şeyi bilmiyor olabilir. Ancak, bu tür bir e-posta hesabı vardır ve nasıl kullanılacağını biliyorsanız daha iyi gizlilik sağlayabilir. Normal e-posta hesabıyla karşılaştırıldığında, tek kullanımlık e-posta hesabı, yalnızca bir kez kullanılabilen e-posta adresi türüdür ve kullandıktan sonra atabilirsiniz. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizi ifşa etmeden başka kişilere özel mesaj göndermek istiyorsanız kullanabileceğiniz geçici bir e-posta adresidir..


Çevrimiçi etkinliğinizde, çeşitli amaçlar için e-posta bilgilerinizi üçüncü bir tarafa vermeniz gerektiğinde birçok fırsat olacaktır. Bir yazılımı indirmek, bir bültene abone olmak, bir yabancıyla sohbet etmek, satın almak ve satmak, vb. Bu gibi durumlarda, özellikle bu tür üçüncü taraflarla yalnızca bir kez iletişim kurmanız gerekiyorsa, birincil e-posta adresinizi vermeniz gerekmez. Tek kullanımlık bir e-posta adresi bu gibi durumlarda daha uygundur. Ayrıca, çevrimiçi gizliliğinize çok önem veriyorsanız, bu tür e-posta hesabını kullanmaya başlamanızın geçerli nedenleri vardır.. Tek kullanımlık bir e-posta hesabının çevrimiçi gizliliğinizi korumasının 5 nedeni:

1. Çevrimiçi Kimlik Bilgilerinizi Koruyun

Her şeyden önce, tek kullanımlık bir e-posta hesabı kullandığınızda, kimliğinizi çevrimiçi olarak kolayca ve rahatça gizleyebilirsiniz. Başkalarının sizin hakkınızda bilmesini istemiyorsanız, bu tür bir hesabı kullanabilirsiniz, çünkü kimliğinizi koruyabilir ve sohbetinizi özel yapabilirsiniz. Bu, özellikle pazarlama amacıyla e-posta adresinizi isteyen şirketlerle uğraşıyorsanız faydalıdır. Bu durumda, tek kullanımlık adresi kullanabilir ve daha sonra adresinize gönderilebilecek pazarlama mesajlarından kaçınabilirsiniz. Bu adresi çevrimiçi yabancılarla iletişim kurmak için kullandığınızda da faydalıdır.

2. Spam İletilerle Çalışmaktan Kaçının

Spam iletilerle uğraşmak sinir bozucu olabilir, çünkü bu iletiler gelen kutunuzu önemsiz ve genellikle tehlikeli bağlantılarla doldurmaya devam eder. Spam iletileri almaktan kaçınmak için, birincil e-posta adresinizi, özellikle iyi bilmediğiniz diğer üçüncü taraflarla paylaşmayı bırakmanız gerekir. İletilerinizi diğer üçüncü taraflara, özellikle tanımadığınız kişilere veya şirketlere kolayca verirseniz, bu üçüncü taraflar adresinizi diğer üçüncü taraflara satabilir, böylece sizi spam listelerine ekleyebilirler. Tek kullanımlık bir adresle spam iletileri tamamen önlemek mümkündür.

3. IP Adresinizi Günlüğe Kaydetmez

Neredeyse tek kullanımlık e-posta hesabı sağlayıcıları, IP adresinizi kaydetmeden geçici iletileri saklamanızı sağlar. IP adresinizin konumunuz ve cihazınızla ilgili çok hassas bilgiler içerdiğini unutmayın. Herhangi birine IP adresinizi bildirirseniz, kişisel bilgilerinizi onlara ücretsiz olarak verebilirsiniz. IP adresinizi kaydetmeyen tek kullanımlık hesapla, çevrimiçi IP adresinizi bilen hiç kimse için endişelenmenize gerek yoktur. Bu tür bir geçici hesabı VPN etkinken sizin için daha da özel hale getirmek için kullanıyorsanız daha iyidir.

4. Tüm Mesajlar Belirli Bir Süreden Sonra Silinir

Tek kullanımlık gelen kutusunun amacı, atmadan önce belirli bir zaman diliminde kullanmanızı mümkün kılmaktır. Geçici hesabınıza gelen tüm iletiler belirli bir süre içinde, genellikle bir hafta içinde silinir. Bu yüzden geçici bir e-posta hesabı denir. Bu şekilde, geçmişte yaptığınız mesajlar veya sohbetler için gelen kutunuzu taramaya çalışan herhangi bir üçüncü taraf hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Özel iletişiminiz için kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

5. Herhangi Bir Web Sitesinin Kişisel Bilgilerinizi Satmasını Önleyin

Günümüzde, kişisel bilgilerini satarak müşterilerinden veya ziyaretçilerinden daha fazla para almaya çalışan birçok web sitesi var. Bu tür web siteleri için sağladığınız bilgilerin, bu web siteleri için daha fazla para kazanmak için bir mal olarak kullanılacağı anlamına gelir. Birincil e-posta adresinizi kişisel bilgilerinizle birlikte verdiğinizde ve web sitesi e-posta adresi bilgilerinizi diğer üçüncü taraflara satmaya karar verdiğinde, sizin için dezavantajlı olacaktır. Tek kullanımlık bir hesap kullanarak, gizlilikteki bu olası ihlal gerçekleşmeden önce önlenebilir.

Tek kullanımlık bir e-posta hesabının çevrimiçi gizliliğinizi korumasının nedenleri şunlardır. Çevrimiçi gizliliğinizi korumak çeşitli şekillerde yapılabilir. İlk önerilen yöntem sanal bir özel ağ kullanmaktır. Önerilen ikinci yöntem, çevrimiçi iletişimlerinizi gizli ve güvenli tutmak için bu tür geçici e-posta hesabını kullanmaya başlamaktır.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map