Ücretsiz VPN ve Premium VPN Hizmetleri Arasında 7 Temel Fark

Android ve iOS için resmi uygulama mağazasını kontrol edip VPN uygulamaları aradığınızda, yüzlerce VPN uygulamasının olduğunu ve çoğunun ücretsiz olduğunu göreceksiniz. Ücretsiz VPN uygulamalarının sayısı, premium VPN uygulamalarından çok daha fazladır, bu da ücretsiz VPN uygulamalarını ortalama kullanıcılar arasında daha popüler hale getirir. Ortalama kullanıcılar VPN’i yalnızca kendi ülkelerinde veya bölgelerinde kısıtlanmış içeriğe erişmek için kullandıkları için VPN kullandıkları için VPN hizmeti için ödeme yapmayı zahmet etmiyorlar, çünkü onlar için buna değmeyeceğini düşünüyorlar. Ücretsiz bir şey alabiliyorsanız neden para ödersiniz??


Eğer sanal bir özel ağ bağlantısı seçerken bu sizin düşünme biçiminizse, şoklara hazırlıklı olun. Bunun nedeni, bu ücretsiz VPN hizmetlerinin çoğunun premium benzerlerinden farklı olmasıdır. Ücretsiz VPN ve premium VPN hizmetleri arasındaki 7 temel fark şunlardır:

1. Genel Performans

Ücretsiz VPN: Ücretsiz özel ağ hizmetinin genel performansı genellikle kötüdür ve herhangi bir zamanda ortaya çıkabilecek birçok sorun vardır. Örneğin, sunucu düzgün çalışmayabilir ve yalnızca düşük kaliteli sunucular sağladığından ve kullanıcılar için çok fazla sunucu seçeneği olmadığından, sorunlar düzeltilmeden birkaç saat veya birkaç gün devam edebilir.

Premium VPN: Premium özel ağ hizmetinin genel performansı, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucuya sahip en kaliteli sunucuları kullandıklarını göz önünde bulundurarak her zaman en üst düzeydedir. Sunucular her zaman çalışır durumdadır ve en iyi performansı ve en iyi kullanıcı deneyimini sunar. Sunucu ile ilgili herhangi bir sorun hızlı bir şekilde düzeltilebilir.

2. Güvenlik ve Gizlilik

Ücretsiz VPN: Ücretsiz hizmet genellikle kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini göz ardı eder ve kullanıcı verilerini korumakla ilgilenmez. Kullanıcılara verdikleri şey sadece hükümet kısıtlamalarını aşmak için bir araçtır, ancak bu araç güçlü güvenlik ve gizlilik özelliklerini içermez. Bazı durumlarda, ücretsiz hizmet kullanıcı verilerini çalabilir ve üçüncü tarafa satabilir.

Premium VPN: Premium servis kullanıcının gizliliğini ve güvenliğini çok ciddiye alır. İnternet özgürlüklerinden yararlanırken kullanıcının kimliğini ve verilerini güvenli ve özel tutmak için gerekli tüm güvenlik teknolojisini ve şifreleme sistemini sağlarlar.

3. Şifreleme Sistemi

Ücretsiz VPN: Ücretsiz özel bağlantı hizmeti, kullanıcılar için güçlü bir şifreleme sistemi içermez ve kullanıcılar hizmeti kullandığında olası veri sızıntılarına neden olur. Genellikle kullanıcıları için en düşük dereceli güvenlik protokolleri sunarlar, bu da bilgisayar korsanlarının kırılması çok kolaydır ve birçok güvenlik açığı sunar.

Premium VPN: Premium özel bağlantı hizmeti, piyasadaki en iyi güvenlik protokollerine sahip en üst düzey şifreleme sistemini kullanacak ve kullanıcıların özel bağlantılarının her zaman güvenli olmasını sağlayacaktır. Bilgisayar korsanları için şifrelemenin kırılması çok zordur ve güvenlik açıkları hemen sunucu tarafında yamanacaktır.

4. Hız ve Bant Genişliği Sınırlaması

Ücretsiz VPN: Ücretsiz özel bağlantıyı kullanırken tam hıza erişemezsiniz ve bant genişliği kullanımı genellikle ayda yalnızca 1-2 GB ile sınırlıdır. Aynı sunucuyu aynı anda kullanan kullanıcı sayısını takip etmek için çok sayıda sunucu yavaşlaması var.

Premium VPN: Premium özel bağlantıyı kullanırken her zaman tam hıza gidebilirsiniz, bu da düzgün video arabelleğe alma ve hızlı web sayfası yükleme ile sonuçlanır. Aylık bant genişliği sınırı veya veri tüketimi sınırı yoktur, böylece özel bağlantıyla istediğiniz tüm içeriği akış olarak aktarabilirsiniz.

5. Kötü Amaçlı Yazılım ve Adware

Ücretsiz VPN: Birçok ücretsiz VPN uygulamasının ve yazılımının, kaynak kodlarına gömülü kötü amaçlı yazılım ve reklam yazılımı olduğu bildirilmektedir. Bu, VPN şirketinin genellikle kullanıcılarının verilerini ve internet etkinliğini izlediği ve çoğu zaman kullanıcılarının çevrimiçi etkinliklerine göre rastgele reklamlar gösterecekleri anlamına gelir.

Premium VPN: Kaynak koduna gömülü kötü amaçlı yazılım veya reklam yazılımı yok. Özel bağlantının tadını herhangi bir kesinti olmadan çıkarabilirsiniz ve servis sağlayıcı internet etkinliğinizi izlemez.

6. Kullanılabilir Sunucular

Ücretsiz VPN: Ücretsiz hizmet genellikle sınırlı sayıda sunucuya sahiptir ve çoğu zaman bu sunucular kullanıcılarla doludur, bu da kötü bağlantı veya kötü genel performansa neden olur. Sunucuların kalitesi genellikle düşüktür ve kaynaklar sınırlıdır.

Premium VPN: Premium hizmet, kullanıcının taleplerini karşılayacak çok sayıda kullanılabilir sunucuya sahiptir, böylece her sunucu en iyi sunucu performansını korumak için kaynak kullanımında bir dengeye sahiptir. Sunucular, tüm kullanıcıların isteklerini aynı anda gerçekleştirebilmelerini sağlamak için yüksek kaliteli donanıma sahiptir.

7. Müşteri Desteği

Ücretsiz VPN: Ücretsiz özel bağlantının mevcut müşteri desteği yoktur ve birçok sorun düzgün şekilde düzeltilmemiştir.

Premium VPN: Premium özel bağlantı mükemmel bir müşteri desteğine sahiptir ve kullanıcılar sunucularıyla ilgili bazı sorunları bildirdiklerinde destek departmanı yanıt verir..

Bunlar, ücretsiz VPN ve premium VPN hizmetleri arasındaki 7 temel farktır. Hangi hizmeti kullanmak istediğiniz konusunda hala kararsız olan yeni bir VPN kullanıcısıysanız, genel VPN hizmetini kullanmanız daha iyidir, çünkü bunlar genellikle daha güvenilirdir ve çevrimiçi olmanızı sağlayacak birçok özellik sunar güvenlik ve gizliliğin yanı sıra her tarama oturumunda size en iyi kullanıcı deneyimini sunma.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map