VPN Bağlantı Hızınızı Artırma ve Akış Sürecinizde Arabelleği Ortadan Kaldırma

Birçok insanın VPN’yi, özellikle katı internet yasalarına sahip ülkelerde kullanmasının ana nedeni, aslında gizlilik veya bağlantılarında ek güvenlik sağlamak için değil, hükümet kısıtlamalarını atlamak içindir. VPN kullanıyorlar çünkü normal İnternet bağlantısını kullanarak normalde erişemedikleri web sitelerine veya üçüncü taraf içeriklerine erişmek istiyorlar. Bu nedenle, bu tür hükümet kısıtlamalarını veya sansürünü atlamak için özel bağlantıyı kullanıyorlar, böylece istedikleri herhangi bir web sitesine erişebiliyorlar.


Çok sayıda kişi, bölge kısıtlamalı videoları akış olarak izlemek için VPN kullanır. Bu, videoların yalnızca belirli ülkeler için kullanılabildiği ve videonun görülmesine izin verilmeyen ülkelerden düzenli bağlantı kullanılarak izlenemeyeceği veya yayınlanamayacağı anlamına gelir. Bunun gibi VPN’in popüler kullanımı ile, birçok kişi özel ağlarının en iyi bağlantı hızını talep eder, çünkü bu tür içerikleri akıştaki rahatlıkları için çok önemlidir. VPN bağlantınız içeriğinizi yayınlamak için çok hızlı değilse, VPN hızınızı artırmak ve akış işleminizde arabelleği ortadan kaldırmak için bazı ipuçları:

1. Kullandığınız Sunucuyu Değiştirmeye Çalışın

VPN bağlantı hızı sorunlarının çoğu kullandığınız sunucudan gelir. Genellikle, sunucu, sunucuyu aynı anda kullanan çok fazla kullanıcı ile aşırı yüklenirse, yavaş hız, belirli web sitelerini açmamak vb. Gibi performans sorunlarına kolayca neden olabilir. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk adım kullandığınız sunucuyu değiştirmektir. Şimdi ABD sunucusunu kullandığınızı varsayalım. Sunucuyu Kanada sunucusuna, Almanya sunucusuna veya diğer sunucu konumlarına değiştirmeyi deneyin. Konumunuza en yakın sunucuya geçmek de iyi bir fikirdir. İhtiyacınız olan önemli bir hız artışı sağlayacaktır..

2. Kablolu Ağ Bağlantısı Seçme

Kablosuz ağ bağlantısı ile ilgili sorun, genellikle sinyalin gücüne bağlı olmasıdır. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, WiFi bağlantınızın sinyal gücü hava durumu, kablosuz parazit, en yakın kuleye olan mesafe gibi çeşitli şeylerden etkilenecektir. Bu nedenle, fiber optik bağlantı gibi kablolu bir ağ bağlantısı kullanan bir internet bağlantısı kullanmanız daha iyidir. Kablolu bağlantıyla daha kararlı bir bağlantı elde edersiniz ve sonuç olarak VPN bağlantınızda yavaşlamayı önleyebilirsiniz. Ağ bağlantınız ne kadar az karışırsa, özel ağ hızınız o kadar istikrarlı olur.

3. Bağlantı Hızınızı Azaltmayan Bir VPN Hizmeti Kullanın

Size tam performans sağlamayan birçok VPN hizmeti vardır ve bu hizmetleri kullandığınızdan haberdar olmanız gerekir. Bazı VPN hizmetleri, belirli sınırlara ulaşırsanız veya çok fazla bant genişliği kullanıyorsanız bağlantı hızınızı azaltır. Bu nedenle, bant genişliği kullanımınızı sınırlamayan VPN hizmetini kullanmanız ve size her zaman tam bağlantı hızı vermeniz önemlidir. Genellikle, bu VPN hizmetleri, kullanıcıların özel ağları için tam hız sağladıklarını bildirmek için bu özellikleri resmi sayfalarında tanıtır. Mevcut VPN servis sağlayıcınız size yavaş hız vermeye devam ediyorsa, muhtemelen başka bir servise geçmeniz daha iyi bir fikirdir.

4. Yönlendiricinizi veya WiFi Ağınızı Yeniden Başlatın

Bazen, yavaş VPN hızınız yönlendiricinizi veya WiFi ağınızı yeniden başlatarak kolayca sabitlenebilir. Bu, özellikle cihazınızı uzun bir süre boyunca yeniden başlatmadıysanız geçerlidir. Bağlantınızın kararlılığını sağlamak için yönlendiricinizi veya internet ağınızı zaman zaman yeniden başlatmak iyi bir fikirdir. Yönlendiriciniz veya WiFi ağınız, cihazı yeniden başlattıktan sonra aldıkları bağlantıyı yenilemeye çalışarak size daha iyi sinyal alımı ve daha iyi bir internet performansı sağlar. Bunu yaptıktan sonra, en iyi sonuç için VPN yazılımınızı da yeniden başlatmalısınız..

5. Virüsten koruma yazılımınızın VPN’nizle Çatışmadığından emin olun

Bir güvenlik yazılımı olarak, antivirüsünüzün cihazınızı çeşitli çevrimiçi tehditlerden korumak için kendi yöntemi vardır. VPN yazılımı, cihazınızın güvenliğini ve gizliliğini korumak için benzer bir hedefe sahip olsa da, bazen antivirüs yazılımı ile çakışıyor. Bu çakışma genellikle cihazınızdaki VPN bağlantı performansını etkiler. VPN bağlantısını, virüsten koruma yazılımının bulunmadığı başka bir aygıtta kullanmayı deneyin ve daha iyi bir hıza sahip olup olmadığına bakın. Öyleyse, VPN yazılımınızı kullanırken virüsten koruma yazılımınızı geçici olarak kapatmak iyi bir fikirdir.

Bunlar, VPN bağlantı hızınızı artırmak ve akış işleminizdeki arabelleği ortadan kaldırmak için bazı ipuçlarıdır. Bu ipuçlarını uygulayarak, VPN kullanarak içeriğinizdeki veya medya akışınızdaki arabelleğe alma işlemini azaltabilirsiniz; bu da hizmeti kullanma deneyiminizi geliştirir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map