VPN Bağlantınızı Hacker Saldırılarına Karşı Korunmasız Yapan 5 Şey

Bir VPN bağlantısının temel amacı çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlamaktır, böylece çevrimiçi davranışlarınızı izleyebilecek üçüncü taraflardan endişe etmeden çevrimiçi etkinliğinizi tamamen güvence altına alabilirsiniz. Özel bağlantı, normal İnternet bağlantınızı şifreleyerek, gerçek IP adresinizi hükümet, İSS’niz, ziyaret ettiğiniz web siteleri ve bilgisayar korsanları gibi üçüncü taraflardan tamamen gizleyerek çalışır. Ancak, çevrimiçi etkinliğinizi izlemek isteyebilecek olası üçüncü taraflar arasında bilgisayar korsanları, dikkatli olmanız gereken kişilerdir..


Neden bilgisayar korsanlarına karşı dikkatli olmalısın? Bunun nedeni, hükümetiniz veya İSS’niz normal internet bağlantınızı izleyebilse de, özel bir bağlantı kullandığınızda etkinliğinizi izlemeye devam etmeye zorlamazlar. Bu noktada, özel bağlantınızı kullanırken sizi izlemeye çalışmazlar ve bunu yapmaya bile çalışmazlar. Öte yandan, bazı bilgisayar korsanları oldukça kalıcıdır ve bir VPN kullanıyor olsanız bile ağ bağlantınıza nüfuz etmeye çalışabilirler. Bu yüzden bilgisayar korsanlarına karşı daha temkinli olmalısınız, çünkü siber suç eylemlerini uygun gördükleri gibi yapma becerilerine ve isteklerine sahiptirler. VPN bağlantınızı hacker saldırılarına karşı savunmasız hale getiren 5 şey:

1. Zayıf Güvenlik Protokolü

Tüm güvenlik protokolleri aynı şifreleme kalitesine sahip değildir ve kötü haber şu ki, birçok VPN hizmeti hala birincil koruma sistemleri olarak zayıf bir güvenlik protokolü kullanıyor. Zayıf bir güvenlik protokolü kullanmanın kullanıcıları gerçekten riske atabildiğini kanıtlayan bazı durumlar olduğundan, bu kullanıcılar için zararlı olabilir. VPN’niz hala PPTP gibi zayıf bir güvenlik protokolü kullanıyorsa ve başka bir güvenlik protokolüne geçmenin bir yolu yoksa, bağlantınız özel bir ağ ile şifrelenmiş olsa bile, hacker saldırılarına karşı savunmasız olacaktır. Bilgisayar korsanları güvenlik protokolünüzdeki zayıflığı bulduğunda, ağınıza daha fazla nüfuz etmek için giriş noktası olarak kullanırlar.

2. Sunucu Sorunları

Yalnızca sunucu sorunları sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda sisteminiz için büyük bir güvenlik açığı da verebilir. Özel bir sunucuya bağlandığınızda ve söz konusu sunucunun bir sorunu olduğunda, bağlantınız beklediğiniz kadar özel olamaz. Sunucu sorunları yavaş bağlantı hızı, sunucu kapalı kalma süresi, sunucuya bağlanamama vb. Arasında değişebilir. Özel veya güvenli bağlantınızı otomatik olarak keser ve ağ bağlantınızı hacker saldırılarına karşı savunmasız bırakır.

3. VPN Hizmetinin Güvenilmezliği

Kullanıcının güvenliğini ve gizliliğini ciddiye almayan VPN servis sağlayıcısı genellikle kullanıcıların yaşadığı sorunları göz ardı eder. Ayrıca, bu tür hizmetler genellikle güvenilmezdir ve kullanıcılara ihtiyaç duydukları garantili çevrimiçi koruma ve gizliliği sağlayamazlar. Neredeyse tüm ücretsiz VPN hizmetleri, özellikle mobil cihazınız için kullanabileceğiniz hizmetlerle bu şekildedir. Bu nedenle, bu güvenilir olmayan VPN servis sağlayıcıları tarafından uygulanan güvenlik risklerinin farkında olmalısınız, çünkü bilgisayar korsanlarının sisteminize girmesi için dikkatini çekebilir.

4. tek katmanlı koruma

Birçok VPN servis sağlayıcısı, kullanıcılarını çevrimiçi ortamda korumak için hala tek katmanlı bir koruma kullanmaktadır. Bu tek katmanlı koruma, kullanıcının gerçek IP adresini gizleyerek ve özel sunucunun IP adresini herkese göstererek çalışır. Ancak, VPN hizmet sağlayıcısı tarafından sağlanan ek koruma katmanları yoktur, bu da tek bir koruma katmanı kaldırıldıktan sonra kullanıcıların gerçek IP adreslerini bilgisayar korsanlarına maruz bıraktığı için hacker saldırılarına karşı çok savunmasız hale getirir ve bu tek katmanlı koruma ortadan kalktıktan sonra bilgisayar korsanlarının sisteme daha fazla girmesi çok kolay. Bu nedenle, korsanların gerçek IP adresinizi izlemesini imkansız hale getiren birden fazla koruma katmanı sunan VPN’yi seçmeniz önemlidir..

5. Temel Şifreleme Sistemi

Orada ücretsiz VPN hizmetleri ile ilgili sorun sadece hackerların kolayca kırabileceği şifreleme türü olan temel şifreleme sistemini sunmalarıdır. Bazı ucuz VPN hizmetleri, kullanıcıları için standart güvenlik korumalarıyla aynı temel şifreleme sistemini kullanıyor ve bu da kullanıcılarını riske atabilir. Ağınızın geçilemez olmasını sağlamak için en az 256 bit şifreleme veya askeri sınıf şifreleme sistemi sağlayan VPN hizmetini seçmek her zaman daha iyidir. Bilgisayar korsanları, üzerinde askeri sınıf şifreleme sistemi bulunan özel bağlantıya giremez.

Bunlar, VPN bağlantınızı hacker saldırılarına karşı savunmasız hale getiren 5 şeydir. Önemli bilgilerinizi çevrimiçi olarak koruyabilmeniz için internet bağlantınızı güvende tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu amaçla, VPN hizmetinizi iki kez kontrol etmeniz ve size hacker korumalı yeterli koruma sistemi sağladıklarından emin olmanız daha iyidir, böylece hizmetlerini uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map