VPN Bağlantınızda Neden Konum İzlemeyi Etkinleştirmelisiniz?

Premium bir VPN bağlantısı kullandığınızda, ücretsiz VPN yazılımında bulunmayan birçok özellik elde edersiniz. Örneğin, kullandığınız VPN markasına bağlı olarak Kill Switch, Konum İzleme, Her Zaman Açık, Güvenlik Duvarı, DNS Sızıntı Koruması ve diğer pek çok özellik kullanılabilir. Her özellik internet trafiği şifrelemesinde size daha fazla avantaj sağlar. Kill Switch özelliği, VPN bağlantısının düştüğü anda internet bağlantınızı hemen kapatmanıza izin verir, böylece tarama oturumunuz sırasında yanlışlıkla IP adresinizi açığa çıkarmazsınız. Her Zaman Açık özelliği, cihazlarınızı başlattığınız zamandan kapattığınız zamana kadar cihazlarınızı VPN’ye bağlı tutmanıza olanak tanır.


Şimdi, Konum İzleme özelliğinden bahsedeceğiz. Bu, çoğu VPN kullanıcısı tarafından genellikle ihmal edilen özelliktir, ancak oldukça önemli bir özelliktir. İnternete bağlanmak için özel ağı kullanmasına rağmen VPN bağlantısının geçerli konumunuzu algılamasına olanak tanır. VPN bağlantınızda bu özelliği etkinleştirdiğinizde alabileceğiniz birçok avantaj vardır.. VPN bağlantınızda konum izlemeyi etkinleştirmeniz için nedenler şunlardır:

1. Yerel Banka Hesaplarınıza Engellenmeden Yine de Erişebilirsiniz

Güvenlik kaygıları nedeniyle, birçok yerel banka web sitesi özel bir IP adresi kullanarak hesabınıza giriş yapmanızı reddedecektir. Bunun nedeni, siber suçlular tarafından özel IP adreslerinin kurbanlarından para çalmak için kullanıldığı durumlar olmuştur. Ayrıca, müşterileri çoğunlukla yerel adresleri olan yerel kişiler olduğundan, başka bir ülkeye ait özel IP adresi yerel banka web siteleri için biraz şüpheli olacaktır. Konum izleme gerekli hale gelir. Bağlantınız gizli ve bağlı olsa da, yerel banka web sitelerine şifreli bağlantınızla erişilebilmesi için konumunuzu açığa çıkarabilirsiniz..

2. Yerel IP Adresiyle Gezinmeye Devam Ederken Bağlantınız Gizli Kalıyor

Konum izleme özelliğini etkinleştirmenin iyi tarafı, yerel IP adresine göz atarken özel bir bağlantı kullanabilmenizdir. Bu, genellikle herhangi bir özel IP adresini kabul etmeyen yerel web sitelerine VPN bağlantınız kullanılarak erişilebileceği anlamına gelir. Yalnızca belirli yerel web sitelerine erişmek için VPN bağlantınızı geçici olarak kapatmanıza gerek yoktur. Bu özellikle internet yasalarının çok kısıtlayıcı olduğu ülkelerde geçerlidir. VPN hizmetinin konumunuzu izlemesine izin vererek, konumunuzun hala ülkenizde olduğu için bu tür web sitelerine erişim konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

3. Şüpheli Giriş Sorunları Almazsınız

Bu, bir VPN bağlantısı kullanırken en yaygın sorunlardan biridir. Bazen, bazı hesaplarınızda oturum açtığınızda, servis sağlayıcılar giriş bilgilerinizi şüpheli olarak görür ve böylece hesaplarınızın güvenliği ihlal edilmiş olabileceğini size bildirir. Bu sorun, VPN servisinizin konumunuzu sürekli olarak izlemesine izin vererek önlenebilir, bu da bağlantınızı her zaman gizli tutarken oturum açma girişimlerinizin yasal olmasını sağlar.

4. GPS ile ilgili uygulamaları herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz

Bir VPN bağlantısı kullandığınızda, GPS ile ilgili uygulamaları kullandığınızda bazen birçok sorunla karşılaşırsınız. Örneğin, mobil cihazınızdaysanız ve belirli bir yere gitme yönünü bilmek istiyorsanız, VPN’niz internete erişmek için başka bir ülkede bir sunucu kullandığından GPS’iniz konumunuzun başka bir ülkede olduğunu algılar. . Özellikle GPS uygulamalarını acilen kullanmak istiyorsanız bu sorun yaratabilir. Bu, VPN kontrol panelinizde konum izlemenizi etkinleştirerek kolayca çözülebilir, bu da GPS uygulamalarının internet bağlantınızla radardan uzak dururken gerçek konumunuzu tanımasını sağlar.

5. Herhangi bir İSS ve Devlet İzleme Korumasından Korun

Son olarak, sanal özel ağınızdaki konum izleme özelliğini etkinleştirerek, ziyaret ettiğiniz web sitelerinde gerçek konumunuzu herhangi bir İSS ve hükümet izlemesinden korunarak gösterebilirsiniz. Başka bir deyişle, hala devlet tarafından engellenen tüm web sitelerini atlayabilmenin yanı sıra, gözetim sistemlerinden güvenli ve özel kalmaya devam ederken, ISS’nizden normal bir internet bağlantısı kullanıyorsunuz. Bu, VPN’nizdeki konum özelliğini kullanarak elde edebileceğiniz büyük bir avantajdır.

VPN bağlantınızda konum izlemeyi etkinleştirmenizin nedenleri şunlardır. Çoğu zaman, VPN’yi ilk kez yüklediğinizde bu özellik kapatılır ve birçok kişi umursamadığı için bu özelliğin var olduğunu bilmiyor olabilirler. Bununla birlikte, VPN’nizde bu özelliği açtığınızda, bundan sonra genel internet deneyiminizi geliştirecek birçok avantajınız olacaktır..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map