VPN Bağlantınızda Statik IP Adresi Kullanmanın 5 Avantajı

Ağ bağlantınızda kullanabileceğiniz iki tür IP adresi vardır. Birincisi statik IP, ikincisi dinamik IP. Bu, bir VPN bağlantısı kullandığınızda da aynıdır. Hem statik hem de dinamik IP sunar. Statik IP, size sürekli olarak atanan IP adresidir ve bağlantıyı kaç kez yenilediğinize bakılmaksızın aynı IP adresini kullanırsınız. Diğer yandan, dinamik IP, özel bağlantınızı her yenilediğinizde değişmeye devam eden IP adresidir..


Hem statik hem de dinamik IP adresinin avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak, özel bağlantıda, statik veya paylaşılan IP’nin size veremeyeceği birçok avantaj sağlayabileceğinden, statik bir IP adresi kullanmak daha iyidir. Statik IP adresini aylık veya yıllık ek bir ücret karşılığında kullanmanıza izin veren bazı VPN hizmetleri vardır. VPN bağlantınızda statik bir IP adresi kullanmanın 5 avantajı şunlardır:

1. Çeşitli Çevrimiçi Hizmetler Tarafından Kara Listeye Alınmaz

Çeşitli VPN sunucularında kullanılan dinamik veya paylaşılan IP adreslerinin çoğu, çeşitli kişiler tarafından kullanılmıştır. Bu VPN hizmetlerinin bazı kullanıcıları özel çevrimiçi bağlantılarını meşru çevrimiçi etkinlikler için kullanabilirken, bazıları yasadışı etkinlikler için kullanabilir. Aynı IP’yi aynı anda kullanan birçok kişi olduğundan, hangilerinin onu iyi için kullandığını ve hangilerinin kötü için kullandığını bilmiyorsunuz. Sonuç olarak, paylaşılan bu IP adreslerinin birçoğu çeşitli çevrimiçi hizmetler tarafından kara listeye alınır ve içeriklerine erişmenizi önler. Statik IP adresiyle, IP’yi kullanan tek kişi siz olduğunuz için bu sorun oluşmaz.

2. Coğrafi Kısıtlı Hizmetler için Meşru Bir IP Adresi Olarak Değerlendirilecektir

Birçok çevrimiçi hizmet, kara listeye alınan bir IP adresi kullanıyorsanız, çevrimiçi hizmetlerini tehdit edebileceği için isteklerinizi işlemeyi reddedecektir. Bunun nedeni, paylaşılan adreslerin birçoğunun, bu hizmetlere DDoS saldırıları başlatmak ve hizmetlerin kesintiye uğraması için çeşitli tehdit türleri göndermek için kullanılmasıdır. Bu nedenle, birçok çevrimiçi hizmet yalnızca statik IP’si olan kullanıcılarla meşru ve güvenilir olduğunu düşündükleri için ilgilenecektir. Aldığınız statik IP adresi, kötü bir şöhretten temiz olacaktır, çünkü size VPN servis sağlayıcısı tarafından taze olarak atanacaktır.

3. Bu IP Adresinin Nasıl Kullanıldığını Tam Olarak Biliyorsunuz

Statik bir IP adresi kullandığınızda, adresi tam olarak nasıl kullandığınızı bilirsiniz, çünkü bu adrese atanan tek kullanıcı sizsiniz. Bazı hizmetler tarafından kara listeye alınıyorsa, bunun nedeni kesinlikle kötü amaçlarla kullanmanızdır. Özel bir IP kullanarak, özel bağlantınızı daha iyi kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz, çünkü onu kendiniz çalıştırıyorsunuz ve başkalarıyla paylaşmıyorsunuz. Bu, kullanımı üzerinde herhangi bir kontrolünüzün olmadığı paylaşılan bir IP adresi kullanmanın aksine.

4. herhangi bir sansür veya kısıtlamayı atlamak için kullanılabilir

Sansürlü web sitelerine erişmek için özel bir bağlantı kullansa da, kullanıcıların ülkelerindeki belirli sansürleri atlayamadıkları birçok durum vardır. Genellikle bunun nedeni, IP adreslerinin hizmetten yasaklanmasıdır ve bu da oradaki içeriğe erişmelerini engeller. Özel bir bağlantı kullanırsanız kullanın, özel IP adresiniz yasaklanmışsa kısıtlanmış veya sansürlenmiş içeriğe erişemezsiniz. Bu nedenle özel bir IP tercih edilir, çünkü herhangi bir yasak veya kara listeden temizlenir, bu da sansürlenmiş veya kısıtlanmış web sitelerine erişmenizi mümkün kılar.

5. Herhangi bir risk olmadan çeşitli güvenli çevrimiçi etkinlikler için kullanabilirsiniz

Özel bir IP ile, bağlantınız için kalıcı bir IP adresine sahip olacaksınız, bu da daha yüksek güvenlik koruması gerektiren çeşitli çevrimiçi etkinlikler gerçekleştirmenizi mümkün kılar. Hedef ülkenize ait (seçtiğiniz sunucu konumuna bağlı olarak) meşru ve güvenilir bir kullanıcı olarak kabul edeceğiniz için, bu IP’yi kullanan bankacılık ve alışveriş web siteleri gibi çeşitli güvenlik açısından ağır web sitelerine erişmekte sorun yaşamayacaksınız adres. IP adresinizin web siteleri tarafından engellenmesi veya genellikle paylaşılan IP ile ilişkili diğer güvenlik riskleri olmayacaktır..

Bunlar VPN bağlantınızda statik bir IP adresi kullanmanın yararlarıdır. Sizin tarafınızdan ek bir yatırım yapılması gerekebilse de, statik IP adresini kullanmak, özel bağlantınızı kullanarak internette gezinirken size daha fazla konfor, gizlilik ve güvenlik sağlayacaktır..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map