VPN Bağlantınızın Anonimliğini En Üst Düzeye Çıkarmak için 5 İpucu

Bir VPN’nin tek amacının çevrimiçi gizliliğinizi korumaya yardımcı olduğunu iddia etmekle birlikte, tam olarak ne yaptığını bilmeden sanal bir özel ağ hizmeti kullanan birçok insan vardır. VPN hakkında bildikleri şey, hükümet veya İSS tarafından engellenen sitelere erişmelerine yardımcı olabilmesidir. Sanal özel ağın ağ bağlantılarını çeşitli çevrimiçi tehditlere karşı koruyabildiğinin yanı sıra tarama oturumlarını da anonim tutabildiğini bilmiyorlar.


Bu bilgi eksikliğinden dolayı, birçok kişi ikinci düşüncesiz VPN kullanıyor ve hizmeti, servis sağlayıcıların gizlilik politikasını gerçekten kontrol etmeden kullanıyorlar. Sonuç olarak, VPN hizmeti tarafından sağlanan anonimlik özelliğinden tam olarak yararlanamazlar. Bu kullanıcılardan biriyseniz, VPN’nizin çevrimiçi anonimlik özelliğinden tam olarak yararlanmayı düşünmelisiniz. VPN bağlantınızın anonimliğini en üst düzeye çıkarmak için 5 ipucu:

1. VPN Uygulamasını Tarayıcınıza Sadece Kurmayın

Birçok VPN hizmeti, desteklenen tarayıcı sayısı değişse de, kullanıcılara VPN uygulamaları için tarayıcı uzantıları sağlar. Ancak, çoğu hizmet, kullanıcıların tarayıcılarına yükleyebilecekleri en az bir tarayıcı uzantısı sağlar, böylece bu tarayıcı aracılığıyla yapılan veri aktarımları şifrelenir. Ne yazık ki, çoğu kullanıcı VPN’yi yalnızca tarayıcılarına yükleyecektir, yani gizlilik korumasından sadece böyle bir tarayıcı kullandıkları sürece faydalanacaklardır. Anonimliğinizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, VPN uygulamasını yalnızca tarayıcınıza değil, işletim sistemi platformunuza da yüklemelisiniz..

2. VPN’inizi Sahip Olduğunuz Tüm Cihazlara Kurun

Kullandığınız sanal özel ağ hizmetinden çevrimiçi korumanın tüm avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, VPN uygulamalarını sahip olduğunuz tüm cihazlara yüklemek her zaman daha iyidir. Çoğu insanın yaptığı gibi sadece mobil cihazlarınıza yüklemeniz değil, masaüstü bilgisayarlarınıza, Linux makinelerinize, akıllı TV’nize veya oyun konsollarınıza da yüklemeniz gerekir. Tabii ki, VPN uygulamasını doğrudan oyun konsolları ve akıllı TV gibi belirli cihazlara yükleyemeyebilirsiniz, ancak her zaman yönlendiricinize yükleyebilirsiniz.

3. IP Adresiniz ve DNS Sızıntısı için Özel Bağlantınızı Kontrol Edin

Bir VPN bağlantısı kullanmak, bir IP adresi veya DNS sızıntısı olup olmadığını kontrol etmedikçe bağlantınızın henüz anonim olduğu anlamına gelmez. Özel bağlantınızın IP adresinizi veya DNS bilgilerinizi sızdırıp sızdırmadığını kontrol etmek için kullanabileceğiniz bazı web siteleri vardır. Normal çevrimiçi etkinliklerinizi yapmak için bağlantıyı kullanmadan önce ağ bağlantınızın tamamen özel olup olmadığını kontrol etmek için bu web sitelerini kullanabilirsiniz. IP adresi ve DNS sızıntı denetleyicisi web sitesine bakmadığınız sürece IP adresi ve DNS adresi sızıntısı hemen görünmeyebilir.

4. Kill Switch Ve Güvenlik Duvarı Özelliğinin Açık Olduğundan Emin Olun

Belirli nedenlerle özel bağlantınızı aniden kapatırsanız çevrimiçi etkinliğiniz önemli değildir. Aslında, bir VPN servisi için bağlantı kopmaları oldukça yaygındır. Bu nedenle, VPN bağlantınızın bağlantı düşmesi yaşarken gerçek bilgilerinize çevrimiçi olarak sızmasını önlemek için, olmasını önlemek için kill switch özelliğini açmalısınız. Bu özellik, özel bağlantınızda bağlantı kopması yaşarsanız tüm ağ bağlantısını kapatmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, cihazlarınızı bilgisayar korsanlarından ve diğer çevrimiçi tehditlerden korumak için güvenlik duvarı özelliğini açtığınızdan emin olun..

5. Özel Bir IP Adresi Kullanın

Bazı VPN hizmetleri, paylaşılan bir özel IP adresi kullanmak yerine size özel bir özel IP adresi kullanmanızı önerir. Bu hizmeti size ek bir ücret karşılığında sunacaklar. Ancak, buna karşılık, özel etkinlik IP adresiniz yalnızca sizin tarafınızdan kullanılan IP adresi olduğundan, çevrimiçi etkinliğinizde anonimlikten tam olarak yararlanabilirsiniz. Diğer VPN kullanıcıları tarafından kullanılmadığından, VPN servis sağlayıcınızın özel IP adresini, ISS’nizdeki özel IP adresini kullandığınız gibi kullanırsınız. Çevrimiçi etkinliğinizde size çok daha fazla gizlilik koruma avantajı sağlayacaktır.

Bunlar, VPN bağlantınızın anonimliğini en üst düzeye çıkarmaya yönelik ipuçlarıdır. VPN bağlantınızı yalnızca engellenen web sitelerine erişmek için kullanmayın. Bu ipuçlarını izleyerek çevrimiçi anonimliğinizi en üst düzeye çıkarmak için kullanın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map