VPN Bağlantısı ile Çevrimiçi Bankacılık Yapmanız Gerekmesinin 5 Güvenlik Nedeni

İnsanların büyük bir yüzdesi, eğlence amacıyla, normal bağlantıyı kullanarak genellikle erişemedikleri web sitelerinin engellemesini kaldırmak veya ülkelerinde bulunmayan bazı yabancı filmleri veya videoları izlemek gibi bir VPN bağlantısı kullanır. Ancak VPN’de bundan çok daha fazlası var. Bu özel bağlantı ağı ilk olarak kullanıcının çevrimiçi göz attığında güvenliğini, güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için oluşturulmuştur. Başlangıçta dijital hayatları boyunca güvenli ve korunaklı kalırken herkes için internet özgürlüğü sağlamak için oluşturulmuş bir araçtır..


Bununla birlikte, giderek daha fazla kullanıcı, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş gibi çevrimiçi işlemlerinde de VPN’nin önemini fark etti. Şu anda VPN’i yalnızca üçüncü taraf içeriklerine erişmek, film akışı yapmak veya müzik dinlemek için kullanıyorsanız, çevrimiçi bankacılık etkinliğiniz için de VPN kullanmayı düşünmelisiniz. VPN bağlantısıyla çevrimiçi bankacılık yapmanızın 5 güvenlik nedeni:

1. Gittiğiniz Her Yerde Bankacılık Bilgilerinizi Koruyun

Çevrimiçi bankacılık için bir VPN bağlantısı kullanmak, yalnızca video akışı veya diğer hafif tarama etkinlikleri için VPN kullanmaktan biraz farklıdır. VPN ile çevrimiçi bankacılık faaliyeti yaptığınızda, hassas bankacılık bilgilerinizi gittiğiniz her yerde korumak da dahil olmak üzere bankacılık aktivitenizin tüm yönlerini güvence altına alabilirsiniz. Herhangi bir WiFi bağlantısını, olası tehditlerden endişe etmeden banka hesabınızı kontrol etmek veya bazı çevrimiçi bankacılık işlemleri yapmak için kullanabilirsiniz. İster otelde, ister kafede, havaalanında veya başka bir yerde olun, çevrimiçi bankacılık faaliyetinize başlamadan önce VPN’nize bağlanmanız yeterlidir.

2. Hackerların Bankacılık Verilerinizi Çalmaya Çalışmasını Önleyin

Bilgisayar korsanlarının her yerde gizlenebilecekleri ve üzerinde çalışabilecekleri veri ihlali potansiyeli olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle, bazı bilgisayar korsanlarını ücretsiz kablosuz erişim noktalarında kullanıcı verilerini çalmaya hazır bulmanız nadir değildir, çünkü bağlantıyı ihlal etmeleri ve orada kullanıcının internet etkinliğini gözetlemeleri daha kolaydır. Halka açık yerlerde çevrimiçi bankacılık yaparken, internet trafiğinizi gözetlemeye çalışan ve bankacılık verilerinizi çalmaya çalışan kötü insanlar olacağını unutmayın. Bir VPN ile, bu önlenebilir, çünkü bilgisayar korsanları şifreli trafiğinizi okuyamaz ve bu nedenle önemli bankacılık verilerinizden hiçbirini çalamazlar.

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sürecine İyi Bir Güvenlik Eklentisi

Çevrimiçi bankacılık etkinliğinizin güvenliğini artırmak için banka hesabınızdaki iki faktörlü kimlik doğrulama işlemini etkinleştirmeniz önemle tavsiye edilir. Banka hesabınıza her giriş yaptığınızda ek bir kimlik doğrulama işlemi yapmanızı gerektirse de, bankacılık veri güvenliğiniz için gereklidir. Bu şekilde VPN, iki faktörlü kimlik doğrulama işleminiz için ek bir güvenlik görevi görecek ve bu da vicdansız kişilerin çevrimiçi bankacılığınızı izlemesini daha da zorlaştıracak ve böylece çevrimiçi işlemleri tamamen güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz..

4. Bankacılık Şifrelerinizi Koruyun

Bilgisayar korsanlarının birçok sosyal medya hesabını hackleme şekli genellikle çeşitli şekillerde yapabildikleri kullanıcı adlarını ve şifreleri çalmaktır. Korumasız bağlantı ile, bilgisayar korsanlarının şifrenizi çalması daha da kolaydır, çünkü bağlantınıza girebilir ve yazdıklarınızı izlemek için cihazınıza bir key-logger veya başka bir casus yazılım yükleyebilirler. Ancak, güvenli bir VPN ile bilgisayar korsanlarına bankacılık şifrelerinizi veya çevrimiçi hesaplarınızda bulunan diğer şifreleri çalma fırsatı vermezsiniz. Bir VPN trafiğinizi şifreleyebilir ve bilgisayar korsanları bu şifrelemeye giremez ve ne yaptığınızı izleyemez. Sonuç olarak, bankacılık şifreleriniz her zaman güvende.

5. Bankacılık Etkinliğinizi Gizli Tutun

Hiç kimsenin çevrimiçi bankacılık alışkanlığınızı bilmesini ve işlem geçmişiniz ve diğer hassas bilgiler hakkında kimsenin bilmesini istemezsiniz. Ancak, dikkatli değilseniz, vicdansız kişiler bankacılık alışkanlığınızı izleme ve hatta bankacılık faaliyetleriniz için genel ağ kullanıyorsanız işlem geçmişinizi görüntüleme şansına sahip olabilir. Bu yüzden VPN çok önemli hale gelir, çünkü bankacılık faaliyetlerinizi her zaman size özel tutabilir. Herkese açık bir ağda bile, VPN, çevrimiçi parkurlarınızı kapsama konusunda çalışabilir, böylece vicdansız insanlar bankacılık faaliyetlerinizi izlemek yerine çevrimiçi olarak ne yaptığınızı bile bilmez.

Bunlar, VPN bağlantısı ile çevrimiçi bankacılık yapmanızın 5 güvenlik nedenidir. VPN’nin çevrimiçi bankacılık etkinliğinizi korumanıza yardımcı olmasına rağmen, çevrimiçi bankacılığınız için yalnızca saygın bir VPN hizmeti kullandığınızdan emin olun. Bunun nedeni, ücretsiz bir VPN kullanmak, bankacılık faaliyetlerinizi güvence altına almanıza yardımcı olmayacak, ancak bunun yerine bağlantınızı daha da riskli hale getirecektir. Yalnızca kullanıcı verilerini çevrimiçi ortamda güvenli ve gizli tutmaya adanmış saygın bir şirketten saygın bir VPN bağlantısı kullanmalısınız.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map