VPN Bağlantısını Çin’de Gezgin Olarak Kullanmak İçin 5 İpucu

Çin’e seyahat etmek bazı insanlar için oldukça endişe verici gelebilir. Çünkü Çin hükümetinin insanların Çin’deki sanal özel ağı kullanmasına izin vermediğini söyleyen haberler var. Peki, bununla ilgili anlaşma nedir? Haberler doğruysa, Çin’deyken popüler web sitelerinizi kullanamayabilirsiniz ve bu, seyahatinizin potansiyel olarak sıkıcı olabileceği anlamına gelir. Bu ülkede genel bir sosyal medya platformu olmadığından, oradayken fotoğraflarınızı veya videolarınızı yükleyemezsiniz. Ama, doğru mu?


Gerçek şu ki, kısmen doğrudur. Evet, Çin hükümeti Çin’deki çoğu sanal özel ağ hizmetini yasaklayabilir, ancak yalnızca onu satanlar için. VPN kullanımı, bireysel Çinli vatandaşlar için hala mümkündür ve herhangi bir VPN hizmetini kullanmak isteyen işletmeler için, önce hükümete kaydettirmeleri gerekir. Bu, özellikle gezginler için geçerlidir, çünkü hükümet genellikle gezginler için VPN yasağını uygulamaz, yani bu ülkede iken VPN bağlantısını her zaman kullanabilirsiniz. Ancak, bilmeniz gereken bazı şeyler var. VPN bağlantısını Çin’de gezgin olarak kullanmak için 5 ipucu:

1. Sadece Çin’de Kullanılabilecek VPN Kullanın

Çin’de VPN kullanımı genel olarak yasaklandığında, Çin merkezli hükümet tarafından etkilenen veya kapatılan birçok proxy hizmeti var. Ayrıca, Çin hükümeti Apple veya Google’ın uygulama mağazalarında VPN uygulamalarını görüntülemesine izin vermez, bu da Çin’deyken bir VPN uygulaması indirip yüklemenizi oldukça zorlaştırır. Bununla birlikte, Çin dışındaki ülkelerde bulunan sanal özel ağ hizmetlerinin kullanılması hala mümkündür, ancak o zaman bile Çin hükümeti, ülke içindeki kullanımlarını sınırlandırmaktadır. Bu nedenle, yalnızca bu ülkede çalışacağı garanti edilen VPN’yi kullanmanız önemlidir. Biraz araştırma yapın ve Çin Büyük Güvenlik Duvarını atlamak için kullanılabileceğini söyleyen premium bir VPN seçin.

2. Çin’e Gitmeden Önce VPN’nizi Yükleyin

Sanal özel ağ yazılımını veya uygulamasını yüklemek, hala kendi ülkenizdeyken veya gerçekten Çin’e inmeden önce yapılmalıdır. Bunun nedeni, ülke içinden VPN uygulamaları veya yazılımı indirmek ve yüklemek zor olacaktır. Bu nedenle, yola çıkmadan önce sanal özel ağınızın kurulu olması önemlidir. Programların cihazlarınızın her birinde düzgün çalıştığından ve Çin’de seyahatiniz sırasında aboneliğinizin hala etkin olduğundan emin olun. Yine, aboneliğiniz seyahatiniz sırasında aktif değilse ve aboneliği o zamana kadar yenilemeniz gerekiyorsa, otomatik yenileme seçeneğini etkinleştirmediğiniz sürece bunu yapmak oldukça zor olacaktır..

3. Büyük Güvenlik Duvarı Sürekli Geliştiriliyor

Çin hükümetinin “internet topraklarını” Büyük Güvenlik Duvarı adı verilen güvenlik duvarı ile koruduğunu unutmayın. Normal Çin vatandaşları yalnızca ülke içinde onaylanan sitelere erişebilir ve genellikle bu güvenlik duvarının dışındaki web sitelerine erişemezler. Ne yazık ki, VPN web sitelerinin ve proxy hizmetlerinin çoğu güvenlik duvarı tarafından engellenen web siteleri olarak sınıflandırılır ve Büyük Güvenlik Duvarı sürekli olarak geliştirildiğinden engellenen web siteleri listesi artmaya devam eder. Bu, giderek daha fazla proxy hizmetinin engellendiği ve kullanımlarının büyük bir kısmının sınırlı olacağı anlamına gelir. VPN hizmetinizi dikkatlice seçin.

4. En İyi Performans Sunucusunu Seçin

Çin’deyken ve VPN servisini kullanarak internete bağlanabiliyorsanız, en iyi performansa sahip sunucuyu seçtiğinizden emin olun. Sanal özel ağınız otomatik olarak en iyi performansa sahip sunucuyu seçmenizi sağlayan bir özelliğe sahipse, bu seçeneği açtığınızdan emin olun. Bunun nedeni, Çin’de halen çalışan birçok VPN hizmetinin “dış dünya” ile bağlantınızı sınırlamak için ISS tarafından yavaşlatılabilmesidir. Mümkünse, çeşitli engellenen web sitelerine erişim konusunda size en iyi deneyimi sunacağı için her zaman ABD sunucusunu kullanmanız önerilir..

5. ISS Kısıtlamaya veya Yavaşlamasına İzin Vermeyen VPN’yi seçin

Çin’de seyahat ederken en iyi proxy hizmetini seçmenin bir başka ipucu da, herhangi bir ISS kısıtlamasına veya yavaşlamasına izin vermeyen VPN hizmetini seçmenizdir. Bu tür bir VPN seçtiğinizde, özel bağlantının keyfini tam hızda çıkarabilirsiniz. Ancak, bu özelliği sunan VPN hizmetlerinin sayısının hala düşük olduğunu unutmayın. Bu nedenle, hedefinize varmadan önce seçtiğiniz VPN hizmetinin özelliklerini öğrendiğinizden emin olun..

Çin’de bir gezgin olarak VPN bağlantısı kullanmak için 5 ipucu. Ülkede gezebileceğiniz harika yerler olduğundan Çin’de seyahat etmek çok eğlenceli olabilir. Bu ülkeye çalışmak, çalışmak ya da sadece bir tatil tatilinin tadını çıkarmak için gidecek olsanız da, bu ülkedeki deneyiminizi evinizdeki arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için her zaman bir VPN bağlantısı kullanmanız gerekir..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me