VPN’in Sizi HTTPS Protokolü Kullanan Gelişmiş Kimlik Avı Tehditlerinden Koruyabilir

Normalde, diğer kişilerin kişisel bilgilerini çalmaya çalışan kötü insanlar, normal bir HTTP etki alanı adında kimlik avı web siteleri oluşturur. Bunun nedeni çoğunlukla bu yasa dışı ve gayri meşru web sitelerinin yetkililerden herhangi bir site sertifikası izni alamamasıdır çünkü yasa dışı bir site çalıştırdıkları açıktır. Bununla birlikte, HTTPS protokolünün önemi hakkındaki son farkındalıkla, birçok kullanıcı ucuz hileler kullanarak meşru bir siteyi taklit etmeye çalışan kimlik avı saldırılarından başarıyla kaçınmıştır. Bunu sadece HTTPS protokolü ile ilişkili yeşil asma kilide bakarak yaparlar..


Ancak, birçok akıllı bilgisayar korsanı HTTP şifreleme sınırını başarıyla aştığından, kimlik avı sahnesinde işler biraz daha kötüleşti. Bunun anlamı, bu sitelerin güvenilmez doğasına rağmen, etki alanı adlarında HTTPS protokolü kullanan kimlik avı web sitelerinin sayısında bir artış olmasıdır. Sonuç olarak, kişisel bilgilerin çalınmasına neden olan bu yeni ve gelişmiş kimlik avı programı ile daha fazla insan kopyalanıyor. Aynı sorunu önlemek için, internette gezinirken bir VPN bağlantısı kullanmanız önemlidir. VPN’in sizi HTTPS protokolü kullanan gelişmiş kimlik avı tehditlerinden koruyabilmesinin 5 yolu:

1. VPN Bağlantısı Kötü Amaçlı Web Sitesi Dedektörü ile Birlikte Gelir

Tüm VPN hizmetleri tarama etkinliğiniz için gelişmiş güvenlik koruma özelliğine sahip olmasa da, çevrimiçi etkinliğiniz için hem gizlilik hem de güvenlik koruması sağlayan birçok iyi hizmet vardır. Bu VPN hizmetleri genellikle, gizliliğiniz için tehlikeli olan çeşitli kimlik avı web sitesi bağlantıları içeren veritabanı olan kötü amaçlı web sitesi dedektörü ile birlikte gelir. Özel bağlantıyı kullanan kullanıcılar, bu tür kötü web siteleriyle karşılaştıklarında hemen uyarılırlar ve herhangi bir veri paylaşmamaları konusunda uyarılırlar..

2. Bilgisayar korsanları trafiğinizi izleyemez ve sizi bir kimlik avı web sitesine yönlendiremez

Belirli bir meşru web sitesini ziyaret eden kullanıcıların gayri meşru olan web sitesine rızası olmadan yönlendirildiği tarayıcı kaçırmak denilen bir şey var. Gelişmiş kimlik avı web sitesi hilesi ile, bilgisayar korsanları genellikle kullanıcılarını yasal bir web sitesinden kimlik avı web sitelerine kaçırmak için tarayıcı kaçırma yöntemini kullanır. Bazı kullanıcılar yeşil asma kilit simgesine sahip olduğu için kimlik avı web sitesinin meşru olduğunu düşündüğü için bu bazen başarılı olabilir. VPN bağlantısı, ağ trafiğinizi koruyabilir ve sizi kimlik avı web sitesine yönlendirmeye çalışan bilgisayar korsanları tarafından yapılan tarayıcı saldırılarını önleyebilir.

3. VPN, Yasadışı Web Sitelerine Yönelik Spam E-postaları Önler

Çoğu kullanıcı birçok şey nedeniyle kimlik avı web sitelerine yönlendirilir. En yaygın olan şey, bilgisayar korsanları tarafından gönderilen e-posta iletisidir. Kullanıcılar, kimlik avı web sitesini ziyaret etmeye yönlendiren, görünüşte meşru olan e-posta mesajını aldıktan sonra, kişisel bilgilerini paylaşabilirler, çünkü HTTPS protokolü bulunan meşru bir web sitesi olduğunu düşünürler. Özel bağlantı, herhangi bir bilgisayar korsanının e-posta adresinizi izlemesine ve size kimlik avı e-postasını göndermesine izin vermediğinden, bu, yalnızca VPN bağlantısı kullanılarak kolayca önlenebilir..

4. VPN, Her Tür Kimlik Avı Tehditini Önleyen Güvenlik Duvarı ile Birlikte Gelir

Bir VPN hizmeti seçerken, güvenlik duvarı özelliğine sahip olanı seçmeniz önemlidir çünkü sizi kimlik avı tehditleri de dahil olmak üzere çeşitli saldırı türlerine karşı koruyabilir. Güvenlik duvarı, herhangi bir bilgisayar korsanının veya kötü amaçlı yazılımın izniniz olmadan cihazınıza erişmesini önler ve onu kontrol eder. Bu şekilde, herhangi bir HTTPS protokolü kullansın ya da kullanmasın, her türlü kimlik avı tehdidi önlenebilir.

5. VPN Genel Tarama Oturumunu Güvenli Tutuyor

Genel tarama oturumunuzu güvende tutmak önemlidir, çünkü bunu yaptığınızda tüm çevrimiçi etkinliklerinizde gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Ancak, sahip olduğunuz normal tarayıcı güvenlik özelliklerini kullanarak bunu yapmak zordur. Ağ trafiğinizi güvence altına alacak, böylece tarama oturumunuzu her türlü izleme ve tehditten koruyacak bir VPN bağlantısına ihtiyacınız var. Bu şekilde, özel bağlantıyı etkinleştirerek veri aktarımınızı çevrimiçi olarak güvence altına alabilir ve kötü amaçlı veya kimlik avı yapan web sitelerinin özel verilerinizi çalmasını önleyebilirsiniz..

VPN’in sizi HTTPS protokolü kullanan gelişmiş kimlik avı tehditlerinden koruyabilmeleri budur. Bugünün siber saldırıları gittikçe ilerledikçe, çevrimiçi etkinliğiniz sırasında mevcut en iyi koruma sistemiyle kendinizi korumanız gerekir. VPN, karşılaşabileceğiniz kimlik avı tehditlerini önlemek için ihtiyaç duyduğunuz güvenlik araçlarından biridir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map