VPN’inizi Her Zaman Açık Tutmanız Neden Önerilir?

Günümüzde, her şey bulutta saklandığında, herkesin dijital varlıklarını güvende tutması giderek daha önemli hale geliyor. Özel fotoğraflarınız, önemli belgeleriniz, hesap şifreleriniz, iş verileriniz veya diğer dijital varlıklarınız olsun, her şeyin güçlü bir güvenlik şifrelemesi ile korunduğundan emin olmalısınız. Biraz paranoyak gibi görünse de, internet bağlantınızı her hacker saldırısına karşı güvende tutmanız önemlidir. Bunun nedeni, bilgisayar korsanlarının dünyanın dört bir yanından çeşitli özel bilgileri çalmayı başardıkları sayısız siber suç vakası olmasıdır..


Bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayan bazı şirketlerin güvenlik açıkları nedeniyle milyonlarca kullanıcıyı etkileyen veri sızıntılarını zaten duymuş olabilirsiniz. Benzer sorunu önlemek için, çevrimiçi veri iletiminizi her zaman güvenli bir şekilde korumak önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, VPN’inizi her gün etkinleştirmektir, böylece her zaman etkin kalır. Bunu neden yapmanız gerekiyor? VPN’inizi her zaman açık tutmanızın önerilmesinin nedenleri şunlardır:

1. Veri İletimlerinizin Her Biri Her Zaman Şifrelenir

Verilerinizi bulutta koruma söz konusu olduğunda, aranacak en önemli şey, verilerinizi cihazınızla bulut sunucusu arasında aktarma yöntemidir. Veri aktarımı işlemi şifrelenmezse, verilerinizi çalmakla ilgilenebilecek herhangi bir üçüncü tarafa maruz kalma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Sanal özel ağla, çevrimiçi etkinliğiniz sırasında veri iletiminizi şifrelemek mümkündür, böylece bulut sunucusuna ilettiğiniz her türlü bilgi güvenli bir şekilde korunur. En iyisi, VPN’i her zaman açık bıraktığınızda, veri iletiminiz çok güvenli hale gelir, çünkü iletim sürecini her zaman şifrelersiniz, bu da önemli verilerinizin güvenliği ve güvenliği için çok iyidir.

2. Güvenli Olmayan Bağlantıları Kullanma Hakkında Endişelenmenize Gerek Yok

VPN bağlantınızı açıp kapatmaya devam ederseniz, kesinlikle açmanız gereken yerlerde özel bağlantınızı açmayı unutacağınız bir risk vardır. Bu, dikkatli olmazsanız veri ihlali riskine neden olur. Örneğin, güvenli olmayan bağlantılara sahip genel ağları kullanırken VPN bağlantınızı açmayı unutursanız, çeşitli üçüncü tarafların çevrimiçi olarak ne yaptığınızı izlemesi büyük bir olasılıktır. Ayrıca şifrelerinizi kaydedebilir ve önemli bilgilerinizi çalabilirler. Ancak, VPN her zaman açıkken, bağlantı her zaman şifrelenir ve güvenli olmayan ağlara bağlanırken VPN’yi açmayı unutmayı düşünmenize gerek yoktur..

3. Hackerlar her zaman yeni kurbanlar bulmak için sabırsızlanıyor

Bu gün ve yaşta, insanların sosyal medya hesaplarına erişimini kaybettikleri veya başka bazı ülkelerde kredi kartı bilgilerini çalındığı ve yetkisiz işlemler için kullandığı binlerce vaka vardır. Bu, bilgisayar korsanlarının işi ve bilgisayar korsanları her zaman kendilerine fayda sağlayacak yeni kurbanlar bulmaya çalışıyor. Siber suçlular her yerde gizleniyorsa, güvenlik açıkları potansiyeli vardır, VPN bağlantınızı her zaman açmanız daha iyidir. Bu şekilde, çevrimiçi etkinliğinizdeki tüm bilgileriniz her zaman güvende olur ve bilgisayar korsanları ağır şifreli olduğundan bağlantınızı ihlal edemez.

4. Özel Olduğunuz Kalan Her İletişim Hattı

Yine, sadece parolaları ve diğer hassas bilgileri kendi amaçları için çalmakla kalmaz, genellikle bilgisayar korsanları özel iletişiminizi halkınızın gözündeki itibarınıza saldırmak için kullanır. Ünlü kişilerin çok sayıda özel fotoğrafının çevrimiçi olarak halka sızdırıldığını ve özel konuşmalarını hatırladınız mı? Siber suçlular bu şekilde birisini karalamak ve çevrimiçi herhangi birisine olumsuz bir imaj koymak için bu şekilde çalışırlar. VPN’i her zaman açarak, benzer olayın gerçekleşmesini önleyebileceksiniz, çünkü sahip olduğunuz her iletişim hattını güvence altına alabileceksiniz, böylece sizin için özel kalacak.

5. IP Adresi veya Veri Sızıntısı Riski Yok

VPN’yi açıp kapatmak size IP adresi veya veri sızıntısı riski verebilir, çünkü kötü insanlar sistem güvenliğinizdeki zayıflığı bulmaya çalışacaktır. Bu desenle, bilgisayar korsanları VPN kapatıldığında sisteminize kolayca saldırabilir, çünkü bunu yapmak daha kolaydır. VPN’nizin etkin olmadığı zamanı bulabilecekler, böylece güvenliğinizin en zayıf olduğu zamanda ağ bağlantınıza nüfuz edebilirler. Sonuç olarak, gerçek IP adresiniz sızabilir ve verileriniz çalınabilir. Her zaman VPN’nizi açarak, IP adresi veya veri sızıntısı riski yoktur, çünkü bilgisayar korsanlarına ağ bağlantınıza hiç girme fırsatı vermezsiniz.

VPN’inizi her zaman açık tutmanızın önerilmesinin nedenleri şunlardır. VPN’inizi gün boyunca açtığınızda sisteminiz için sürekli bir güvenlik koruması oluşturabilirken neden VPN’inizi açıp kapatabilirsiniz? Biraz paranoyak gibi görünse de, bulutta sakladığınız tüm önemli verilerin yanı sıra tüm cihazlarınız için tutarlı bir güvenlik ve gizlilik koruması sağlamanın en iyi yoludur..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map