VPN Kısma ve Engelleme VPN Hızınızı Engelleme

VPN kullanıcıları tarafından neredeyse evrensel olarak deneyimlenen belirli bir sorun var ve bu sorun genellikle hızlandırma olarak adlandırılan VPN hızının yavaşlaması. Peki, bu sorun tam olarak nedir? Bununla başlayalım. Sanal ağ servis sağlayıcınız resmi web sitelerinde kullanıcılara sanal özel bağlantılarında maksimum hız ve sınırsız bant genişliği verdiklerini bildirmiş olsa da, bazı bağlantı yavaşlamaları yaşayabilirsiniz. Nasıl olabilir? İşte büyük haber. Sorun VPN sağlayıcınızdan değil, ISS’nizden kaynaklanıyor.


Bazı internet servis sağlayıcıları, sanal özel ağ bağlantılarının kullanımını sınırlamak zorunda oldukları kuralına sahiptir. Bağlantınızın özel bir bağlantı kullandığını algıladıklarında, ISS azaltma işlemini otomatik olarak etkinleştirerek sizin için yavaş bir VPN performansı sağlar. VPN kapalıyken hızınız normale döner. Bu aslında kullanıcılarını kontrol altında tutma ve çevrimiçi etkinliğinizi sürekli olarak izleyebilme stratejisidir. Peki, bunu nasıl halledebilirsin? VPN azaltmayı engellemek ve VPN hızınızı güçlendirmek için bazı ipuçları:

1. Kısıtlamayı Otomatik Olarak Devre Dışı Bırakan VPN Hizmetini Kullanın

VPN azaltma hakkında bilmeniz gereken ilk şey, ISS azaltmayı önlemeyen veya engellemeyen VPN hizmetini kullanıyorsanız, o zaman kötü şans içindesiniz. Sanal özel ağ servis sağlayıcınızı değiştirmenin yanı sıra, bu sorunu gidermek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. İSS’niz özel bağlantınızı algılayabildiği sürece, kısma prosedürü bağlantınıza uygulanır. Ancak, azaltmayı otomatik olarak devre dışı bırakan VPN servis sağlayıcısını kullandığınızda, ISS’niz azaltma prosedürünü uygulayamaz, çünkü bu prosedür sanal özel ağ sağlayıcınız tarafından engellenir. Sonuç olarak, özel bağlantınız için tutarlı tam hız elde edersiniz.

2. Farklı Bir İSS’ye Geçin

Herhangi bir şans eseri İSS azaltmayı engelleyen farklı bir VPN sağlayıcısına geçmek istemiyorsanız, bu sorunla başa çıkmanın başka bir yolu farklı bir İSS’ye geçmektir. Tüm ISS, özel bağlantınızın hızını azaltma veya yavaşlatma politikasına sahip olmayacaktır. Bu nedenle, bu sorunu önlemenin tek yolu, bu politikaya sahip olmayan bir internet servis sağlayıcısına abone olmaktır. Tabii ki, net tarafsızlık yasalarına sahip birçok ülkede, ISS azaltma yaygın değildir. Ancak, kısıtlayıcı internet yasalarına sahip diğer birçok ülkede, İSS kısıtlaması çok yaygındır ve ülkenizde herhangi bir özel bağlantıyı yavaşlatmak için politikayı takip etmeyen birini bulmanız yeterlidir..

3. Ücretsiz VPN veya Ücretsiz Proxy Kullanmaktan Kaçının

Genellikle internet servis sağlayıcıları tarafından kısıtlanan özel bağlantı türleri ücretsiz VPN ve ücretsiz proxy hizmetleridir. Bu servisler, ISS’nin yavaşlama prosedürlerini uygulaması için kolay hedefler haline gelmiştir, çünkü bu özel bağlantı servislerinin bunu engelleyecek herhangi bir yolu yoktur. Ücretsiz sanal özel ağı veya ücretsiz proxy hizmetini kullandığınızda, ISS’nizin tarama etkinliğinizi izlemesi de çok kolaydır ve bu özel bağlantı hizmetlerinin kullanıcılarının bile yapmadığı birçok veri sızıntısı veya IP adresi sızıntısı vardır. farkında. Bu nedenle, mümkünse ücretsiz VPN veya ücretsiz proxy hizmetini kullanmaktan kaçınmalısınız.

4. Yönlendiricinizi Yenileyin ve Kablolu Bağlantı Kullanın

Özel bağlantınızda yalnızca birkaç kez yavaşlama olursa, bağlantı hızınızı azaltan İSS’niz neden olmayabilir. VPN sağlayıcınızın veya internet servis sağlayıcınızın şu anda yaşamakta olduğu geçici performans sorunlarından kaynaklanıyor olabilir. Bu süre zarfında özel bağlantınızı hızlandırmak için yönlendiricinizi yenilemek bunu yapmanın iyi bir yoludur. Size en iyi hızı sunan IP adresini bulabilmek için yönlendiricinizi birkaç kez yenilemeniz gerekebilir. Ayrıca, hızı uzun vadede tutarlı tutmak için, kablosuz bir bağlantı yerine kablolu bir bağlantı üzerinden cihazınızı yönlendiricinize bağlamalısınız.

5. En Hızlı Sunucuyu Bulun ve Otomatik Yeniden Bağlanma Özelliğini Açın

VPN hızınızı daha da artırmak için, elde edebilecekleri en iyi hızı bulmak için VPN sunucularını test etmeye çalışmalısınız. Aynı anda birden fazla sunucuyu karşılaştırdıktan sonra, hangi sunucuların en iyi performansa ve hangi sunucuların en düşük performansa sahip olduğunu bileceksiniz. Özel bağlantı hızınızı artırmak için en iyi performansa sahip sunucuya geçmeniz yeterlidir. Özel sunucuya bağlı kaldığınızdan emin olmak ve özel bağlantınızda veri veya IP adresi sızıntısı olmasını önlemek için otomatik yeniden bağlanma özelliğini açmayı unutmayın..

Bunlar, VPN azaltmayı engellemek ve VPN hızınızı güçlendirmek için takip edebileceğiniz bazı ipuçlarıdır. Yalnızca tüm hız ve sınırsız bant genişliğini sunan ve herhangi bir ISS kısıtlama prosedürünü engelleme özelliğine sahip VPN sağlayıcısını seçin. Bu şekilde, özel tarama oturumlarınızda herhangi bir yavaşlama yaşamayacaksınız ve Coğrafi kısıtlamalı videoları kesintisiz olarak yayınlayabilir veya izleyebilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map