Yönlendiriciniz ve Diğer Cihazlarınız İçin VPN Nasıl Kolayca Kullanılır

Bazı VPN hizmetleri sanal özel bağlantılarını yalnızca masaüstü bilgisayarlar için sunar, bazıları ise hizmetlerini birden çok aygıt için sunar. Mümkünse, birden çok cihaz için hizmetlerini sunan VPN hizmetini seçmelisiniz, böylece özel bağlantılarını mobil cihazlarınızda, oyun konsollarınızda, akıllı TV’lerinizde vb. Kullanabilirsiniz. Çoğu VPN hizmetiyle ilgili sorun, yönlendiricinize VPN bağlantısı kurulmasında oldukça karmaşık olmasıdır. Bununla birlikte, VPN ile yönlendirici bağlantınızı başarıyla güvenli hale getirdikten sonra, özel bağlantıdan otomatik olarak yararlanmak için cihazlarınızı yönlendiriciye kolayca bağlayabilirsiniz.


Yönlendiriciniz için bir sanal ağ kurmak neden önemlidir? Bunun nedeni, yönlendiricinizi VPN ile ayarladıktan sonra her aygıt için özel ağı manuel olarak ayarlamanıza gerek olmamasıdır. Ancak, yönlendiriciyi özel bağlantıyla kurmak oldukça karmaşıktır, bu nedenle süreci dikkatlice takip etmeniz gerekir. Yönlendiriciniz ve diğer cihazlarınız için VPN’yi kolayca kullanmanız için bazı ipuçları:

1. VPN Bağlantınızın Yönlendiricileri Desteklediğinden Emin Olun

Tüm VPN hizmetleri yönlendiricileriniz için özel bağlantı kurmanıza izin vermez. Normalde, sanal bir özel ağ hizmeti size masaüstü bilgisayarlar ve mobil aygıtlar için yazılım sağlar ve herhangi bir yönlendirici desteği yoktur. Diğer bazı servisler, yönlendirici desteğini yalnızca ekstra bir özellik olarak sunar, yani yönlendiriciniz için özel bir bağlantı kurabilmek için fazladan ödeme yapmanız gerekir. Bu nedenle, tüm servislerin size bu avantajı sağlamayacağı için VPN bağlantınızın yönlendiricileri desteklediğini bilmeniz önemlidir..

2. Yönlendirici Kurulum Talimatı İçin Resmi Web Sitesine Bir Gözatın

Genellikle, yönlendiricinin kurulum sürecinde size adım adım yol gösterecek olan VPN sağlayıcının resmi web sitesinde tam bir talimat kılavuzu sağlanır. Yapmanız gereken VPN sağlayıcınızın resmi web sitesine gitmek ve bu tür bilgileri aramaktır. Herhangi bir bilgi yoksa, müşteri hizmetleri departmanıyla konuşmayı deneyebilir ve yönlendiriciniz için özel bağlantı kurma yöntemi hakkında soru sorabilirsiniz. Muhtemelen talimatın bağlantısını sağlarlar ve kurulum işlemi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir yardımda size yardımcı olurlar..

3. Sahip Olduğunuz Her Cihaz İçin Manuel Olarak VPN Ayarlamanız Gerekmez

Yönlendiriciniz için VPN bağlantısı kurmanın en büyük avantajı, sahip olduğunuz her cihaz için özel bağlantı kurmanıza gerek kalmamasıdır. Yönlendiriciniz bir VPN bağlantısıyla yapılandırıldıktan sonra, yönlendiricinize bağlanan tüm cihazlar otomatik olarak güvenli ve korumalı bir bağlantıya sahip olacaktır. Bu, oyun konsolları ve akıllı TV’ler gibi yerel VPN uygulamalarına sahip olmayan cihazlar için kullanışlıdır. Masaüstü bilgisayarlar kullansanız bile, çevrimiçi güvenlik, gizlilik ve anonimlikten yararlanmak için yönlendiricinize bağlanmanız gerektiğinden, masaüstünüz için herhangi bir VPN yazılımı yüklemenize gerek yoktur..

4. yönlendirici modelinizin desteklendiğinden emin olun

VPN sağlayıcınız yönlendirici kurulumunu desteklese de, yönlendiricinizin desteklendiği anlamına gelmez. VPN bağlantısı için tüm yönlendirici modelleri veya markaları desteklenmez. Bu nedenle, sanal özel ağ sağlayıcınız tarafından desteklenen yönlendiriciler hakkındaki bilgilere göz atmanız gerekir. Yönlendiricinizin desteklendiğinden emin olduktan sonra, servis sağlayıcınızın talimat kılavuzunu izleyerek kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Yönlendiriciniz desteklenmiyorsa, maalesef servis sağlayıcı tarafından desteklenen yeni bir yönlendirici satın almanız gerekir.

5. VPN Bağlantısıyla Önceden Yapılandırılmış Bir Yönlendirici Satın Alın

Yönlendirici bağlantısı için destek sağlayan çoğu VPN sağlayıcısı, kullanıcıları için genellikle önceden yapılandırılmış yönlendiriciler satar. Bu yönlendiricilerden birini satın alarak, kullandığınız servis sağlayıcısına bağlı olarak çeşitli avantajlar elde edebilirsiniz. Önceden yapılandırılmış yönlendiricilerde VPN bağlantısı en baştan yapılandırılmıştır, bu nedenle manuel olarak yapılandırmanın zorluklarıyla uğraşmanıza gerek yoktur. Bu yönlendiriciler genellikle VPN sağlayıcının resmi web sitesinden satın alınabilir ve yönlendiricinize kolayca VPN bağlantısı kurmak için yapabileceğiniz en basit yollardan biridir..

Bunlar, yönlendiriciniz ve diğer cihazlarınız için VPN’yi kolayca kullanmak için takip edebileceğiniz bazı ipuçlarıdır. Aslında, tüm cihazlarınız için özel bağlantıyı manuel olarak kurmak yerine VPN’niz için bir yönlendirici kullanmanız tercih edilir. Yönlendiricinizi yalnızca bir kez kurmanız gerekir ve ardından çevrimiçi gizlilik ve güvenliğin tadını çıkarmak için herhangi bir cihazı bağlayabilirsiniz. Size çok zaman ve emek tasarrufu sağlayabilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map