Viskas, ką turėtumėte žinoti apie „SOCKS5“ protokolą ir tarpinį serverį

SOCKS5 protokolas yra protokolas, kuris dažnai pateikiamas įvairiose VPN tarnybose kaip papildomas įprastų PPTP, L2TP, OpenVPN ir kitų protokolų protokolas. Pirmiausia, ką reikia žinoti apie SOCKS5, yra tai, kad tai yra atnaujinta „Socket Secure“ protokolo versija, teikianti papildomą šifravimo sistemą, taip pat UDP ir TCP perdavimą. Ankstesnėje SOCKS versijoje – SOCKS4 – ji nepalaiko UDP perdavimo. Protokolas dažnai naudojamas perduodant rezultatais pagrįstą informaciją.


„SOCKS5“ visiškai skiriasi nuo įprasto „HTTPS“ tarpinio serverio, kuriame vartotojams suteikiama galimybė naudoti ne tik HTTP srautą, bet ir visų tipų srautus. Tai reiškia, kad jis ne tik susijęs su duomenų perdavimu iš tinklalapių, bet ir duomenų perdavimu kitokio tipo srautams, pavyzdžiui, P2P srautui, el. Pašto programoms ir kitoms taikomosioms programoms skirto tinklo srautui. Norėdami geriau žinoti apie šį protokolą, Štai šie dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie šį protokolą ir tarpinį serverį:

1. Viskas yra apie tai, kaip užtikrinti geriausią našumą

Pagrindinis SOCKS5 protokolo akcentas yra našumas, kurį jis gali suteikti vartotojams. Tai reiškia, kad, palyginti su kitų tipų protokolais, tai gali užtikrinti spartesnį duomenų perdavimą iš serverių į vartotojo įrenginį. Štai kodėl šis protokolas dažnai naudojamas intensyviam duomenų perdavimui, pavyzdžiui, failų atsisiuntimui ir įkėlimui internete ir tarp skirtingų programų. Tai ankstesnio SOCKS4 protokolo atnaujinimas, leidžiantis dar greičiau perduoti duomenis, nes palaiko UDP duomenų perdavimą.

2. Dažnai naudojamas dalijantis ar „P2P“ failais

Kadangi šis protokolas yra skirtas ne tik tvarkyti HTTP užklausas, kaip ir įprastas HTTP tarpinis serveris, SOCKS protokolas nuo pat jo pirmojo kūrimo buvo naudojamas torrentingui arba P2P failams dalintis. Taip yra dėl įvairių priežasčių, kurių pagrindinė priežastis yra jo stabilumas ir patikimumas teikiant duomenų paketus iš įvairių tipų srauto, įskaitant srautinį srautą. Daugelis VPT teikėjų, kurie neturi įgalinto SOCKS5 protokolo, paprastai nepalaiko P2P failų bendrinimo, nes tokio tipo internetinės veiklos negalima atlikti tiesiog naudojant įprastą HTTP protokolą..

3. SOCKS5 turi šifravimo sistemą

Šis protokolas yra geresnis nei jo pirmtakas, nes jame taip pat yra pridėta šifravimo sistema ir papildoma UDP duomenų perdavimo parama. Šifravimo sistema yra naudinga siekiant užtikrinti, kad tik tam tikras IP adresas galėtų pasiekti tam tikrą privatų serverį naudojant šį protokolą, ir tai užtikrins, kad jūsų ryšys nebus bendrinamas ar nutraukiamas kitų trečiųjų šalių. Ankstesnė versija, SOCKS4, nepateikia pridėto šifravimo ir UDP palaikymo, todėl ji yra mažiau saugi nei naujesnė versija.

4. Tai palaiko UDP ir TCP duomenų perdavimą

TCP duomenų perdavimas dažnai naudojamas įvairiuose protokoluose, kad būtų galima pasiekti įprastas svetaines naudojantis privačiu tarpiniu serveriu. Tai reiškia, kad naudodamiesi TCP duomenų perdavimu galite paslėpti savo tikrąjį IP adresą, tuo pačiu naudodamiesi prieiga prie įprastų svetainių, naudodami greitesnį našumą. Tačiau TCP duomenų perdavimas turi vėlavimo problemų, todėl neįmanoma perduoti duomenų, kuriems reikalingas minimalus vėlavimas, pvz., Internetinių žaidimų ir vaizdo transliacijos. Palaikant UDP duomenų perdavimą, SOCKS5 tapo geresniu protokolu tvarkant nedidelio vėlavimo duomenų perdavimą, išlaikant našumą kuo geresnėje būsenoje..

5. Jis gali būti naudojamas kaip atskiras protokolas arba derinamas su VPN

Geros naujienos apie „SOCKS5“ protokolą yra tai, kad jūs galite naudoti jį kaip atskirą protokolą ir vis tiek galėsite anonimiškai prisijungti prie interneto greitai perduodant duomenis. Nereikia naudoti VPN, kad jis veiktų, nes jį galima sukonfigūruoti taip, kaip konfigūravote VPN ryšį. Tačiau, kai naudojamas be VPN, „SOCKS5“ siūlo mažiau saugumo funkcijų, nes jūsų atsisiuntimo veiklą vis tiek gali stebėti trečiosios šalys. Taigi, visada geriau derinti šį protokolą su VPN, kad būtų užtikrinta visa reikalinga apsauga ir privatumas naršant ar perduodant duomenis iš interneto..

Tai yra dalykas, kurį turėtumėte žinoti apie „SOCKS5“ protokolą ir tarpinį serverį. Esmė ta, kad šis protokolas suteikia galimybę greičiau perduoti duomenis nei kiti protokolai, ir jį rekomenduojama naudoti, jei planuojate atlikti bet kokią kankinančią veiklą. Tačiau geriau naudoti jį kartu su VPN, kad užtikrintumėte geriausią tinklo ryšio apsaugos sistemą ir galėtumėte išlikti anonimiški internete.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me