Recenzja AxCrypt

Plusy


Zapewnia wieloplatformowe oprogramowanie zabezpieczające pliki, które umożliwia szyfrowanie ważnych plików za pomocą zaawansowanego systemu szyfrowania. Jest również wyposażony w funkcję zarządzania hasłami.

Cons

Darmowa wersja może być używana tylko do przeglądania zaszyfrowanych plików na Macu, podczas gdy ta sama darmowa wersja oferuje więcej funkcji na PC. Szyfrowanie AES-256 jest dostępne tylko w abonamencie premium.

Ogólnie

Oferuje prosty, ale bardzo bezpieczny system szyfrowania plików, z którego można korzystać zarówno na platformach stacjonarnych, jak i mobilnych. Zapewnia dodatkowe funkcje zwiększające ochronę bezpieczeństwa plików.

Strona internetowa: kliknij tutaj

AxCrypt to oprogramowanie do szyfrowania plików dostarczane przez AxCrypt AB, firmę zajmującą się oprogramowaniem bezpieczeństwa z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji. AxCrypt został po raz pierwszy wydany publicznie w 2001 roku, aby pomóc użytkownikom udostępniać poufne pliki przez Internet, nie martwiąc się, że ktoś ukradnie ich ważne pliki. To oprogramowanie szybko stało się jednym z najlepszych bezpłatnych narzędzi do szyfrowania, a od 2016 roku firma rozszerzyła oprogramowanie o różne nowe funkcje, które są dostępne tylko w planach premium i biznesplanach.

Zaawansowany system szyfrowania z połączeniem Cloud Storage

AxCrypt jest wyposażony w zaawansowany system szyfrowania, który może zapewnić, że twoje pliki są chronione bezpiecznie, a także niemożliwe do złamania. System szyfrowania oferowany przez to oprogramowanie to szyfrowanie AES-128-bitowe i AES-256-bitowe, które są standardowym międzynarodowym systemem szyfrowania zapewniającym maksymalną ochronę i bezpieczeństwo plików. Dzięki połączeniu z pamięcią masową w chmurze możesz przesyłać zaszyfrowane pliki do ulubionych dostawców pamięci masowej w chmurze, takich jak Dropbox, Dysk Google i OneDrive, abyś mógł zsynchronizować je między wszystkimi urządzeniami. Połączenie do przechowywania danych w chmurze jest również idealne do współpracy, w której możesz pracować nad tymi samymi poufnymi plikami z innymi ludźmi.

Zarządzanie hasłami i generator haseł

To oprogramowanie nie tylko zajmuje się szyfrowaniem plików, ale pomaga także chronić konta, zapewniając funkcję zarządzania hasłami. Funkcji zarządzania hasłami można użyć do ochrony wszystkich haseł w jednym pulpicie nawigacyjnym, co ułatwia uporządkowanie wszystkich haseł. Pomoże to również uniknąć zapamiętywania skomplikowanych haseł do wielu kont. Ponadto zapewnia również funkcję generatora haseł, która może pomóc w wygenerowaniu bardzo silnych i niemożliwych do złamania haseł dla wszystkich kont, w przypadku gdy nadal używasz słabych haseł.

Dostępność platform stacjonarnych i mobilnych

Podczas gdy wiele podobnych narzędzi do szyfrowania plików jest dostępnych tylko na platformie stacjonarnej, głównie na PC, AxCrypt jest dostępny zarówno na platformy stacjonarne, jak i mobilne. Platformy obsługiwane przez to oprogramowanie to Mac, Windows, Android i iOS. Udostępniając oprogramowanie dla różnych platform, użytkownicy mogą udostępniać swoje zaszyfrowane pliki na różnych urządzeniach i nie muszą używać swojego komputera tylko do otwierania zaszyfrowanych plików lub tworzenia nowego zaszyfrowanego pliku. Każda platforma ma te same funkcje, dzięki czemu użytkownicy mogą wygodnie chronić swoje pliki w domu, w biurze i w podróży.

Anonimowe nazwy plików i czyszczenie plików

Jeśli nie chcesz ujawniać żadnych prawdziwych nazw plików chronionych, możesz użyć funkcji anonimowych nazw plików udostępnianej przez to oprogramowanie, aby ukryć nazwy plików. Dzięki tej funkcji możesz ukryć prawdziwe nazwy plików, które próbujesz chronić za pomocą tego systemu szyfrowania, aby tylko Ty lub osoby posiadające klucze do plików mogły je zobaczyć. Funkcja czyszczenia plików pozwala bezpiecznie usunąć wszystkie pliki, zwłaszcza chronione pliki, z urządzenia, dzięki czemu nie można ich odzyskać po ich usunięciu, nawet przy użyciu zaawansowanego oprogramowania do odzyskiwania plików.

Udostępnianie kluczy i współpraca

AxCrypt umożliwia udostępnianie poufnych plików innym osobom i współpracę z nimi. W ten sposób możesz współpracować z innymi ludźmi przy tajnym projekcie bez obawy, że każda nieistotna strona trzecia może dowiedzieć się, nad czym pracujesz. Ponadto funkcja udostępniania klucza umożliwia udostępnianie kluczy szyfrowania wielu użytkownikom, aby mogli oni również otwierać zaszyfrowane pliki za pomocą własnego klucza szyfrowania. Dzięki temu oprogramowaniu współpraca staje się znacznie bardziej prywatna i bezpieczna.

Wniosek

AxCrypt to solidne oprogramowanie do szyfrowania plików, które pozwala robić znacznie więcej niż szyfrowanie poufnych plików. Oferuje również szereg ważnych funkcji bezpieczeństwa, których można użyć do zwiększenia ochrony plików, takich jak czyszczenie plików, udostępnianie kluczy, generowanie haseł, połączenie z chmurą i tak dalej. Dzięki temu oprogramowaniu możesz współpracować z innymi użytkownikami i udostępniać im poufne pliki. Dzięki zaawansowanemu systemowi szyfrowania nie musisz się martwić, że każdy może złamać lub ukraść zaszyfrowane pliki, ponieważ po zaszyfrowaniu pliki są odporne na hakerów. Podsumowując, jeśli szukasz solidnego oprogramowania do szyfrowania plików z wieloma funkcjami bezpieczeństwa, jest to oprogramowanie, którego powinieneś używać.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map