ibVPN İncelemesi

Artıları


 • Kullanıcının gereksinimine göre sunucuyu seçmesine izin veren farklı sunucu kategorileri mevcuttur. Kullanıcının önceliklerine göre bağlantı kurmasına yardımcı olur: hız, güvenlik veya akış yeteneği.
 • Belirli gerekliliklerin önceliklendirilmesine yardımcı olan tüm önemli protokoller mevcuttur. Ayrıca, Çin’in sansürünü atlamaya yardımcı olan ShadowSocks protokolü sağlıyorlar..
 • Bağlantı özellikleri ve izin seçenekleri sağlayarak uygulamanın davranışı söz konusu olduğunda iyi kullanıcı kontrolü sağlarlar.
 • ibVPN’in reklamları engellemek için de kullanılabilecek kendi DNS sunucuları vardır.
 • Kullanıcıların ihtiyacına göre farklı planlar sunarlar. Standart DNS, Torrent için VPN, IBDNS akıllı DNS veya Ultimate VPN (ilk üçün bazı ek özelliklerle birleşimi) satın alabilirsiniz..
 • Netflix Orijinalleri dünyanın herhangi bir yerinden erişilebilir. İbVPN kullanarak Hulu ve BBC iplayer da kullanılabilir.
 • Uygulamanın ne kadar verimli olduğunu kullanmak ve deneyimlemek isterse, bir günlük ücretsiz deneme kullanılabilir.

Eksileri

 • Bölünmüş tünelleme seçeneği sağlanmamıştır. Bu özellik uygulamaya eklenirse daha iyi kullanıcı kontrolü sağlayabilirdi.
 • Tor over VPN kategorisinde üç sunucu vardır. Sistemi bağlamaya çalıştık, ancak ağ hatası göstermişti. Ancak, tekrar bağlantı kurmaya çalıştığımız birkaç saat sonra, her üç sunucuyla da kolayca kurulabilir.
 • Sadece Ultimate VPN planı beş eşzamanlı bağlantı seçeneğine sahiptir. Diğer planlar sadece bir eşzamanlı bağlantı sağlar. İbVPN’i yedi veya daha fazla sayıda cihazda kullanmak istiyorsanız, iş planlarını gözden geçirmeniz gerekir.

genel bakış

ibVPN Ana Ekran

ibVPN, lansmanının yapıldığı 2010 yılından bu yana kullanıcılarına sürekli olarak daha fazla tesis ve özellik sunmaya çalışmıştır. Lansmandan sonra, protokol ayarlarında sürekli bir yükseltme yaptılar ve sunucular göründü. Romanya’da bulunan güzel bir şehir olan Transylvania’da yer alan ibVPN, Beş Göz, Dokuz Göz veya On Dört Gözden uzakta.

Özellikle Tor’u kullanmak için sunucular eklediler ve çift VPN sunucu teknolojisi kuran ilk VPN sağlayıcılarından biri. Ayrıca, ShadowSocks uygulaması Çinli kullanıcılar için bir avantaj sağlıyor.

Bu derlemede ibVPN’in her yönü kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek ve hız, müşteri desteği ve güvenilirlik ile ilgili sonuçlar çıkarılacaktır. Ayrıca ibVPN’in Sihirbaz Sekmesi altında sunulan özel özelliklerinden de geçirdik.

Farklı Gereksinimler İçin Farklı Sunucular

ibVPN Sunucu Listesi

Uygulamayı açar açmaz, en hızlı sunucuya bağlanma seçeneği sunar. Bunun için, ironik bir şekilde ilk kez bir dakika süren tüm sunucuları kontrol eder. Ancak, bundan sonra, tekrar bağlanmaya çalışırsanız, birkaç saniye içinde bağlanır. Standart kullanım için en hızlı sunucunun yanı sıra, sisteminizi en hızlı P2P sunucusuna bağlama seçeneği de sağlarlar. Bu bağlantı herhangi bir içeriği indirmek için kullanışlıdır.

Favori sunucu listesi, manuel olarak bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçmenizi sağlar. Bu sunucu listesi, herhangi bir ülkenin içeriğine erişmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. O ülkenin en önemli sunucusunu işaretleyebilir ve favori listesine ekleyebilirsiniz. Bu, kullanıcının sunucu listesini tekrar tekrar aşağı kaydırmak yerine doğrudan bağlanmasına yardımcı olur. Rotasyon özelliği, VPN istemcisine bağlandıktan sonra birkaç dakika sonra (size göre ayarlanabilir) farklı favori sunuculara bağlanmanıza olanak tanır.

Sunucu listesinin üstünde, farklı kategorilerde gruplamaya yardımcı olan bir “Gruplama Ölçütü” seçeneği de bulunabilir:

 • VPN Üzerinden Tor Sunucular
 • P2P Sunucuları
 • Oyun Sunucuları
 • Çift VPN Sunucuları

Tor, herhangi bir VPN sunucusuyla birlikte kullanılabilir, ancak bu özel sunucular Tor’un performansına yardımcı olur. Tor bir VPN istemcisi ile kullanıldığında, dört şifreleme katmanı nedeniyle tarama hızı muazzam bir şekilde azalır: Üç Tor katmanı ve bir VPN katmanı. Bu azalmayı önlemek için ibVPN’in şu anda Tor ile birlikte kullanılmak üzere ayrılmış üç özel sunucusu var.

Uzun bir P2P sunucu listesi mevcuttur ve her neyse, listenin üzerindeki sunucu sekmesinde doğrudan arayarak en hızlı P2P sunucusuna kolayca bağlanabilir. Ancak, belirli bir ülkenin P2P sunucusuna bağlanmak isterse, listeden bulunabilir.

2015 yılında Hollanda’da kurulan sadece bir oyun sunucusu var. Bundan sonra, şimdiye kadar herhangi bir oyun sunucusu eklemediler. Belki, bu tür sunucular için fazla bir gereklilik yoktur, ancak yine de, oyun oynamak için VPN kullanması gereken her kullanıcı, ibVPN satın alırsa bu tek sunucuya güvenmek zorundadır.

Yüksek güvenlik gerekiyorsa, çift VPN sunucularının kullanılması bir seçenek olabilir. Bu kategoride veriler, sunucu 2’ye ulaşmakta olan hedef sunucuya gitmek yerine bir istemciden sunucu 1’e ve oradan seyahat eder. Sunucu 2’den, veriler hedef sunucuya gider. İnternet hızını yavaşlatacak gibi görünüyor. Önemli bir oranın internet hızını azaltacağı doğrudur, ancak bu etkili bir güvenlikle birlikte gelir.

Bu sunucular dışında, Sihirbaz kategorisinde iki sunucu daha bulacaksınız. Bu sunucular belirli ülkelerden içerik akışı içindir. ABD’de akış sunucusu Netflix Orijinalleri ve Hulu’ya erişmek için kullanılabilir. Ayrıca BBC iPlayer’a erişmek için özel bir sunucu var. Ancak Netflix İngiltere’ye veya Amazon Prime ABD’ye veya coğrafi olarak kısıtlanmış diğer birçok kanala erişemezsiniz.

Sunucunun sıralaması Alfabetik sırayla da yapılabilir. Sıralama ve özel sunucu listeleri, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamaya yardımcı olur. Ancak, diğer VPN sağlayıcılarından çok daha az olan sadece 173 sunucu vardır ve aynı sunucuyu kullanan çok sayıda kullanıcı varsa, internet hızını da etkiler. Ayrıca, tecrübelerimize göre Tor üzerinden VPN kullanırken ağ hatası ile karşılaştık. Sunucuların sayısı özellikle VPN üzerinden Tor kategorisinde artırılabilirse, daha iyi bağlantı alınabilir.

İhtiyaca Göre Ödeme

ibVPN Planları

Kullanıcının ihtiyacına göre ödeme yapmasını sağlayan esnek paketler sağlarlar. Kişi akış için VPN kullanmak isterse, torrent sunucuları için de ödeme yapmasına gerek yoktur. Toplamda beş farklı paket mevcuttur:

 • Standart VPN
 • Ultimate VPN
 • Torrent VPN
 • IBDNS Akıllı DNS
 • İş VPN Planları

Standart VPN istemcisini kullanmayı seçersek, IP adresimizi etkili bir şekilde gizleyebiliriz, ancak Akıllı DNS’yi kullanamayacağız veya Torrenting’i güvenli hale getiremeyiz. Torrenting amacıyla, Torrent VPN planı satın alınabilir ve ağır akış için IBDNS Smart DNS mevcuttur. Ancak, her üçünü de tek bir pakette kullanmak istiyorsanız, Ultimate VPN paketi satın almanız gerekir. Üstün VPN paketi ile, Tor Over VPN sunucusu ve Double VPN sunucularının diğer üç planın tüm tesislerine ekstra tesisi de elde edersiniz. Bir hesapla beş cihaza bağlanmanıza izin verir, ancak daha fazla cihaza bağlanmanız gerekiyorsa, iş planı satın almak iyi bir seçenek olabilir.

İş planlarında üç seçenek bulunur: VPN 7, VPN 15, VPN 25. Sayı, VPN istemcisinin indirilebileceği cihaz sayısını gösterir. Ultimate VPN ve iş planları arasındaki tek fark, yüklenebilecekleri cihaz sayısıdır. Böylece, nihai VPN satın alabilir, yönlendiriciye kurabilir ve bu şekilde herkes iş planlarını ödemeden kolayca kullanabilir..

Tüm Olası Protokoller Mevcuttur

ibVPN Protokolleri

Bu kadar çok VPN protokolü sağlayan herhangi bir VPN sağlayıcısıyla karşılaşmadık. ibVPN, farklı düzeylerde AES şifrelemesine sahip dokuz protokol seçeneği (otomatik seçim dahil) sağlar. En güvenilir OpenVPN’e en güvensiz PPTP ile başlayan ibVPN, tüm büyük VPN protokollerini sağlar.

Yüksek hız için PPTP protokolünü kullanabilirsiniz. Ancak, daha az şifreleme düzeyi nedeniyle güvenli bir protokol değildir. Güvenlikten ödün vermek istemediğinizde, OpenVPN protokolünü kullanmanız gerekir, ancak güvenlik açığa çıkan hızla birlikte gelir. İyi bir hız ve güvenlik dengesi gerektiğinde L2PT ve SSTP protokolleri düşünülebilir.

Ayrıca, verilerin standart internet trafiğiyle karışmasına izin veren Stealth VPN protokolleri sağlar. VPN kullanımını daha az tespit edilebilir hale getirir. Daha çok VPN kullanımının yasaklandığı ülkelerde kullanılır. Çin ve Rusya gibi ülkeler için bu protokol, kullanıcıların kendilerini hükümetin gözünden korumaları için güvenlik sağlar. ibVPN, özel işlevi Çin’in güvenlik duvarını atlamak olan ShadowSocks adlı özel bir VPN protokolü sağlar. SOCKS5 gibi; ancak, daha basit ve aynı zamanda bir şifreleme katmanı ile.

Özel Akış Sunucularının Verimliliği

ibVPN, verimli akış gerçekleştirmenizi sağlayan akıllı DNS’sine sahiptir. Ancak sihirbaz seçeneğinde ibVPN’den akış için yalnızca iki farklı seçenek vardı. Amerika Birleşik Devletleri akış sunucusuna bağlandığımızda Netflix ve Hulu’ya erişebildik. Ancak, Birleşik Krallık’ın Netflix sunucusuna bağlandığımızda, Netflix’e erişemedik, ancak BBC iPlayer’a erişebildik. Ayrıca, Japonya ve Hollanda gibi diğer ülkelerin içeriğini de eklemeleri gerekiyor. Bu ülkeler, tüm dünyada oldukça özel Netflix içeriğine ve görüntüleyicilere sahiptir. Ayrıca, ABD içeriğine erişmek için yalnızca belirli bir sunucu varsa, verimlilik vaat edilemez.

Kaçak Koruması

ibVPN DNS Sızıntı Koruması

Herhangi birinin VPN’i kullanmasının başlıca nedeni, verileri şifrelemek ve gerçek IP adresini gizlemektir. Ayrıca, kimin çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilmesini isteyen var. Ancak, üçüncü tarafın ziyaret ettiğiniz web sitesi ve hangi konumdan olduğunu bildiren IP sızıntısı ve DNS sızıntısı olasılığı vardır. ibVPN, çevrimiçi etkinliğinizin izlenememesi için DNS sızıntısı koruma ayarları sunar. Ayrıca, güvenli olmayan tüm gözenekleri doldurmak için IPV6 trafiğini devre dışı bırakma seçeneğiniz de vardır..

Daha İyi Kullanıcı Arayüzü için İstemci Davranışı Ayarları

ibVPN Davranış Ayarları

Bu temel ayarlar tüm VPN sağlayıcılarında bulunur. Yine de, kullanıcıya esneklik sağladığı ve VPN istemcisi üzerinde kontrol sahibi olmasına yardımcı olduğu için tartışılması gerekmektedir. Uygulamanın başlamasını istediğiniz zaman esnekliğe sahip olabilirsiniz. Otomatik oturum açma özelliği, kullanıcının sistem başlar başlamaz bağlantı kurmasına yardımcı olur veya uygulamayı yalnızca açıldığında kullanmak isterse, uygulama başlatıldığında bağlantı kurmak için otomatik bağlantı seçeneğini seçebilir..

Davranış seçenekleri, uygulamayı görüntülemeniz gereken bir bölümle ilgilidir. Başka bir görev gerçekleştirirken onu başka bir ekranın üzerine konumlandırmak mümkündür. Ayrıca, ekranın ortasında kalacak şekilde seçebilirsiniz. VPN ile bağlantı kurduktan sonra, gereksiniminize bağlı olarak otomatik olarak simge durumuna küçülür. (X) kapatma düğmesinin işlevselliği de değiştirilebilir. Bu seçenekler birincil kullanımla ilgili olmasa bile, uygulamanın kullanıcı arayüzüne eklenirler.

Bağlantı Süresi Analizi

ServerAttempt 1Attempt 2Attempt 3Attempt 4 Ortalama
Sunucu Bağlantısı Kurmak İçin Geçen Süre (Saniye)
En Hızlı Sunucu14.529.6117.4312.1413,425
En Hızlı P2P Sunucusu11.7612.0610,3811.1211.33
Oyun Sunucusu12.3212.0312.2812.5112.28
Çift VPN sunucusu15.3711.7610.8411.6412.4
VPN Sunucusu Üzerinden Tor10.1710.1111.7811.310.84
ABD Bir Akış Sunucusu11.4310,4510.329.4610.41
İngiltere Akış Sunucusu10.7710,9910.4311.1910.84
Baypas için Sunucu
Çin’in Güvenlik Duvarı
10.198.8411.279.439.93

En hızlı sunucuya bağlanmak için harcanan ortalama sürenin maksimum ve diğer kategorilerden sunuculara bağlanmak için ortalama süreden daha fazla olması ironiktir. Sunucuyu her kategoriye göre gruplandırdık ve gruplandırılmış kategorinin en üst sunucusunu seçtik. Sonra bize mükemmel sonuçlar veren bir bağlantı kurdu. Herhangi bir kategori için her deneme, güvenilir bir bağlantı sağlayan ortalama reklama yakındır. Herhangi bir kategori için ortalama 13 saniyeyi aşmadı, bu da birçok VPN sağlayıcısından nispeten daha iyi.

Hız testi

IB Hız Testi

Çeşitli sunucu kategorileri için hız testi yapılır ve sonuçlar hayal kırıklığı yaratmaz. Hız azaldı. Ancak ibVPN’in sahip olduğu sunucu sayısına göre etkilidir. Otomatik olarak bağlandığı en hızlı sunucu, ek bir güvenlik katmanına sahip olduğunuzda yeterli sayılabilecek orijinal hızın% 71’ini bir indirme hızı sağlar. Çift VPN sunucusu kategorisi kullanıldığında, indirme hızı, veri hedef sunucuya ulaşmadan önce bir sunucudan başka bir sunucuya geçerken beklenen hız% 54 azaldı.

Her ne kadar sadece bir oyun sunucusu, bir ABD Akış Sunucusu ve bir Birleşik Krallık Akış Sunucusu var olsa da, indirme hızındaki azalma sırasıyla sadece% 40,% 42 ve% 30 idi. Bu, sunucuların çok sayıda kullanıcıyı yönetmek için verimli olduğunu gösterir. VPN kullanırken indirme hızındaki değişiklik büyük ölçüde sunucular arasındaki mesafeye bağlıdır. Konumumuz ve bu sunucular farklı kıtadadır, çünkü konumumuz ve sunucular arasında binlerce mil vardır.

ShadowSocks protokolü hakkında konuştuğumuzda, yüksek düzeyde şifreleme nedeniyle azalma önemliydi. İndirme hızında% 79 azalma ile ShadowSocks protokolünün kullanılması önerilmez. Bununla birlikte, sağladığı yüksek güvenlik düzeyinden kaynaklanmaktadır ve hükümetin VPN kullanımını algılaması bile zordur.

Yükleme hızı hakkında konuşursak, çoğu durumda toplam hızın yaklaşık% 50’sidir. Ancak, yine ShadowSocks için% 85’lik bir azalma gösteriyor. VPN kullanımının kısıtlandığı bir ülkede hız ve yaşama konusunda endişeleriniz varsa, ShadowSocks tehlikeye atılan hız sağlıyorsa Stealth VPN protokolünü kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ancak hızdaki artışla güvenlik seviyesinin azalacağını bilmelisiniz.

Güvenlik

ibVPN önemli protokollerin çoğunu sağlar ve ek güvenlik için Stealth VPN protokolü ve ShadowSocks da eklenir. Bu protokoller, verilerin standart internet trafiğiyle karışmasına izin verir ve daha az algılanabilir hale getirir. Bu özellikle bile şifrelemeden ödün vermezler (ancak ShadowSocks diğer VPN protokollerinden daha düşük bir şifreleme düzeyine sahiptir) ve çoğu protokol için kullanırlar RIJNDAEL şifreleme NSA tarafından Gelişmiş Şifreleme Standardı olarak benimsenmiştir. Ancak, protokol uzunluğu değişiklik ile anahtar uzunluğu değişebilir.

Güvenlik söz konusu olduğunda OpenVPN kullanmak en iyi seçenektir, çünkü AES 256-bit anahtar ile birlikte gelir; PPTP en eski protokoldür ve bu nedenle ibVPN yalnızca cihaz diğer şifrelemeleri desteklemiyorsa kullanılmasını önerir. PPTP’nin önemli güvenlik sorunları ve hafif şifreleme düzeyi vardır. Bunun dışında OpenVPN protokolü kadar güvenli olduğu düşünülen SSTP var.

Kill Switch özelliği ve IPv6 trafiğinden güvenlik de daha iyi güvenlik sağlar. Kendi DNS’lerini kullanıyorlar ve bu nedenle hiçbir üçüncü taraf katılımı, üçüncü tarafların etkinliğimizi depolamasına izin verebilecek gözenekleri doldurmuyor. Ancak, diğer birçok VPN sağlayıcısı gibi, kötü amaçlı yazılım saldırılarını önlemeye yardımcı olan özellikler ekleyerek ürünlerini de yükseltebilirler.

ibVPN Veri Güvenliği

Ayrıca, “kayıt politikası yok” verilerinizi başta veri madenciliği şirketleri olmak üzere diğerlerinden korumaya yardımcı olur. Hükümet onlardan faaliyetinizi takip etmelerini isterse, verilerinizi yetkililere sunmaları gerekir. Merkezi Romanya’da olduğundan, genellikle böyle bir sorun beklenmez veya yaşanmaz. İbVPN’in web sitesindeki kullanıcıların etkinliğini anlamak için kişisel olarak tanımlanamayan bilgileri üçüncü taraflarla paylaşırlar. Ayrıca, bilgilerimizin güvenliğinin ihlal edilmesini garanti etmez veya garanti etmez..

Kullanıcı Arayüzü ve Kullanıcı Deneyimi

ibVPN, yalnızca VPN teknolojisinin kullanımını sağlamak amacıyla basit bir kullanıcı arayüzü oluşturur. Birden çok sunucu kategorisi eklemek, sıralama seçenekleri ve sunucu gruplama özelliği, gerekli sunucuyu keşfetmeyi kolaylaştırır. Tüm VPN sağlayıcıları arasında ibVPN, sunucuların en gelişmiş ve verimli kategorizasyonuna sahiptir. Ürün tarafından kullanılan küçük resimler ilgi çekicidir ve amacını yalnızca resim tarafından sağlar.

Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, nihai deneyimi oluşturmak için birçok yön bir araya gelir. Özellikleri tartışırsak, port yönlendirme ekleyerek, Split Tunneling ve Kötü Amaçlı Yazılımdan koruma, uygulamanın kolaylığını ve verimliliğini artırabilir. Görüntüleme seçenekleri, davranış seçenekleri ve Kill Switch gibi mevcut özellikler ibVPN’in zaten geliştirmenin kolay olduğu çok iyi bir aşamada olduğunu gösteriyor.

Platformlar

ibVPN Platformları

Tüm büyük işletim sistemlerine (Linux, Windows, MacOS, iOS ve Android) ek olarak, tüm önemli tarayıcılar (Chrome, Firefox ve Opera Mini) için uzantılar sağlarlar. Ancak, Safari ve Internet Explorer için uzantıları yoktur. Ayrıca Smart TV’ler için VPN ürünü oluşturuyorlar: Apple TV, Apple TV 4, LG Smart TV, LG WebOS Smart TV, Samsung Smart TV ve Sony Smart PV ve Oyun Konsolu: PS Vita, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One. Sağladıkları platform sayısı, büyük bir kullanıcı tabanını kapsayacak kadar yeterlidir. ibVPN ayrıca Asus RT-N66U, Linksys E2500 Wi-Fi ve Netgear WNR3500L Wi-Fi için yönlendirici yapılandırması sunar. Ondan fazla farklı yönlendirici için yönlendirici yapılandırması sağlayan birçok VPN sağlayıcısından daha düşük olduğundan yönlendiriciler için platform sayısını artırmalıdırlar. Ayrıca, web sitelerinde kontrol edebileceğiniz her üç yönlendirici için fiyat farklıdır.

Müşteri desteği

Müşteri Desteği, herhangi bir şirketin sunduğu her hizmetin en verimli parçasıdır. İşletmeyi geliştirmek için müşteri memnuniyetini sağlamak önemlidir ve yalnızca etkili müşteri desteği bunu garanti edebilir.

Şimdiye kadar ibVPN’i genel olarak iyi bir ürün olarak buldum. Ancak, müşteri hizmetleriyle konuştuktan sonra, nezaket ve güvenilirlik söz konusu olduğunda hayal kırıklığına uğradık. Canlı sohbete de bir göz atacağız, ancak başlangıçta bilet üretimine bir göz atalım. Onlara hangi biz karıştırıldı gizlilik politikası ile ilgili bir soru sorduk. Yedi saat sonra biletimi yanıtladılar. Ancak, diğer birçok VPN sağlayıcısı için olduğu gibi bir saat içinde bir cevap bekliyordum. Bana nezaketle ve e-posta üzerinden ayrıntılı cevaplarla cevap verdiler. Ancak, canlı sohbet söz konusu olduğunda aynı değildi.

7/24 canlı sohbet seçeneği olduğunu iddia ediyorlar, ancak bu doğru değil. Bu incelemeyi yazarken Canlı Sohbet tüm gün sunulmadı. Önceki gün, canlı sohbetin kullanılabilirliğini kontrol ettim ve orada değildi. Tekrar ortaya çıktığında, müşteri destek yöneticisine canlı sohbetin kullanılamadığını sordum ve “Her zaman mevcuttu. Sohbeti sadece öğle yemeği yerken kapatıyoruz. ” Bunu kabul ettik ve bütün gün bekledik, ancak canlı sohbet görünmedi. Ancak, onlara göre, her zaman mevcuttu. Bunun için bir neden belirtmediler, bu yüzden canlı sohbetlerinin güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca, nezaket eksikliği vardı.

Sonuç

ibVPN hala geliştirme aşamasındadır. Protokoller söz konusu olduğunda, VPN sağlayıcılarının çoğunun karşılaştırılmasında maksimum türleri oluştururlar – ayrıca, kullanıcının ihtiyacına göre ödeme yapması için esneklik sağlamak için sundukları farklı planlar. Sunucu sayısı 173 olsa bile, hız ve bağlantı hiç bir zaman tehlikeye girmez. Ancak, kullanıcı tabanı arttığında, akış ve oyun sunucularının eklenmesini öncelikli olarak veren sunucu sayısını artırmaları gerekir..

Daha önce tartıştığımız ve daha iyi bir kullanıcı arayüzü oluşturabilecek daha fazla özellik eklemeleri gerekiyor. Ayrıca, müşteri desteğinin kaba ve güvenilir olmadığı kabul edilemez ve önce insan kaynağının iyileştirilmesi gerekir. Acil durumda hiç kabul edilemez olan bize cevap vermeleri altı saat sürdü. Bize, sorunun yüksek öncelikli olmadığını ve bu yüzden bu kadar uzun sürdüğünü açıkladılar. Standart trafikte içeriği gizleme etkinliği nedeniyle VPN kullanımının kısıtlandığı ülkeler için bu ürünü öneriyoruz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map