Windscribe İncelemesi

Artıları:


 • “Paylaşım Seçenekleri” kolayca yapılandırılabilir ve birden fazla cihazın tek bir VPN istemcisi altında bağlanmasına izin verir.
 • VPN sağlayıcılarının çoğu tarafından desteklenmeyen birçok farklı dile sahip dil ​​seçim seçeneği ile birlikte gelir.
 • API çözümü, müşterinin sınırlı ağa sahip ülkelerde bile VPN bağlantısına bağlanmasına izin verir.
 • Ücretsiz sürüm, ayda 10GB veri sunduğu için Tarama amacına uygundur. Kullanıcıların tüm özelliklere ücretsiz olarak erişmelerini sağlar.

Eksileri:

 • “Bölünmüş Tünel Oluşturma” özelliği yoktur ve istemiyorsanız bile tüm veri akışı VPN sunucusu üzerinden gerçekleşir. Bölünmüş tünel mevcutsa, verilerinin şifrelenmesini gerektirmeyen uygulamayı seçebiliriz. Bu, söz konusu uygulamaların hızını düşürmeyi önlemeye yardımcı olabilir.
 • PPTP protokolü yoktur, ancak güvenli kabul edilmez ve yalnızca birinin yüksek hıza ihtiyacı olduğunda kullanılmalıdır. PPTP protokolü ile güvenlikten taviz verilmelidir.

İnternet sitesi: Resmi Web Sitesini Ziyaret Edin

Genel bakış:

Hızlı Genel Bakış
Web sitesini ziyaret edin
ProtokollerOpenVPN, IKEv2, ÇORAP5
PlatformlarWindows, Mac, iOS, Linux, Chrome, Firefox, Opera, Smart TV
yargıKanada
KerestecilikHayır
ŞifrelemeAES-256
BağlantılarSöz edilmemiş
Mekanlar60 ülke
Sunucular550+
Netflix / P2PHer ikisi de izin verilir
Ödeme seçenekleriBitcoin, PayPal, Kredi Kartları, Paymentwall
Destek SeçenekleriDestek Biletleri, Livechat
Başlangıç ​​Fiyatı4,08 $ / aylık Yıllık faturalandırma
Garanti30 gün içinde para iadesi
Ücretsiz denemeEvet

Windscribe, Kanada’nın Ontario şehrinde bulunan bir internet güvenliği ve gizlilik şirketi olan Windscribe Limited tarafından sağlanan özel bir ağ bağlantı hizmetidir.

Windscribe’in ana ekranı

Windscribe, ana amacı kısıtlı içeriğe erişimi yeniden sağlamak ve insanların gizliliğini korumak olan bir dizi “araç” olarak kabul edilir. Farklı platformlar için istemciler sunar ve paylaşım seçenekleri kullanıcının çok sayıda cihazda kullanmasına izin verir.

Tarama engelleme etkinliklerinizi reklam engelleme, güvenlik duvarı ve P2P desteği ile korumanıza olanak tanır. Ayrıca, hükümet ve şirketler tarafından yapılan izleme ve izlemeyi de önler.

Sunucu Sıralama

WindScribe Sunucu Seçimi

Sıralama yaparken Windscribe’den fazla bir şey alamazsınız ve sunucuların filtrelenmesi gerekir. Coğrafya, alfabetik sırayla veya Gecikme olarak sıralayabilirsiniz.

Bu durumda, gereksinim sadece IP adresini gizlemek ve İnternet’e tam gizlilikle erişmek olduğunda, otomatik bağlantı en iyi seçenektir. Diğer sunuculara kıyasla en iyi hızı sağlayan sunucuya otomatik olarak bağlanır.

Belirli bir ülkenin içeriğini görüntülemek istiyorsanız, sunucuları alfabetik sırayla sıralayıp ardından sunucu listesinden seçerek ülkenin adını kolayca bulabilirsiniz..

Güvenlik Duvarı Seçeneği

Birçok VPN istemcisinde bulabileceğiniz “Kill Switch” seçeneği gibi çalışır. Ağına bağlı değilseniz tüm İnternet bağlantısını devre dışı bırakır. Aradaki fark, Kill Switch’in internet trafiğini yalnızca VPN beklenmedik bir şekilde durduğunda engellemesidir. “Güvenlik Duvarı” durumunda, Güvenlik Duvarı seçeneğini kapatana kadar İnternet’e bağlanamazsınız. Bu, kullanıcının bir VPN bağlantısı kurmadan İnternet’e erişmesini önlemeye yardımcı olur. İnternete bağlanmazsa, kullanıcıya önce VPN istemcisini açmasını hatırlatacaktır..

Dil Özelliği

WindScribe Client Tarafından Sunulan Diller

Windscribe, kullanıcıları için yirmi altı dil oluşturuyor. VPN sağlayıcılarının çoğu, çoğunlukla Avrupa ve İngilizce konuşulan ülkelere odaklandıkları için bu kadar dil sunmamaktadır. Bu özellik sayesinde, farklı ülkelerin yerli halkı bile Windscribe’in hizmetinden yararlanabilir.

Başka bir dili değil, sadece anadillerini bildikleri için onlar için faydalıdır. Örneğin, birçok Çinli kullanıcı Çince dilinde çalışan bir uygulamayı kullanmayı tercih eder. Bu vatandaşlar için daha iyi ve kullanımı kolay olurdu.

Protokol Seçenekleri

Windscribe müşterileri tarafından otomatik veya manuel bağlantı modunda kullanılabilen çok çeşitli protokoller sunulmaktadır. Varsayılan olarak, 500 numaralı bağlantı noktasına sahip IKEv2 sağlanır ve OpenVPN protokolü ile değiştirilmesi önerilir. OpenVPN protokol tipleri için port numarasını da değiştirebilirsiniz, ancak port seçimi hakkında önceden bilgi sahibi olmadan port numarasını değiştirmemelisiniz. Bu seçenek yalnızca OpenVPN kullanarak sanal özel ağ kurarken bağlantıyla ilgili sorunlar oluştuğunda kullanılır..

Gizli mod, coğrafi kısıtlamalı web sitelerine erişmek için de kullanılabilir. Bu, Windscribe’ı, Çin ve Rusya gibi ülkelerde harika bir VPN sağlayıcı seçimi haline getiriyor. WStunnel protokolü, Windscribe’in protokol ekibinde, diğer soketlerin geçemediği katı güvenlik duvarlarını atlamaya yardımcı olan web soket bağlantısı üzerinden bir TCP soketi tüneli olan başka bir savaşçıdır..

API Çözünürlüğü

Windscribe, önemli ölçüde çevrimiçi kısıtlamaların uygulandığı ülkelere odaklanmıştır. Çin ve Rusya gibi ülkelerde hükümet, bir kişinin kısıtlanmış web sitelerini ziyaret etmek için yapabileceği her girişimi yenmek için çabalamaktadır. DNS istekleri engellenebilir veya değiştirilebilir, bu da Windscribe’ı bozabilir.

Bundan kaçınmak için API çözümlemesi sağlanır. Burada, “API bağlantı hatası” ile karşılaşırsanız, IP adresinizi manuel olarak yapılandırabilirsiniz. Sadece Windscribe ile iletişime geçmeniz gerekiyor ve size uygulamada sağlanan “API Çözünürlük ayarı” nda uygulamanız gereken IP adresini sağlayacaklar..

Paylaşım Seçenekleri

WindScribe’ın Paylaşımı önemsiyor!

Paylaşım Seçenekleri, bir VPN sağlayıcısının yalnızca herkesin yararına İnternet üzerinden gizlilik oluşturmayı düşündüğünde sunacağı özel ve özverili özelliklerdir. “Güvenli hotspot” ile, sanal bir özel ağa bağlıyken bir hotspot oluşturabilirsiniz. Bu, başkalarının cihazınızda yüklü olan VPN istemcisini kullanmasına yardımcı olur ve verileri de aynı verimlilik düzeyinde şifrelenir. Başka bir seçenek, kullanıcının güvenli bir HTTP veya SOCKS5 proxy sunucusu oluşturmasına izin veren “Proxy Gateway” dir ve yardımıyla proxy sunucularını destekleyen cihazları yapılandırabilirsiniz. Bunun için, LAN IP’nizi ve bağlantı noktası numarasını paylaşım simgesi altında sağlanan “Proxy Gateway” ayarına eklemeniz yeterlidir.

Hata ayıklama

Günlükleri gönderin ve Daha İyi Bir Uygulama Alın

Bilinmeyen bir hata ve çözümle karşılaştığınızda, istediğiniz zaman Windscribe ekibine ulaşabilirsiniz. Onlara, uygulamanın iyileştirilmesi için hataları düzeltmelerine ve silmelerine yardımcı olabilecek etkinlik günlüklerini gönderebilirsiniz. Hata ayıklama modunun işlevselliği dolaylı olarak kullanıcı deneyimini etkiler. Bu kategori altında, değiştirilmesi gerekmeyen daha az seçenek vardır. OpenVPN sürümünün ve seçilen TAP sürücüsünün değiştirilmesi sadece uygun bir VPN bağlantısı kurulamadığında gereklidir.

Bağlantı Süresi Analizi

Deneme no Bağlantıyı Kurmak İçin Alınan Süre (Saniye)
Saniyede Ortalama Süre3.76
14.13
23.48
33.85
44,59
53.91
63.88
73.3
83.72
93,29
103.47

Bağlantı süresi büyük ölçüde sunucuların verimliliğine ve konumlarına bağlıdır. Windscribe, ana konumların çoğunda birkaç sunucuya sahiptir ve bu nedenle Windscribe kullanıldığında bağlantı hiçbir zaman sorun olmaz. Bu bağlantı süresi, uygulamanın kendi seçtiği en iyi konum içindir. Diğer sunuculara bağlanmaya çalışırsanız, aynı konum için farklı bağlantı süreleri yaşayacaksınız. Daha hızlı ve kararlı bağlantı için otomatik olarak seçilen sunucuya bağlanmanız önerilir.

Hız testi

WindScribe Hız Testi

Kullanıcılara sağladığı hız için Windscribe’a iltifat etmek gerekir. Geniş sunucu ağı nedeniyle, orijinal hıza kıyasla hızda büyük bir düşüş yaşamayacaksınız. 8,82 Mbps ve 8,10 Mbps indirme hızı ve yükleme hızı sırasıyla 7,18 ve 6,77’ye düşürüldü. Daha önce büyük bir düşüş olmadığını söylediğimiz gibi, ve ABD’de yaşıyorsanız, ülkede bulunan çok sayıda sunucu nedeniyle bu kadar fazla değişiklik yaşamayacaksınız. ABD’nin ayrı alanları için ayrı sunucuları vardır ve bu nedenle ABD kullanıcıları için şiddetle tavsiye edilir.

Güvenlik

Diğer tüm VPN sağlayıcıları AES-256 olan en güçlü şifrelemeyi kullanır, ancak burada kimlik doğrulama için SHA512 ve 4096 bit RSA anahtarıyla kullanılır. Bununla birlikte, bu tarayıcı uzantıları için mevcut değildir ve AES256 yerine, bu etkili olmayabilir, ancak aynı zamanda daha az kaynak kullanan AES128 CGM şifresi kullanılır. P-256 anahtar değişimine sahip TLS 1.2 ECDHE_RSA, tarayıcı uzantıları ile güvenlik sağlamak için kullanılır.

Özellikleri araştırdığımızda, çeşitli VPN protokolleri ve bağlantı noktası seçimi seçeneği hem daha iyi işlevsellik hem de güvenlik ekler. Bu uygulama için verilerinizi paketlenmiş halde tutan ve üçüncü taraflara erişmesine izin vermeyen DNS ve IPv6 sızıntı koruma özellikleri vardır. Güvenlikte herhangi bir hata bulursanız, hata ayıklama modunu kullanarak günlükleri her zaman gönderebilirsiniz ve güvenliği artırmak için çalışırlar.

Platformlar

Windscribe Desteklenen Platformlar

Tüm genel platformları kapsar: Windows, MacOS, iOS, Linux ve Chrome ve Firefox için uzantılar, ancak çalışma ve özellikler farklı istemcilerde farklıdır. MacOS daha iyi bir deneyim sunmak için gereken birçok özelliğe sahip olmadığından Windows istemcisi MacOS istemcisinden çok daha verimlidir. MacOS’ta bulunmayan bağlantı, güvenlik ve hata ayıklama ile ilgili özellikler vardır. Bununla birlikte, MacOS’ta bulunmayan ve “Güvenli Erişim Noktası” olan bağlanabilirlik ile ilgili tek önemli özellik vardır. Mevcut olmayan diğer özellikler o kadar önemli değildir ve uygulamanın verimliliğinde fazla bir fark yaratmayacaktır..

MacOS istemcisinde eksik olan özellikleri bulabilir misiniz??

Güvenlik düzeyi uzantılar için de farklıdır ve bu nedenle Windscribe masaüstü istemcisini kullanmanın uzantıdan daha iyi olduğu düşünülür. Windscribe’ın paylaşım özellikleri, platform sayısını kapsama konusunda daha verimli hale getirir. Paylaşım özelliği sayesinde TV ve konsollar için yapılandırabilirsiniz ve “Güvenli Erişim Noktası” ile birçok cihaz aynı anda bağlanabilir ve bunlardan geçen her veri şifrelenir.

Müşteri desteği

Windscribe Müşteri Desteği

İlk birkaç ileti için, müşteri desteklerinin gerçekte canlı sohbet desteği olarak bir bot olduğunu fark etmedik. Sorgular aldığında, diğer makaleler arasında cevabı arar veya sorguyla ilgili bir makalenin bağlantısıyla sonuçlanır. Sorunun herhangi bir hata veya bağlantıyla ilgili olmasının yüksek verimli olmadığını gördük. Destekle iletişime geçmek için sağlanan diğer seçenek, e-posta yoluyla cevap verdikleri bir bilet göndermektir..

Kurulum kılavuzlarını, SSS’leri ve Bilgi Bankası’nı içeren kendi kendine yardım seçenekleri vardır. Windscribe’in özellikleri ve çalışma özellikleri hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa, bilgi tabanı çok yardımcı olabilir. SSS, uygulamayı kullanırken ortaya çıkabilecek genel sorgulardan oluşur. Ancak bunlara anında ulaşmanın bir yolu yok.

Sonuç

Windscribe, işlevsellik konusunda şaşırtıcı özelliklere sahiptir. Birden çok dil seçeneği, farklı ülkelerdeki kullanıcıların bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Bağlantı özellikleri uygulamayı her seferinde anında ve hızlı bağlantı sağlayarak güvenilir ve istikrarlı hale getirir.

Platformlar söz konusu olduğunda, Windscribe birçok cihazla uyumludur, ancak Windscribe’ın windows istemcisinin MacOS istemcisinden daha iyi olduğunu gördüğümüz için işlev düzeyi farklı istemciler için farklıdır. MacOS geliştirilebiliyorsa, farklı platformlardaki her kullanıcı aynı çalışma kapasitesine sahip olacaktır. Ancak yine de iyidir ve paylaşım seçeneklerinin yardımıyla bu özellikleri “Güvenli Erişim Noktası” ve “Proxy Sunucuları” ile diğer cihazlarda kullanabilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map