5 czerwonych flag, które pokazują, że Twój VPN jest zły

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej w dzisiejszych czasach jest czymś powszechnym. Miliony ludzi chronią swoje połączenie internetowe za pomocą połączenia prywatnego, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera stacjonarnego czy urządzenia mobilnego. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób chce korzystać z połączenia VPN, na przykład ominąć ograniczenia rządowe, ukryć swój adres IP, uzyskać dostęp do treści chronionych w regionie, poprawić prywatność online i wiele innych korzyści.


Ponieważ jednak istnieją setki usług VPN do wyboru, naturalne jest, że nie wszystkie usługi VPN oferują wysoki poziom jakości dla ich prywatnego połączenia. Niektóre usługi po prostu nie są dobre lub nie są wystarczająco niezawodne, aby można było z nich korzystać na co dzień. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zapłaciłeś za usługę za abonament miesięczny lub roczny, w którym oczekujesz, że usługa będzie doskonała. Jeśli chodzi o złą usługę VPN, istnieją pewne sposoby jej identyfikacji. Oto 5 czerwonych flag, które pokazują, że twoja sieć VPN jest zła:

1. Krople połączenia często zdarzają się w nieoczekiwanym czasie

Gdy łączysz się z usługą VPN, w rzeczywistości łączysz się z oferowanymi przez nie serwerami prywatnymi, które są rozproszone w różnych lokalizacjach na całym świecie. Możesz wybrać prywatne serwery, które znajdują się w USA, Europie, Azji i innych miejscach na świecie. Ponieważ korzystasz z usługi razem z innymi użytkownikami, a każdy serwer jest używany przez wielu użytkowników, od czasu do czasu możesz doświadczyć zerwania połączenia. Przez większość czasu połączenia są przerywane raz lub dwa razy w miesiącu, jeśli usługa jest wystarczająco stabilna. Zła usługa VPN może jednak spowodować liczne zerwanie połączenia, które może nastąpić w ciągu miesiąca, a nawet dnia. To znak złej usługi, której nie powinieneś używać przez długi czas.

2. Prędkość jest zbyt wolna i czasami staje się nie do zniesienia w użyciu

Ze względu na ograniczone zasoby, z których korzystają użytkownicy usługi VPN, często zdarza się, że zmniejsza się prędkość twojego prywatnego połączenia. Jeśli jednak zdarza się to zbyt często i korzystanie z niego staje się nie do zniesienia, oznacza to, że nie korzystasz z dobrej i niezawodnej sieci VPN, która oferuje najszybszą możliwą prędkość. Jeśli nie możesz polegać na szybkości prywatnej usługi połączenia, oznacza to, że nie uzyskujesz pełnej wartości inwestycji dokonanej w tę usługę. Nadszedł czas, aby przejść do innego dostawcy usług VPN.

3. Po skorzystaniu z usługi nadal otrzymujesz wiadomości e-mail ze spamem i próby włamania

Jest kilku dostawców usług VPN, którzy robią paskudne firmy za plecami swoich użytkowników. Obejmuje to rejestrowanie aktywności użytkowników i zbieranie ich prywatnych danych podczas korzystania z połączenia prywatnego. Następnie podejrzany dostawca usług VPN sprzedaje twoje prywatne dane różnym stronom trzecim, gdzie mogą wykorzystywać dane do różnych złych celów. W rezultacie masz wiele prób włamania się na konta internetowe i otrzymujesz różne wiadomości spamowe w skrzynce pocztowej. Jest to w rzeczywistości powszechny przypadek, który zdarza się w przypadku większości bezpłatnych usług VPN, więc musisz o tym wiedzieć. Gdy pojawi się ten objaw zagrożeń bezpieczeństwa, musisz natychmiast przestać korzystać z prywatnej usługi połączenia.

4. Nie można go używać do odblokowywania niektórych stron internetowych

VPN powinien być w stanie odblokować strony internetowe, które są ograniczone przez rząd lub dowolny system blokujący region. W rzeczywistości większość renomowanych usług VPN nie ma żadnego problemu z dostępem do stron zablokowanych w regionie i umożliwieniem użytkownikom omijania takich stron bez problemu. Jednak nadal istnieje wiele usług VPN, które nie są w stanie dotrzymać obietnic i utrudniają użytkownikom odblokowanie niektórych witryn z różnych powodów. Przez większość czasu ich prywatne adresy IP są blokowane przez usługi online z ograniczeniami geograficznymi, co uniemożliwia użytkownikom korzystanie z niektórych stron internetowych przy użyciu ich prywatnego połączenia. Gdy wystąpi ten problem, nadszedł czas, aby pomyśleć o zmianie na innego usługodawcę.

5. Brakuje funkcji prywatności i bezpieczeństwa

Wirtualne połączenie prywatne powinno również zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo i ochronę prywatności podczas przeglądania Internetu. Dlatego ma mieć różne funkcje bezpieczeństwa i prywatności, na których użytkownicy mogą polegać, aby ich aktywność online była anonimowa i wolna od jakiegokolwiek systemu monitorowania. Jednak niektóre usługi VPN w rzeczywistości nie dbają o prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników, a jedynie o pomijanie zablokowanych witryn, co powoduje, że użytkownicy mają słabą ochronę prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Jeśli Twój dostawca VPN nie ma odpowiednich funkcji prywatności i bezpieczeństwa, powinieneś przestać korzystać z takiej usługi i wybrać lepszą.

To są czerwone flagi, które pokazują, że twoja sieć VPN jest zła. Im bardziej polegasz na złej usłudze VPN, tym bardziej będziesz sfrustrowany na dłuższą metę. Dlatego zaleca się porzucenie tak złej usługi VPN i uzyskanie lepszej usługi, której można użyć do zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map