5 kroków, aby zainstalować VPN na Amazon Fire TV, aby przesyłać strumieniowo treści zastrzeżone dla regionu

Amazon Fire TV to małe urządzenie, które można podłączyć do telewizora HD za pośrednictwem portu HDMI, który zapewnia różne kanały przesyłania strumieniowego, z których można od razu korzystać. Ten produkt jest dostępny wyłącznie na Amazon i jest używany przede wszystkim w celu ułatwienia klientom przesyłania strumieniowego filmów z Amazon Prime Video, chociaż z tym produktem dostępnych jest wiele kanałów przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Hulu, PlayStation Vue i lubić. Możesz również zainstalować na nim niestandardowe aplikacje działające w niestandardowym systemie operacyjnym Android. Aby to zrobić, może być jednak konieczne wprowadzenie drobnych poprawek.


Chociaż wydaje się, że jest to urządzenie, które przekształca telewizor w najlepszą rozrywkę strumieniową, należy pamiętać, że większość usług strumieniowych jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i są one dostępne głównie dla obywateli USA. Ponieważ większość z tych kanałów jest chroniona regionem, nie można przesyłać strumieniowo większości dostępnych kanałów bez VPN. Aby więc Amazon Fire TV mógł przesyłać strumieniowo te kanały w Twoim kraju, musisz mieć VPN aktywny podczas korzystania z niego. Oto 5 kroków, aby zainstalować VPN na Amazon Fire TV, aby przesyłać strumieniowo treści zastrzeżone dla regionu:

1. Najpierw zdobądź urządzenie

Urządzenie Fire TV jest dostępne wyłącznie na Amazon i nie jest wysyłane do klientów mieszkających poza obsługiwanymi krajami. Przez większość czasu będzie wysyłany tylko na adresy w USA. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zakup samego urządzenia od Amazon. Ponieważ nie obsługuje wysyłki w większości krajów na świecie, możesz użyć wirtualnego adresu w USA i usługi spedycyjnej, aby wysłać produkt do domu.

Cena samego produktu jest bardzo przystępna w porównaniu do innych podobnych urządzeń, takich jak Apple TV lub Android TV box, a specyfikacja oferowana dla tego urządzenia jest również bardzo dobra, pozwalając cieszyć się różnymi filmami w wysokiej rozdzielczości bez żadnych opóźnień lub problemów

2. Subskrybuj usługę Premium VPN z obsługą instalacji routera

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to subskrybować usługę premium VPN, która obsługuje instalację ich aplikacji VPN na routerach. Powinien także obsługiwać instalację Amazon Fire TV lub konfiguracji OpenVPN. Bez tego wsparcia nie będzie można używać sieci VPN na zakupionym urządzeniu Fire TV.

Pamiętaj, aby nie używać do tego celu żadnych bezpłatnych wirtualnych sieci prywatnych, ponieważ większość bezpłatnych usług ma ograniczoną przepustowość, której można użyć do strumieniowego przesyłania kilku filmów. Musisz subskrybować prawdziwą i renomowaną usługę VPN, aby móc wykonywać nieograniczoną transmisję strumieniową w Amazon Fire TV.

3. Zainstaluj aplikację OpenVPN na Amazon Fire TV

Oprócz instalacji połączenia VPN na routerze i podłączeniu Fire TV stick do sieci routera, istnieje inny sposób użycia połączenia VPN w Fire TV. Musisz po prostu zainstalować na nim aplikację OpenVPN. Urządzenie domyślnie nie pozwala na instalowanie aplikacji innych firm, dlatego musisz włączyć tę funkcję w menu Ustawienia.

Następnie możesz pobrać instalator aplikacji OpenVPN i zainstalować go na kiju Fire TV. Po zainstalowaniu możesz po prostu przejść do oficjalnej strony usługi VPN, aby załadować konfigurację OpenVPN.

4. Załaduj moduł od dostawcy usług VPN do aplikacji OpenVPN

Zainstalowana aplikacja OpenVPN nie będzie działać, jeśli nie podasz jej zgodnego pliku konfiguracyjnego. Tak więc w aplikacji OpenVPN musisz skonfigurować połączenie OpenVPN z konfiguracją VPN otrzymaną od usługodawcy VPN. Tego pliku konfiguracyjnego można użyć do połączenia aplikacji OpenVPN z serwerami udostępnianymi przez wirtualną sieć prywatną, którą subskrybujesz.

Po skonfigurowaniu OpenVPN do łączenia się z dostawcą usług VPN możesz przetestować prywatne połączenie, aby sprawdzić, czy działa ono na twoim Amazon Fire TV.

5. Podczas korzystania z Fire TV używaj tylko serwerów amerykańskich

Po prawidłowym skonfigurowaniu aplikacja OpenVPN, którą właśnie zainstalowałeś na swoim urządzeniu Fire TV, będzie działać, aby łączyć się z różnymi prywatnymi serwerami zgodnie z usługą wirtualnego prywatnego połączenia. Aby jednak móc przesyłać strumieniowo różne kanały dostępne w urządzeniu Fire TV, do przesyłania strumieniowego należy używać tylko serwerów amerykańskich.

Pamiętaj, że aby przesyłać strumieniowo większość kanałów dostępnych dla Fire TV, takich jak Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, PlayStation Vue i inne, musisz subskrybować te usługi przesyłania strumieniowego. Pamiętaj również, że wielu z nich akceptuje tylko klientów z USA i musisz płacić za miesięczną lub roczną opłatę subskrypcyjną, aby cieszyć się ich zawartością. Dlatego może być konieczne użycie wirtualnego adresu w USA przez większość czasu i opłacenie subskrypcji strumieniowych za pomocą kart upominkowych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map