5 narzędzi związanych z VPN, które mogą poprawić prywatność i bezpieczeństwo Twojej małej firmy

Prywatność i bezpieczeństwo małej firmy muszą być kontrolowane, jeśli chcesz, aby firma działała sprawnie. Dlaczego? Jest tak, ponieważ każde naruszenie prywatności i bezpieczeństwa w małej firmie może oznaczać duże wydatki na rozwiązanie takich problemów. Co więcej, jeśli tak się stanie, nie zapominajmy o klientach, którzy mogą nie czuć się swobodnie z tobą współpracować z powodu braku bezpieczeństwa i ochrony prywatności swoich danych.


Dlatego właściciele małych firm dbających o prywatność powinni rozważyć korzystanie z VPN w ich małych firmach, ponieważ pomoże im to chronić ważne dane, które posiadają, niezależnie od tego, czy są to dane biznesowe, czy dane klientów. Poza tym istnieją pewne narzędzia bezpieczeństwa, których można używać wraz z połączeniem VPN w celu zwiększenia prywatności i ochrony bezpieczeństwa w sieci firmowej. Oto 5 narzędzi związanych z VPN, które mogą poprawić prywatność i bezpieczeństwo Twojej małej firmy:

1. SpiderOak – szyfrowane przechowywanie danych

Jeśli chcesz naprawdę chronić swoją firmę i dane użytkownika, nie powinieneś wybierać zwykłego szyfrowania do przechowywania danych online. Zamiast tego musisz wybrać lepszy system szyfrowania dla swojej prywatności danych. SpiderOak to jedna z najlepszych platform do przechowywania zaszyfrowanych danych, która pozwala przechowywać wszystkie dane biznesowe i użytkownika w jednym bezpiecznym i wysoce zaszyfrowanym środowisku.

SpiderOak nie tylko szyfruje twoje pliki podczas transferu danych, ale także szyfruje dane lokalnie przed przesłaniem ich na serwery chmurowe online. W ten sposób podwoi szyfrowanie wszystkich danych i możesz mieć pewność, że wszystkie dane lokalne i chmury są zawsze szyfrowane i synchronizowane na wszystkich podłączonych urządzeniach.

2. Wickr – zaszyfrowany system przesyłania wiadomości

Jeśli chcesz mieć lepszy system komunikacji dla swojej małej firmy, zwłaszcza między pracownikami w firmie, Wickr może być dobrą platformą do wykorzystania. Wynika to z faktu, że ten system przesyłania wiadomości nie przypomina zwykłych platform przesyłania wiadomości dostępnych obecnie na rynku. Inne platformy przesyłania wiadomości mogą szyfrować wiadomości, ale używają tylko zwykłego systemu szyfrowania, który czasami hakerzy mogą się przedrzeć.

Wickr korzysta z 256-bitowego systemu szyfrowania, który daje użytkownikom możliwość ochrony swoich wiadomości i komunikacji, a także prywatnych informacji przesyłanych między użytkownikami. Ponadto działa na różnych platformach, w tym na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych.

3. HighTail – bezpieczny i szyfrowany transfer danych między urządzeniami

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, które umożliwiają udostępnianie plików między urządzeniami. Jednak te aplikacje zwykle nie mają żadnej gwarancji, że Twoje dane są bezpieczne. Te aplikacje działają tylko po to, aby pomóc Ci wysłać dane z jednego urządzenia na drugie, i nigdy nie wiesz, czy firma stojąca za tymi aplikacjami może zbierać dane użytkownika po drodze.

Dzięki HighTail udostępnianie plików między różnymi urządzeniami, takimi jak komputery do urządzeń mobilnych, będzie jeszcze bezpieczniejsze. Posiada różne funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczne przesyłanie plików z jednego urządzenia na drugie, wymagając uwierzytelnienia użytkownika, hasła i weryfikacji tożsamości, zanim odbiorca będzie mógł otworzyć przesłane pliki.

4. FraudLabs Pro – narzędzie zapobiegania oszustwom

Jako firma, która zajmuje się głównie transakcjami online, bardzo ważne jest, abyś nie dopuścił do różnych transakcji po drodze. Obciążenie zwrotne i fałszywe transakcje mogą się zdarzyć w dowolnym momencie, gdy akceptujesz płatności kartą kredytową na swojej stronie internetowej, więc musisz chronić swoją firmę przed utratą zysków w przyszłości, utrzymując swój system handlu elektronicznego wolny od oszustw i oszustów.

FraudLabs Pro pomoże twojej małej firmie w zapobieganiu różnym możliwym oszukańczym transakcjom w twoim systemie e-commerce i zapewni, że wszystkie transakcje przechodzące przez twoje koszyki są bezpiecznie chronione. Bez względu na to, jakie metody płatności akceptujesz, zawsze możesz użyć tego narzędzia, aby zapobiec możliwym oszustwom, które mogą się zdarzyć w dowolnym momencie.

5. AxCrypt – narzędzie do zabezpieczania i szyfrowania plików

AxCrypt to oprogramowanie do szyfrowania, które umożliwia łatwe szyfrowanie plików przechowywanych w lokalnej pamięci masowej. Posiada wysoki poziom szyfrowania, który pozwala zablokować dostęp do ważnych plików różnymi metodami. W ten sposób wszystkie ważne pliki przechowywane lokalnie zawsze będą chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Ponadto ma również funkcję przechowywania w chmurze, która pozwala przechowywać zaszyfrowane pliki w magazynie w chmurze i udostępniać je innym za pomocą kluczy szyfrowania. Tak więc tylko osoby, które mają klucze do otwierania plików, mogą uzyskać do nich dostęp.

Są to narzędzia, których powinieneś używać w swojej małej firmie wraz z połączeniem VPN, które już masz. Narzędzia te mogą znacznie poprawić prywatność i bezpieczeństwo Twojej firmy i danych użytkownika, a Ty możesz być pewien, że pozbawieni skrupułów ludzie nie będą mogli uzyskać dostępu do żadnego z ważnych plików.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map