5 porad, jak sprawić, by router zniknął z radaru hakera

Kiedy łączysz się z Internetem za pośrednictwem routera, który masz w domu, pamiętaj, że router może być bramą dla hakerów do infiltracji twojego systemu. Prawdopodobnie jest on połączony z kilkoma posiadanymi urządzeniami, takimi jak komputery stacjonarne, laptopy, smartfony, tablety, inteligentne telewizory i tak dalej. Tak więc, gdy haker z powodzeniem infiltruje system sieciowy przez router, może przejąć kontrolę nad urządzeniami w dowolny sposób. Jeśli istnieje nawet niewielka luka w połączeniu sieciowym, hakerzy mogą być punktem wejścia dla hakerów do całej sieci urządzeń.


Dlatego ważne jest, aby utrzymać połączenie sieciowe pod radarem. Jeśli możesz ukryć router przed hakerami, nie będzie bramy, w której hakerzy mogliby wejść do twojego systemu bez Twojej zgody. Innymi słowy, będziesz mógł chronić swoje urządzenia przed wszelkimi możliwymi atakami hakerów. Ponadto doskonale nadaje się do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. Oto 5 wskazówek, dzięki którym router zniknie z radaru hakera:

1. Aktywuj tryb niewidzialności

Większość routerów jest obecnie wyposażona w funkcję zapory w oprogramowaniu układowym, a wraz z tą funkcją dostępna jest również opcja aktywacji trybu ukrytego. Ten tryb niewidzialności pozwoli, aby twoje urządzenie sieciowe było widoczne tylko dla ciebie, co oznacza, że ​​nikt nie widzi twojego połączenia sieciowego ani nie próbuje się z nim połączyć. Tymczasem system zapory ogniowej pomoże chronić urządzenie sieciowe przed każdą próbą włamania z dowolnego miejsca zdalnego. Jeśli nie zostało to zrobione, należy aktywować tryb niewidzialności na routerze, aby ukryć połączenie sieciowe przed hakerami. To najprostszy sposób, aby Twoja sieć zniknęła z ich radaru.

2. Zabezpiecz swoją sieć bezprzewodową silnym hasłem

Wiele osób, szczególnie tych, którzy niewiele wiedzą o bezpieczeństwie internetowym, nie zawracają sobie głowy ustawieniem hasła do routera. Po prostu używają routera bez żadnych modyfikacji. W rezultacie istnieje wiele połączeń sieciowych, które nie są szyfrowane, co oznacza, że ​​każdy może korzystać z tego połączenia sieciowego i ukraść przepustowość. Niektórzy inni użytkownicy nie zawracają sobie głowy zmianą domyślnego SSID i hasła do urządzenia sieciowego, co może również przyciągnąć niektórych hakerów do infiltracji sieci. Jeśli chcesz być całkowicie bezpieczny od hakerów, pamiętaj, aby zabezpieczyć swoje urządzenie sieciowe silnym hasłem, a także powinieneś zmienić swój SSID lub nazwę sieci zamiast używać domyślnej nazwy podanej przez producenta.

3. Nie włączaj funkcji sterowania bezprzewodowego

Aby zwiększyć wygodę dla klientów, producenci zazwyczaj pozwalają swoim klientom na konfigurowanie lub dostosowywanie routerów za pośrednictwem bezprzewodowego centrum sterowania. Oznacza to, że użytkownicy mogą po prostu połączyć się z routerem bezprzewodowo i zmieniać ustawienia według własnego uznania. Chociaż ta funkcja może zapewnić wygodę korzystania z urządzenia, może ona również zapewnić hakerom wygodę sterowania urządzeniem z daleka. Dlatego zaleca się wyłączenie funkcji sterowania bezprzewodowego w urządzeniu sieciowym. W ten sposób możesz zmienić ustawienia routera tylko wtedy, gdy router jest podłączony do urządzenia za pomocą kabla. Znacząco zmniejszy to zagrożenie atakami hakerów.

4. Użyj usługi VPN, która obsługuje router

Innym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa routera i uniemożliwienie hakerom penetracji sieci routerów jest zainstalowanie oprogramowania VPN obsługującego router. Teraz nie wszystkie programy VPN umożliwiają szyfrowanie ruchu internetowego routera. Dlatego ważne jest, aby wybrać usługę VPN, która umożliwia instalację oprogramowania VPN na urządzeniu sieciowym. Szyfrując sieć bezprzewodową, możesz uczynić ją niewidoczną w oczach hakerów. Będzie również chronić sieć dla urządzeń podłączonych do routera, co jest bardzo wygodne.

5. Zainstaluj dobre oprogramowanie zapory, aby chronić system przed hakerami

Jeśli twoje urządzenie sieciowe nie ma wbudowanej funkcji zapory, zalecamy zainstalowanie dobrego oprogramowania zapory, aby chronić system przed ewentualnymi atakami hakerów. Nawet jeśli masz już aktywowaną zaporę routera, nie zaszkodzi, jeśli dodasz ochronę zapory dla swojego systemu. W ten sposób, jeśli zapora routera nie działa, zapora systemu może rozwiązać problem. Ponadto większość dedykowanych programów zapory sieciowej oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, które nie są dostępne w zaporze routera. Dzięki temu możesz podwoić swoją ochronę bezpieczeństwa.

Oto 5 wskazówek, dzięki którym Twoje urządzenie sieciowe zniknie z radaru hakera. Najczęstszym aktem włamania do sieci jest włamanie do sieci, które hakerzy próbują ukraść połączenie Wi-Fi z twojej sieci, a także ukraść prywatne dane, gdy są w tym miejscu. Im mniejsze zabezpieczenie, jakie ma takie połączenie sieciowe, tym większa szansa hakerom na złamanie sieci. Dlatego zawsze bądź czujny i chroń router przed próbami ataków hakerów, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map