5 powodów, dla których hakerzy nie mogą włamać się do twojego prywatnego połączenia

Dlaczego VPN jest sprzedawany jako sposób na ochronę prywatności w Internecie? W jaki sposób używane przez Ciebie wirtualne połączenie prywatne zapobiega potencjalnym atakom hakerów? Oto pytania, które możesz mieć na uwadze przed subskrybowaniem jakiejkolwiek dobrej usługi VPN. Możesz myśleć, że zwykłe połączenie jest wystarczająco dobre, aby Cię chronić, ponieważ do tej pory nie masz żadnych problemów z połączeniem. Możesz również pomyśleć, że większość renomowanych witryn i tak ma już system szyfrowania, więc nie musisz używać żadnego prywatnego połączenia, aby dodać więcej szyfrowania do swojej sieci.


Jeśli tak myślisz, być może będziesz musiał pomyśleć jeszcze raz. Wynika to z faktu, że hakerzy nie wybierają i nie wybierają swoich celów, zwłaszcza gdy przeprowadzają masowe ataki na różne komputery klienckie. Pewnie, mogą być wybredni, kiedy wybierają duże cele, takie jak korporacje. Ale jeśli chodzi o drobne przestępstwa związane z hakowaniem, takie jak kradzież haseł, kradzież plików z pamięci w chmurze, przejęcie kont w mediach społecznościowych itp., Hakerzy wcale nie są wybredni. Mogą więc przyjść do ciebie w dowolnym momencie.

Nie mogą jednak nic zrobić, gdy połączenie sieciowe jest chronione przez VPN. Oto 5 powodów, dla których hakerzy nie mogą włamać się do twojego prywatnego połączenia:

1. Twój prawdziwy adres IP jest maskowany i ukryty

Główną funkcją VPN jest ukrywanie i maskowanie adresu IP. Zamiast więc pokazywać swój prawdziwy adres IP publicznie i odwiedzanym witrynom, wyświetlasz prywatny adres IP. Zaletą prywatnego adresu IP w sieci VPN jest to, że możesz wybrać lokalizację na podstawie własnych preferencji. Możesz wybrać prywatny adres IP, który znajduje się w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Singapurze i innych krajach, w zależności od lokalizacji serwera dostarczonej przez dostawcę usług VPN.

Ponieważ twój prawdziwy adres IP jest maskowany i ukryty, wszystkie odwiedzane witryny rozpoznają tylko twój prywatny adres IP. Dotyczy to również każdej strony trzeciej, która próbuje cię wyśledzić, w tym hakerów.

2. Twoja cała sieć jest szyfrowana przy użyciu bardzo złożonego algorytmu

VPN to nie tylko narzędzie do ukrywania lub maskowania adresu IP, ale także narzędzie do szyfrowania całej sieci. Kiedy instalujesz aplikację VPN lub oprogramowanie na swoim urządzeniu, nie instalujesz tylko małej i nieistotnej aplikacji. W rzeczywistości budujesz infrastrukturę dla swojego urządzenia, która pozwala chronić i szyfrować całe używane połączenie sieciowe.

Dzięki temu szyfrowaniu aplikacja lub oprogramowanie VPN stworzy wiele warstw zabezpieczeń i ochrony prywatności połączenia. Jeśli wirtualne prywatne połączenie ma dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa, takie jak antywirus lub zapora ogniowa, będzie jeszcze lepiej. Warstwy szyfrowania dla Twojej sieci uniemożliwiają włamanie do hakerów.

3. Hakerzy mogą potrzebować lat na włamanie się do połączenia VPN

Nawet jeśli hakerzy są tak zdeterminowani, aby włamać się do twojego prywatnego połączenia i są tak wytrwali w tym, może upłynąć wiele lat, zanim włamią się do twojego prywatnego połączenia. Algorytm jest zbyt skomplikowany, aby zwykli hakerzy złamali go w kilka minut. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli sieć VPN ma szyfrowanie 256-bitowe lub więcej. To prawie uniemożliwi hakerom włamanie się do twojego systemu.

Algorytm połączenia prywatnego jest po prostu zbyt skomplikowany, aby ktokolwiek mógł nim majstrować. Nawet sama firma VPN nie jest w stanie śledzić ani hakować własnych użytkowników po zalogowaniu się do sieci prywatnej.

4. Twój adres IP stale się zmienia

Jedną z ważnych funkcji, którą można uzyskać jako użytkownik VPN, jest możliwość wyboru serwerów prywatnych zgodnie z własnymi preferencjami. Większość wirtualnych prywatnych sieci nie daje użytkownikom żadnych ograniczeń w przełączaniu się między różnymi serwerami. W ten sposób możesz łatwo przełączyć się z prywatnego serwera w USA na inny serwer w Wielkiej Brytanii za pomocą jednego kliknięcia.

Spowoduje to dezorientację hakerów, ponieważ po zlokalizowaniu prywatnego adresu serwera możesz łatwo zmienić go na inny adres i stracą Cię z tropu. To świetny sposób na natychmiastowe zniknięcie z radaru hakera.

5. Prywatne adresy IP są niemożliwe do śledzenia

Osoby korzystające z prywatnych adresów IP na całym świecie są liczne. Twój prywatny adres IP może być używany nie tylko przez Ciebie, ale może być również udostępniany innym użytkownikom. W związku z tym nie można śledzić prywatnych adresów IP. Nie jest możliwe określenie dokładnego użytkownika, który robi coś online przy użyciu prywatnego adresu, ponieważ może to być każdy.

Dlatego użycie prywatnego adresu IP może naprawdę uczynić twoją działalność online bezpieczną i anonimową, a także dlatego hakerzy nie mogą włamać się do twojego połączenia VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map