5 rodzajów informacji, które Google będzie śledzić na podstawie Twojej aktywności związanej z przeglądaniem

Google dominuje w Internecie, odkąd stały się największą firmą wyszukiwarek na świecie. Jednak od czasu wzrostu popularności mobilnego systemu operacyjnego Android internet stał się integralną częścią życia każdego. Dzięki powszechnemu użyciu systemu operacyjnego Android każdy może łączyć się z Internetem w dowolnym momencie. Oczywiście, ponieważ Google oferuje również różne narzędzia online, z których korzystają miliardy ludzi, takie jak Gmail, Dysk, Zdjęcia, Tłumacz, Dokumenty, Plus i wiele innych narzędzi, miliardy ludzi nie mogą obecnie żyć bez Google. Na całym świecie ludzie muszą korzystać z co najmniej jednego narzędzia internetowego stworzonego przez tę firmę w codziennych czynnościach.


Przy tak silnym uścisku Google we wszystkich działaniach online, staje się to problemem, ponieważ ta firma monitoruje również twoją aktywność online. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy korzystasz z ich narzędzi, ponieważ będą one przechowywać historię korzystania z tych narzędzi. Dlatego niektórzy ludzie chcą się wyrwać z uścisku, co w dzisiejszych czasach jest zupełnie niemożliwe. Zamiast próbować wyrzucić Google z twojego życia, lepiej wiedzieć o tym, co monitorują z Twojej aktywności online. W ten sposób możesz poprawić swoją prywatność w Internecie, korzystając z narzędzi internetowych firmy. Oto 5 rodzajów informacji, które Google będzie śledzić na podstawie Twojej aktywności związanej z przeglądaniem:

1. Twoja historia wyszukiwania

Google jest największą wyszukiwarką na świecie i jest podstawową wyszukiwarką, z której codziennie korzystają ludzie na całym świecie. Podczas korzystania z tej wyszukiwarki firma automatycznie zapisuje dane wyszukiwania w historii wyszukiwania. Można to jednak zrobić tylko wtedy, gdy zalogujesz się na swoje konto Google podczas wyszukiwania online. Jeśli przeprowadzasz wyszukiwanie bez zalogowania się na swoje konto, dane wyszukiwania nie zostaną zapisane na Twoim koncie. Historia wyszukiwania będzie zawierać słowa kluczowe wpisane w polu wyszukiwania, a także historię wyszukiwania głosowego.

2. Twoje odwiedzone strony internetowe

Google rejestruje również odwiedzane strony internetowe, aby określić Twoje zainteresowanie. Wynika to głównie z tego, że podstawowym modelem biznesowym tej firmy są reklamy online, które wymagają od firmy najlepszej grupy docelowej do wyświetlania reklam. Dlatego odwiedzane strony internetowe będą rejestrowane przez tę firmę, zwłaszcza jeśli używasz Chrome, aby firma mogła wyświetlać najbardziej odpowiednie dla Ciebie reklamy. Zobaczysz to podczas odwiedzania stron internetowych lub korzystania z aplikacji na urządzeniach mobilnych z Androidem.

3. Lokalizacja, którą odwiedziłeś

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego z Androidem, w którym włączany jest system GPS, Google będzie cały czas automatycznie monitorować Twoją lokalizację. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli używasz aplikacji wymagających dostępu do Map Google lub innych funkcji GPS. Firma zarejestruje odwiedzone miejsca, aktualną lokalizację i miejsce docelowe. Firma poprosi Cię nawet o sprawdzenie miejsc, które odwiedziłeś w ciągu ostatnich kilku dni, aby ulepszyć funkcję wyszukiwania lokalnych firm.

4. Oglądane filmy

Ponieważ Google jest właścicielem YouTube, a YouTube jest obecnie największą witryną do udostępniania filmów w Internecie, naturalnie miliardy ludzi codziennie oglądają filmy z YouTube. Firma monitoruje również filmy oglądane w YouTube. Ponieważ YouTube korzysta również z sieci reklamowej należącej do Google, jednym z celów firmy w zakresie monitorowania Twojej aktywności w YouTube jest dostarczanie reklam, które są najbardziej odpowiednie dla twoich preferencji. Inne rzeczy, które są monitorowane na podstawie Twojej aktywności w YouTube, to polubione filmy, czas oglądania wideo, ulubione kanały i komentarze.

5. Informacje związane z usługami Google App Services

Istnieje wiele aplikacji mobilnych, które korzystają z Google App Services, aby dobrze funkcjonować. Jeśli używasz aplikacji, która wymaga połączenia się z kontem Google w celu zalogowania się do aplikacji, oznacza to, że aplikacja korzysta z Google App Services podczas działania. Gdy korzystasz z takich aplikacji, Twoja aktywność jest monitorowana zarówno przez Google, jak i przez programistę aplikacji. Twoje korzystanie z aplikacji może być do pewnego stopnia współdzielone z Google, zwłaszcza jeśli programista aplikacji korzysta z interfejsu API Google dla dużej części funkcji aplikacji.

Jest to 5 rodzajów informacji, które Google będzie śledzić na podstawie Twojej aktywności związanej z przeglądaniem. Chociaż prawdą jest, że możesz nie być w stanie uciec od tej firmy w cyfrowym życiu, wciąż istnieje wiele alternatyw, które są dostępne na wypadek, gdybyś chciał zmniejszyć wpływ Google na swoją aktywność online. Ale, co najważniejsze, powinieneś wyposażyć swoje połączenie sieciowe w VPN, aby firmy zewnętrzne, takie jak Google, nie były w stanie monitorować każdej Twojej aktywności online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map