5 rodzajów złośliwych zagrożeń, które mogą być niebezpieczne dla Twojej prywatności w Internecie

Podczas przeglądania Internetu, odwiedzania wielu stron internetowych, które możesz znaleźć i ciesząc się swoim czasem, nie zapominaj, że istnieje wiele stron trzecich, które próbują zgromadzić twoje dane przeglądania. Twoja aktywność online jest stale monitorowana przez rząd i dostawcę usług internetowych i musisz zrozumieć, jak temu zapobiec. VPN może być świetnym sposobem, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z Internetu, wolną od wszelkiego rodzaju śledzenia i monitorowania, jak to robią różne strony trzecie.


Ponadto musisz zrozumieć, że istnieje wiele potencjalnych zagrożeń, które możesz napotkać podczas aktywności online. Zagrożenia te zwykle próbują znaleźć lukę w systemie, szczególnie w połączeniu sieciowym. Po znalezieniu luki w zabezpieczeniach systemu będą próbować przeniknąć do systemu i wyrządzić mu różne szkody. Mogą również być bardzo szkodliwe dla prywatności w Internecie i musisz mieć świadomość, że mogą wejść do twojego systemu, gdy najmniej się tego spodziewasz. Oto 5 rodzajów złośliwych zagrożeń, które mogą być niebezpieczne dla prywatności w Internecie:

1. Strony phishingowe

Jest to jedno z najczęstszych zagrożeń, na które ludzie natrafiają podczas przeglądania Internetu, a przy tym zagrożeniu wiele osób traci swoje ważne dane, takie jak nazwa użytkownika i hasło do swoich kont internetowych. Strony wyłudzające informacje są wykorzystywane przez pozbawionych skrupułów ludzi, aby nakłonić Cię do przekonania, że ​​odwiedzasz legalną witrynę, podczas gdy faktycznie odwiedzasz fałszywą witrynę. Ponieważ uważasz, że witryna jest zgodna z prawem, nie wahaj się wstawić nazwy użytkownika i hasła w polu na stronie. Następnie, zamiast być zalogowanym na koncie, nazwa użytkownika i hasło zostają skradzione przez właściciela strony phishingowej.

2. Automatyczne pobieranie złośliwego oprogramowania

Czasami, gdy odwiedzasz podejrzane strony, takie jak strony oferujące nielegalne filmy lub pobieranie oprogramowania, pojawi się kilka wyskakujących okienek w przeglądarce i nagle przeglądarka automatycznie pobiera podejrzany plik. Ponieważ możesz pomyśleć, że jest to plik, którego szukasz, możesz kliknąć ten pobrany plik, aby dowiedzieć się później, że system jest bombardowany przez złośliwe oprogramowanie i wirusy po zainstalowaniu podejrzanego pliku. Jest to również powszechne zagrożenie, które można znaleźć w Internecie, a konsekwencją bycia ofiarą tego zagrożenia jest utrata ważnych danych przechowywanych na komputerze w ciągu zaledwie kilku minut.

3. Monitorowanie sieci

Gdy próbujesz połączyć się z Internetem za pomocą bezpłatnego hotspotu Wi-Fi, aby zaoszczędzić trochę przepustowości od swojego dostawcy Internetu, niektórzy hakerzy mogą zainstalować rodzaj narzędzia do monitorowania sieci w celu monitorowania Twojej aktywności w sieci. Jest to możliwe, ponieważ niechroniony lub bezpłatny hotspot Wi-Fi nie ma zainstalowanych żadnych dobrych zabezpieczeń. Ludzie po prostu używają go za darmo jako sposobu na zabicie czasu i nie zdając sobie z tego sprawy, mogą stracić swoje prywatne dane z powodu monitorowania aktywności przeglądania przez niektórych hakerów. Oznacza to, że mogą monitorować odwiedzane witryny, wpisywane hasła i tak dalej.

4. Złośliwe reklamy

Szkodliwe reklamy to nie tylko zwykłe reklamy, które można znaleźć w Internecie, ponieważ tego rodzaju reklam nie można kontrolować. Oznacza to, że po zainstalowaniu złośliwego oprogramowania reklamowego z różnych źródeł reklamy będą pojawiać się na ekranie bez względu na to, czy tego chcesz, czy nie. Nie możesz tego wyłączyć, a czasem nie można go wyłączyć nawet po odinstalowaniu oprogramowania. Złośliwe reklamy nie tylko wyświetlają niechciane reklamy, ale również gromadzą prywatne dane i wysyłają je na własne serwery, co stanowi ogromne zagrożenie dla prywatności.

5. Oprogramowanie szpiegujące Keylogger

Oprogramowanie szpiegujące Keylogger to rodzaj złośliwego zagrożenia, które ma na celu szpiegowanie Twojej aktywności komputerowej. To nie tylko twoja aktywność online, ale ogólna aktywność komputerowa. Rejestruje używaną klawiaturę i monitoruje wszystko, co piszesz na komputerze. Można go zainstalować na różne sposoby, w tym poprzez pobieranie nielegalnego oprogramowania, klikanie złośliwych łączy i tak dalej. Po zainstalowaniu wszystko, co wpiszesz na swoim urządzeniu, zostanie zarejestrowane i wysłane do hakerów, którzy stworzyli oprogramowanie szpiegujące. Będą wiedzieć, jakie hasła wpisujesz, odwiedzane strony internetowe, twoją komunikację i wiele innych danych osobowych, które są ujawniane tylko w wyniku regularnej pracy z komputerem..

Są to rodzaje złośliwych zagrożeń, które mogą być niebezpieczne dla prywatności w Internecie. Gdy zrozumiesz o zagrożeniach związanych z tymi zagrożeniami online, musisz jak najszybciej się przed nimi chronić. VPN jest jednym z najlepszych narzędzi bezpieczeństwa i ochrony prywatności, które możesz wykorzystać, które pomogą chronić twoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map