5 różnic między używaniem VPN a trybem incognito lub prywatnym

Niektóre osoby uważają, że nie muszą korzystać z żadnej wirtualnej sieci prywatnej, jeśli chodzi o uzyskanie prywatności podczas sesji przeglądania. Każda przeglądarka oferuje funkcję, która pozwala ukryć aktywność związaną z przeglądaniem na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Ta funkcja nosi nazwę funkcji incognito lub przeglądania prywatnego. Korzystając z tej funkcji, będziesz mógł przeglądać prywatnie bez pozostawiania historii w przeglądarce. Ale czy wystarczy zachować prywatność podczas przeglądania stron?


Odpowiedź może cię zaskoczyć. Jeśli uważasz, że korzystanie z trybu incognito jest takie samo, jak korzystanie z VPN i jeśli uważasz, że zapewnia on wystarczającą prywatność podczas przeglądania, to się mylisz. VPN oferuje znacznie więcej funkcji bezpieczeństwa i prywatności, gdy porównasz go z trybem incognito lub prywatnym przeglądaniem. W rzeczywistości tryb incognito w przeglądarce oferuje tylko ułamek funkcji, które może zaoferować sieć prywatna. Oto 5 różnic między używaniem VPN a trybem incognito lub prywatnym:

1. Zakres funkcji prywatności

Chociaż zarówno VPN, jak i tryb incognito oferują użytkownikom funkcje prywatności, ich zakres jest różny dla każdego z nich. Sieć prywatna oferuje funkcje prywatności dla użytkowników w każdej sesji przeglądania, którą mają. Gdy łączą się z wirtualną siecią prywatną, samo połączenie jest szyfrowane, więc żadna osoba trzecia nie może monitorować ich aktywności przeglądania. Dotyczy to rządu, korporacji, hakerów i dostawcy usług internetowych. Z drugiej strony tryb incognito zapewnia użytkownikom prywatność tylko wtedy, gdy korzystają z prywatnego trybu przeglądania, i może jedynie ukrywać aktywność użytkowników w zakresie przeglądania. Nie szyfruje połączenia użytkownika, a rząd lub dostawca usług internetowych mogą nadal śledzić jego aktywność związaną z przeglądaniem.

2. Systemowa prywatność vs. Prywatność tylko dla lokalnej przeglądarki

Dzięki VPN użytkownicy mogą cieszyć się bezpieczeństwem i prywatnością w swojej działalności online w całym systemie, co oznacza, że ​​całe urządzenie jest szyfrowane, a nie tylko przeglądarka. Jakakolwiek transmisja danych, którą użytkownicy wykonają za pomocą swojego urządzenia, zostanie całkowicie ukryta przed osobami trzecimi. Różni się to od trybu przeglądania prywatnego, który zapewnia prywatność online tylko w tej konkretnej przeglądarce i podczas tej konkretnej sesji przeglądania. Przeważnie ukrywa tylko historię przeglądania i nie szyfrujesz żadnej transmisji danych, którą wykonujesz w trybie incognito. Prywatność oznacza tutaj tylko, że historia przeglądania w trybie przeglądania prywatnego nie może zostać odzyskana przez nikogo, kto używa tej samej przeglądarki na tym samym urządzeniu co Ty.

3. Kto może zobaczyć twoje dane

Prywatne połączenie sieciowe pozwala ukryć transmisję danych, o ile aktywujesz prywatne połączenie podczas przeglądania. Dlatego nikt nie widzi twoich danych, ponieważ zostaną one zaszyfrowane podczas transmisji. Rząd, ISP lub hakerzy nie widzą, jakie dane przesyłasz, jakie hasło wpisujesz i jakie witryny odwiedzasz. Z drugiej strony tryb incognito ukrywa tylko dane przeglądania przed wszystkimi, którzy korzystają z tego samego komputera co ty. Nie ukrywa twoich danych przed rządem lub dostawcą usług internetowych. Nawet jeśli hakerzy próbują zakłócić transmisję danych, mogą to zrobić, ponieważ Twoje połączenie nie jest szyfrowane.

4. Główna funkcja VPN vs. Prywatne przeglądanie

Główną funkcją VPN jest zapewnienie użytkownikom całkowitej wolności w Internecie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i prywatności podczas przeglądania stron. Innymi słowy, dzięki VPN możesz odwiedzać dowolne strony internetowe, zachowując anonimowość podczas przeglądania, nawet jeśli strony te są zablokowane przez rząd twojego kraju. Z kolei tryb przeglądania prywatnego ma główną funkcję ukrywania danych przeglądania w tej konkretnej sesji przeglądania przed innymi osobami, które korzystają z tego samego urządzenia, co twoje, ale nie można go ominąć ograniczeń rządowych dotyczących przeglądania. W związku z tym nie można odwiedzać żadnych zablokowanych stron internetowych w trybie incognito.

5. Prywatne połączenie vs. Regularne połączenie

Usługa VPN ochroni Twoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie na poziomie połączenia, co oznacza, że ​​szyfruje twoje zwykłe połączenie internetowe z ich prywatnymi serwerami. Dzięki tej funkcji przeglądasz Internet tak, jakbyś uzyskiwał dostęp do stron internetowych z innej lokalizacji w oparciu o używany serwer. Za każdym razem, gdy aktywujesz to prywatne połączenie, wszelkie działania online wykonywane na urządzeniu będą całkowicie chronione. Z drugiej strony tryb incognito użyje zwykłego połączenia bez szyfrowania połączenia, ponieważ funkcja prywatności jest stosowana tylko na poziomie przeglądarki. W związku z tym wszelka aktywność online wykonywana poza trybem incognito nie jest chroniona.

Niektóre skuteczne i przydatne usługi VPN

Chociaż istnieje wiele rozwiązań chroniących prywatność, a VPN robi to we właściwy sposób, ukrywając wzorce przeglądania. Sprawdziliśmy wiele produktów na tej stronie, ale poniżej jest kilka, które wyraźnie wyróżniają się wśród tłumu.

ProduktDlaCeny odStronie internetowejCzytaj więcej

Najbardziej elastyczne wsparcie2,99 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Ogólnie najlepszy6,67 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Dla najlepszego bezpieczeństwa4,65 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Dla najwyższej prywatności8,95 € / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Najlepsza sieć serwerów2,88 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

W porządku, podsumowując, są to 5 różnic między używaniem VPN a używaniem trybu incognito lub prywatnego. Tak więc prywatne połączenie sieciowe oferuje wiele funkcji w porównaniu z trybem prywatnego przeglądania i dlatego warto rozważyć użycie VPN w celu zwiększenia bezpieczeństwa i prywatności swojej aktywności online. Jeśli chcesz mieć całkowitą wolność w Internecie, skorzystaj z prywatnego połączenia sieciowego.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map