5 rzeczy do zrobienia i nie do zrobienia, gdy jesteś w publicznej sieci WiFi

Dzięki liczbie publicznych sieci Wi-Fi dostępnych w większej liczbie miejsc w dowolnym kraju, szybko staje się ulubioną metodą łączenia się z Internetem. Jednak wielu użytkowników Internetu wciąż nie rozumie zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z bezpłatnej publicznej sieci Wi-Fi. Większość ludzi chce po prostu łatwo połączyć się z Internetem, aby móc korzystać z większej przepustowości z bezpłatnej sieci do różnych celów. Na przykład wiele osób korzysta z publicznego Internetu, aby pobierać lub przesyłać strumieniowo różne pliki multimedialne, ponieważ zazwyczaj oferuje on wyższą prędkość połączenia niż zwykłe połączenie mobilne.


Wiele innych osób korzysta również z sieci publicznej do innych celów, takich jak transakcje finansowe, zakupy online i tak dalej. W tym miejscu niebezpieczeństwa sieci publicznej stają się coraz bardziej widoczne. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z tego bezpłatnego internetu do przeprowadzania transakcji finansowych, które powinny być wykonywane w zaszyfrowanej sieci, nieświadomie narażają swoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie na nieuczciwe osoby trzecie. Aby zapobiec wystąpieniu złych zdarzeń podczas sesji przeglądania, musisz wiedzieć, co robić, a czego nie robić, gdy korzystasz z tego rodzaju połączenia sieciowego. Oto 5 rzeczy, które należy robić, a czego nie robić, gdy jesteś w publicznej sieci WiFi:

1. Sprawdź status szyfrowania sieci

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim nawet połączysz się z siecią publiczną, jest sprawdzenie stanu szyfrowania sieci. Czasami miejsce to może powiedzieć tylko bezpłatne WiFi, ale zwykle nie ma innych wyjaśnień na temat połączenia. Musisz więc spojrzeć na swoje urządzenie i zobaczyć dostępne połączenia Wi-Fi. Przejdź do bezpłatnej sieci publicznej i sprawdź, czy musisz połączyć się z siecią za pomocą hasła, czy nie. Jeśli nie potrzebujesz hasła do połączenia, oznacza to, że połączenie nie jest szyfrowane, co na ogół nie jest dla Ciebie bezpieczne. Jeśli ma hasło, oznacza to, że połączenie jest szyfrowane.

2. Zawsze używaj VPN, gdy połączenie nie jest szyfrowane

Zawsze możesz połączyć się z publicznym Internetem, który jest zaszyfrowany hasłem, tak jak normalnie łączysz się z domowym Wi-Fi. Jest ogólnie dość bezpieczny, chociaż może nie być bardziej bezpieczny niż zwykłe połączenie Wi-Fi. Jednak w przypadku niezaszyfrowanego połączenia należy pamiętać, że to połączenie nie jest ogólnie bezpieczne. Dzieje się tak, ponieważ każdy może zalogować się do sieci, a Ty nie masz żadnej prywatności ani bezpieczeństwa, kiedy wybierzesz to połączenie. Tak więc, jeśli chcesz połączyć się z siecią nieszyfrowaną, musisz użyć wirtualnej sieci prywatnej na swoim urządzeniu, aby połączenie było bezpieczne i prywatne. Upewnij się więc, że aktywujesz połączenie VPN podczas łączenia się z niezaszyfrowaną siecią.

3. Możesz wykonywać regularne czynności przeglądania bez żadnego prywatnego połączenia

Może być w porządku, aby nie używać VPN podczas łączenia się z publiczną siecią Wi-Fi, o ile połączenie jest chronione hasłem. Ale nawet jeśli jest chroniony hasłem, zdecydowanie zaleca się wykonywanie tylko regularnych czynności związanych z przeglądaniem, takich jak sprawdzanie w YouTube strumieniowych filmów, pobieranie filmów, słuchanie muzyki i tak dalej. Tak długo, jak czynności związane z przeglądaniem nie wiążą się z transmisją prywatnych danych, powinno być w porządku. Jeśli jednak połączenie nie jest szyfrowane, zaleca się aktywowanie połączenia VPN bez względu na rodzaj czynności związanych z przeglądaniem.

4. Konieczne jest korzystanie z VPN podczas przeprowadzania transakcji finansowych

Chociaż możesz korzystać z publicznej sieci Wi-Fi do regularnych czynności przeglądania, takich jak czytanie blogów, strumieniowe przesyłanie filmów itp., Musisz korzystać z wirtualnej sieci prywatnej, gdy zamierzasz przeprowadzać transakcje finansowe przy użyciu publiczny internet. Ma to na celu zapewnienie, że Twoje prywatne informacje są w pełni chronione i zabezpieczone, a także zapewnia, że ​​żadne osoby trzecie nie mogą zerknąć na transmisję danych. VPN to sposób na bezpieczne i chronione połączenie.

5. Odłącz od sieci natychmiast po zakończeniu

Po zakończeniu czynności związanych z przeglądaniem ważne jest, aby natychmiast odłączyć urządzenie od sieci. Nie chcesz dalej łączyć się z publicznym Internetem, ponieważ ryzykujesz w ten sposób bezpieczeństwo urządzenia. Ktoś może po cichu przesłać złośliwe pliki na twoje urządzenie lub zainfekować urządzenie wirusami. Kiedy skończysz, powróć do korzystania ze zwykłego mobilnego połączenia danych i ręcznie odłącz urządzenie od sieci Wi-Fi.

To 5 rzeczy, które należy robić, a czego nie robić, gdy jesteś w publicznej sieci WiFi. Publiczny internet jest najbardziej ulubionym miejscem hakerów do kradzieży danych od użytkowników, a hakerzy mogą zainfekować całą sieć publiczną złośliwym oprogramowaniem. Tak więc, kto łączy się z siecią, urządzenie zostanie automatycznie zainfekowane i będzie pod kontrolą hakera. Dlatego musisz chronić swoje urządzenie za pomocą sieci VPN, abyś mógł być bezpieczny podczas podłączania urządzenia za pomocą publicznego Internetu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map