5 rzeczy, które sprawiają, że twoje połączenie VPN jest podatne na ataki hakerów

Głównym celem połączenia VPN jest zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa online, abyś mógł całkowicie zabezpieczyć swoją aktywność online, nie martwiąc się o osoby trzecie, które mogłyby monitorować twoje zachowania online. Połączenie prywatne działa na zasadzie szyfrowania zwykłego połączenia internetowego, całkowicie ukrywając Twój prawdziwy adres IP przed stronami trzecimi, w tym rządem, usługodawcą internetowym, odwiedzanymi stronami internetowymi i hakerami. Jednak wśród potencjalnych stron trzecich, które mogą chcieć monitorować Twoją aktywność online, hakerzy to ci, na których powinieneś uważać.


Dlaczego powinieneś być ostrożny wobec hakerów? Wynika to z faktu, że chociaż Twój rząd lub dostawca usług internetowych może monitorować Twoje zwykłe połączenie internetowe, nie będą zmuszać się do dalszego monitorowania Twojej aktywności, gdy korzystasz z połączenia prywatnego. W tym momencie nie będą Cię śledzić, gdy korzystasz z prywatnego połączenia, a nawet nie będą próbować tego robić. Z drugiej strony niektórzy hakerzy są dość wytrwali i mogą próbować przeniknąć do twojego połączenia sieciowego, nawet jeśli korzystasz z VPN. Dlatego musisz być bardziej ostrożny w stosunku do hakerów, ponieważ mają oni umiejętności i gotowość do przeprowadzenia cyberprzestępczości według własnego uznania. Oto 5 rzeczy, które narażają twoje połączenie VPN na ataki hakerów:

1. Słaby protokół bezpieczeństwa

Nie wszystkie protokoły bezpieczeństwa mają tę samą jakość szyfrowania, a złą wiadomością jest to, że wiele usług VPN nadal używa słabego protokołu bezpieczeństwa jako podstawowego systemu ochrony. Może to być szkodliwe dla użytkowników, ponieważ istnieją już pewne przypadki świadczące o tym, że użycie słabego protokołu bezpieczeństwa może naprawdę narazić użytkowników na ryzyko. Jeśli twoja sieć VPN nadal używa słabego protokołu bezpieczeństwa, takiego jak PPTP, i nie ma możliwości przejścia na inny protokół bezpieczeństwa, to nawet jeśli twoje połączenie jest zaszyfrowane siecią prywatną, nadal będzie podatne na ataki hakerów. Gdy hakerzy wykryją słabość protokołu bezpieczeństwa, wykorzystają go jako punkt wejścia do dalszej penetracji sieci.

2. Problemy z serwerem

Problemy z serwerem są nie tylko frustrujące, ale także mogą stanowić poważną lukę w zabezpieczeniach systemu. Gdy łączysz się z prywatnym serwerem, a serwer, o którym mowa, ma problem, twoje połączenie nie może być tak prywatne, jak byś się spodziewał. Problemy z serwerem mogą obejmować niską prędkość połączenia, przestoje serwera, niemożność połączenia się z serwerem itp. To automatycznie zakłóci twoje prywatne lub bezpieczne połączenie, pozostawiając twoje połączenie sieciowe podatne na ataki hakerów.

3. Zawodność usługi VPN

Dostawca usług VPN, który nie traktuje poważnie bezpieczeństwa i prywatności użytkownika, zwykle zignoruje każdy problem, z którym się spotykają. Co więcej, tego rodzaju usługi są zwykle zawodne i nie mogą zapewnić użytkownikom gwarantowanej ochrony online i prywatności, których potrzebują. Prawie wszystkie bezpłatne usługi VPN są takie, szczególnie w przypadku usług, z których można korzystać na urządzeniu mobilnym. Dlatego musisz zdawać sobie sprawę z zagrożeń bezpieczeństwa, które są nakładane przez tych nierzetelnych dostawców usług VPN, ponieważ może przyciągnąć uwagę hakerów do penetracji twojego systemu.

4. Ochrona jednowarstwowa

Wielu dostawców usług VPN nadal stosuje ochronę jednowarstwową, aby chronić swoich użytkowników online. Ta ochrona jednowarstwowa polega na ukryciu prawdziwego adresu IP użytkownika i wyświetleniu adresu IP prywatnego serwera publicznie. Jednak dostawca usług VPN nie zapewnia żadnych dodatkowych warstw ochrony, co czyni go bardzo podatnym na ataki hakerów, ponieważ po usunięciu pojedynczej warstwy ochrony użytkownicy ujawniają hakerom swój prawdziwy adres IP, a to hakerzy bardzo łatwo włamują się do systemu, gdy zniknie to zabezpieczenie jednowarstwowe. Dlatego ważne jest, aby wybrać VPN, który oferuje wiele warstw ochrony, co uniemożliwia hakerom śledzenie twojego prawdziwego adresu IP.

5. Podstawowy system szyfrowania

Problem z darmowymi usługami VPN polega na tym, że oferują one tylko podstawowy system szyfrowania, który jest rodzajem szyfrowania, który hakerzy mogą łatwo złamać. Niektóre tanie usługi VPN korzystają z tego samego podstawowego systemu szyfrowania, co standardowa ochrona bezpieczeństwa użytkowników, co może narazić ich użytkowników na niebezpieczeństwo. Zawsze lepiej jest wybrać usługę VPN zapewniającą co najmniej 256-bitowe szyfrowanie lub system szyfrowania klasy wojskowej, aby zapewnić, że twoja sieć jest nieprzenikniona. Hakerzy nie mogą przeniknąć do prywatnego połączenia z systemem szyfrowania klasy wojskowej.

To 5 rzeczy, które narażają twoje połączenie VPN na ataki hakerów. Twoim obowiązkiem jest bezpieczeństwo połączenia internetowego, abyś mógł chronić swoje ważne informacje w Internecie. W tym celu lepiej jest dwukrotnie sprawdzić usługę VPN i upewnić się, że zapewnia ona wystarczający system ochrony, który jest odporny na hakerów, abyś mógł z niej korzystać przez długi czas..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map