5 sposobów korzystania z prywatnego połączenia w inteligentnym telewizorze

Posiadanie inteligentnego telewizora to jedna rzecz, która ułatwia robienie różnych rzeczy na ekranie telewizora, tak jak na smartfonie lub tablecie. Możesz grać w gry, oglądać filmy, słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe i wykonywać wiele innych czynności online, po prostu podłączając inteligentny telewizor do Internetu. Ponieważ ten typ telewizji ma możliwości podobne do smartfonów i tabletów, możesz również użyć swojego smart TV do ominięcia różnych ograniczeń internetowych za pomocą prywatnego połączenia.


Jeśli tego nie zrobiłeś, musisz zrozumieć, że możesz korzystać z VPN na swoim smart TV i cieszyć się wolnością w Internecie bez ujawniania swojej prawdziwej tożsamości. Jednak nie ma zbyt wielu przewodników na temat konfigurowania lub korzystania z prywatnego połączenia na inteligentnych telewizorach, ponieważ wciąż jest kilka osób, które faktycznie mają lub używają tego rodzaju telewizji, szczególnie w krajach rozwijających się. Oto 5 sposobów korzystania z prywatnego połączenia na inteligentnym telewizorze:

1. Zainstaluj VPN bezpośrednio ze sklepu App Store

Zaletą inteligentnych telewizorów jest to, że niektóre z nich są oparte na systemie Android, który jest jedną z najpopularniejszych platform mobilnych. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do sklepu z aplikacjami ze smartfona tak samo, jak robisz to za pomocą smartfona. Pierwszym krokiem do połączenia się z prywatnym połączeniem w telewizorze jest zainstalowanie aplikacji VPN bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami. Wystarczy przejść do sklepu z aplikacjami i znaleźć aplikację VPN, którą chcesz zainstalować. Aby zapewnić najlepsze bezpieczeństwo, prywatność i wydajność, powinieneś używać renomowanej usługi VPN, która zapewnia najlepszą ochronę prywatności i bezpieczeństwa twojego połączenia. Po zainstalowaniu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć łączenie się z siecią prywatną.

2. Zainstaluj VPN na routerze

Jeśli na smart TV nie ma zainstalowanego sklepu z aplikacjami lub nie możesz dodać do niego więcej aplikacji, możesz po prostu zainstalować VPN na routerze. Korzystając z routera obsługiwanego przez dostawcę usług VPN, możesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami, aby zastosować prywatne połączenie na routerze. Oczywiście, aby to zrobić, musisz spełnić dwa niezbędne warunki. Pierwszym warunkiem jest to, że twoja usługa VPN musi umożliwiać instalację routera. Drugim warunkiem jest to, że model routera musi być obsługiwany przez usługę VPN. W ten sposób będziesz mógł podłączyć telewizor do routera i od razu cieszyć się prywatnym połączeniem.

3. Użyj skrzynki routera z zainstalowaną siecią VPN

Niektóre firmy VPN sprzedają router VPN w pudełku, co oznacza, że ​​zasadniczo sprzedają router z wstępnie zainstalowaną usługą VPN. Jest to świetny sposób, aby używać go z inteligentnym telewizorem. Pole routera VPN pozwoli ci stworzyć prywatne połączenie plug-and-play dla wszystkich swoich urządzeń, a ponadto nie musisz go konfigurować. Nie ma oprogramowania do pobrania. Wystarczy go włączyć i podłączyć telewizor do urządzenia, a ono automatycznie będzie miało prywatną sieć. Zaletą tej metody jest to, że przy zakupie routera będziesz mógł uzyskać co najmniej rok subskrypcji dobrej usługi VPN.

4. Udostępnij swoje prywatne połączenie z laptopem Smart TV

Jeśli Twoja usługa VPN nie pozwala na zainstalowanie prywatnej aplikacji do połączenia na routerze, istnieje inny sposób podłączenia prywatnej sieci do telewizora. Jest to najpierw ustanawianie prywatnego połączenia na laptopie lub urządzeniu stacjonarnym z systemem operacyjnym Windows lub Mac, a następnie za pomocą programu do udostępniania hotspotów, aby udostępnić swoje prywatne połączenie z telewizorem. Może to być nieco żmudny krok, ale po ustaleniu wystarczy podłączyć telewizor do laptopa i dobrze będzie.

5. Użyj metody Smart DNS

Inteligentny DNS nadal może być uważany za połączenie prywatne, ponieważ pomaga ominąć ograniczenia internetowe przy użyciu innego serwera. Chociaż nie zapewnia wielu funkcji ochrony prywatności, inteligentny DNS może pomóc w ominięciu ochrony regionu i umożliwić dostęp do stron internetowych lub aplikacji zablokowanych przez to ograniczenie. Jest również łatwy w konfiguracji, ponieważ wystarczy zmienić adres DNS w menu Ustawienia inteligentnego telewizora, a będziesz mógł korzystać z połączenia tak samo, jak połączenia prywatnego, ponieważ możesz uzyskać dostęp do różnych zagranicznych aplikacji i usług online za pomocą inteligentny adres DNS.

Są to sposoby korzystania z prywatnego połączenia na inteligentnym telewizorze. Jeśli nadal masz „głupi” telewizor w domu i chcesz umożliwić strumieniowe przesyłanie Netflix lub Hulu bezpośrednio z telewizora, możesz po prostu użyć urządzenia z Android TV lub Apple TV, aby tak się stało. Zamieni Twój „głupi” telewizor w inteligentny telewizor, możesz także skorzystać z tych wskazówek.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map