5 sposobów korzystania z zablokowanych klientów torrentów w Twoim kraju

Torrenty stały się jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w Internecie, szczególnie po tym, jak wielu właścicieli praw autorskich twierdzi, że torrenty były wykorzystywane do rozpowszechniania treści chronionych prawem autorskim i nielegalnych. Pomimo różnych prób blokowania stron torrentowych przez rząd, strony te nadal istnieją do dziś, a użytkownicy torrentów wcale się nie zmniejszają.


Ponieważ torrent jest powiązany z nielegalnym udostępnianiem plików w ciągu ostatnich kilku lat, istnieją kraje, które mają surowe zasady dotyczące torrentów. Niektóre kraje nie zezwalają swoim obywatelom na dostęp do jakichkolwiek stron z torrentami, a kraje te mogą również blokować korzystanie z klientów torrentów, takich jak BitTorrent i uTorrent, co utrudnia obywatelom udostępnianie plików za pośrednictwem sieci torrent. Jeśli twój kraj należy do listy krajów, które blokują korzystanie z klientów torrent, Oto 5 sposobów korzystania z zablokowanych klientów torrent w Twoim kraju:

1. Użyj usługi VPN, która obsługuje torrenting

Jeśli Twój ulubiony klient torrent jest blokowany przez rząd, abyś nie mógł go używać do przesyłania plików za pośrednictwem sieci udostępniania plików P2P, możesz odblokować takie ograniczenie, korzystając z usługi VPN obsługującej torrent. Pamiętaj, że nie wszystkie usługi VPN umożliwiają korzystanie z sieci do udostępniania plików P2P, więc wybierz tę, która na to pozwala. Po subskrybowaniu usługi VPN, która umożliwia torrentowanie, musisz zainstalować aplikację VPN na komputerze stacjonarnym, aby mogła uczynić całe twoje połączenie sieciowe prywatnym. W ten sposób możesz bez problemu korzystać ze wszystkich zablokowanych aplikacji lub oprogramowania, w tym z zablokowanego klienta torrent.

2. Użyj mobilnej wersji klienta Torrent z VPN

Abyś mógł bez problemu korzystać z klienta torrenting, możesz także użyć mobilnej wersji klienta torrent w połączeniu z mobilną usługą VPN. Ta metoda jest bardzo prosta i łatwa do naśladowania. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną używanego oprogramowania torrent, a następnie zainstalować aplikację VPN na urządzeniu mobilnym. Przed użyciem aplikacji torrent należy najpierw aktywować aplikację VPN, aby zaszyfrować połączenie w urządzeniu mobilnym. W ten sposób możesz pobierać i przesyłać pliki przez udostępnianie plików P2P na urządzeniu mobilnym bez żadnych ograniczeń.

3. Użyj portu 80 z normalnym połączeniem

Jeśli nadal chcesz korzystać z normalnego połączenia internetowego, bez konieczności instalowania oprogramowania VPN, istnieje jeszcze inny sposób dostępu do zablokowanego klienta torrent. W preferencjach klienta torrenta możesz zmienić numer portu na 80, który jest numerem portu używanym w zwykłych transmisjach danych HTTP, i jest wolniejszy niż zwykły port używany przez twojego dostawcę usług internetowych. Tak długo, jak twój dostawca usług internetowych nie blokuje funkcji przekierowania portów twojego klienta torrent, możesz użyć tego portu, aby ominąć ograniczenia swojego dostawcy usług internetowych dotyczące korzystania z klienta torrent.

4. Użyj internetowego serwera proxy obsługującego torrentowanie

Jeśli Twój rząd wyłącza klientów torrent, nadal możesz pobierać torrenty, używając internetowego serwera proxy, który obsługuje pobieranie torrentów. Chociaż wciąż istnieje wiele serwerów proxy, które mają bardzo ograniczone funkcje i ogólnie niską jakość usług, istnieją też serwery proxy, które obsługują pobieranie torrentów i szybkie przesyłanie strumieniowe wideo. Korzystając z tego typu serwera proxy sieci Web, możesz skorzystać z oferowanej przez niego bezpłatnej usługi, a także z funkcji torrentowania.

5. Zmień swój DNS za pomocą Smart DNS

Inteligentny DNS to kolejna opcja, którą możesz mieć, gdy napotkasz jakiekolwiek problemy z dostępem do sieci torrentowej za pośrednictwem klienta torrent. Po prostu zmieniając adres DNS na adres inteligentnego DNS, możesz łatwo ominąć ograniczenia nałożone przez rząd i umożliwia normalne korzystanie z klienta torrent. Jest to prosty i szybki krok, który możesz zrobić, aby zmienić normalny DNS na prywatny DNS, który nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami.

Takie są sposoby korzystania z zablokowanych klientów torrentowych w twoim kraju. Chociaż torrentowanie może być powiązane z piractwem, nie wszystkie pliki udostępniane za pośrednictwem sieci P2P są plikami pirackimi lub nielegalnymi. Na przykład wiele szkół i firm nadal korzysta z sieci P2P do udostępniania plików swoim uczniom i pracownikom. Tak więc, gdy klienci torrenta są blokowani w twoim kraju, te metody mogą pomóc ci odzyskać dostęp do sieci wymiany plików P2P.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map