5 sposobów, w jakie VPN może chronić Cię przed zaawansowanymi zagrożeniami typu phishing korzystającymi z protokołu HTTPS

Zwykle źli ludzie, którzy próbują ukraść dane osobowe innych osób, zbudują witryny phishingowe na zwykłej nazwie domeny HTTP. Wynika to głównie z faktu, że większość tych nielegalnych i nielegalnych stron internetowych nie może uzyskać od władz żadnego zezwolenia na certyfikację witryny, ponieważ jest oczywiste, że prowadzą nielegalną stronę. Jednakże, biorąc pod uwagę niedawną świadomość znaczenia protokołu HTTPS, wielu użytkowników skutecznie unikało ataków phishingowych, które próbują naśladować legalną witrynę przy użyciu tanich sztuczek. Robią to po prostu patrząc na zieloną kłódkę związaną z protokołem HTTPS.


Jednak sytuacja na scenie phishingowej pogorszyła się, ponieważ wielu sprytnych hakerów skutecznie przekroczyło granicę szyfrowania HTTP. Oznacza to, że rośnie liczba witryn phishingowych, które używają protokołu HTTPS w swojej nazwie domeny, pomimo niewiarygodnego charakteru tych stron. W rezultacie coraz więcej osób zostaje oszukanych przez ten nowy i zaawansowany program phishingowy, który powoduje kradzież danych osobowych. Aby uniknąć tego samego problemu, ważne jest, aby korzystać z połączenia VPN podczas przeglądania Internetu. Oto 5 sposobów, w jakie VPN może chronić Cię przed zaawansowanymi zagrożeniami phishingowymi korzystającymi z protokołu HTTPS:

1. Połączenie VPN pochodzi z wykrywaczem złośliwych stron

Chociaż nie wszystkie usługi VPN mają zaawansowaną funkcję ochrony bezpieczeństwa podczas przeglądania, istnieje wiele dobrych usług, które zapewniają zarówno ochronę prywatności, jak i bezpieczeństwa podczas aktywności online. Te usługi VPN zwykle są dostarczane z wykrywaczem złośliwych witryn, który jest zasadniczo bazą danych zawierającą różne łącza do witryn phishingowych, które są niebezpieczne dla Twojej prywatności. Użytkownicy korzystający z połączenia prywatnego zostaną ostrzeżeni natychmiast po napotkaniu takich złych witryn i otrzymają powiadomienie, aby nie udostępniać mu żadnych danych.

2. Hakerzy nie mogą monitorować ruchu i prowadzić do strony phishingowej

Jest coś, co nazywa się przejmowaniem przeglądarki, gdy użytkownicy odwiedzający określoną stronę internetową są przekierowywani bez ich zgody na stronę, która jest nielegalna. Dzięki zaawansowanej sztuczce polegającej na wyłudzaniu informacji w witrynach wyłudzających informacje hakerzy zwykle wykorzystują metodę przejmowania kontroli nad przeglądarką w celu przejęcia użytkowników z legalnej witryny internetowej do witryny wyłudzającej informacje. Czasami się to udaje, ponieważ niektórzy użytkownicy uważają witrynę phishingową za uzasadnioną ze względu na zielony symbol kłódki. Połączenie VPN może chronić ruch sieciowy i zapobiegać próbom przejęcia przeglądarki przez hakerów, którzy próbują doprowadzić cię do strony phishingowej.

3. VPN zapobiega spamowi, które prowadzą do nielegalnych stron internetowych

Większość użytkowników jest zwabiona na strony phishingowe z wielu powodów. Jedną z najczęstszych jest wiadomość e-mail wysyłana przez hakerów. Gdy użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail, która wydaje się uzasadniona, co prowadzi ich do odwiedzenia strony phishingowej, mogą udostępnić swoje dane osobowe, ponieważ uważają, że jest to legalna strona internetowa z protokołem HTTPS. Można temu łatwo zapobiec, po prostu używając połączenia VPN, ponieważ połączenie prywatne nie pozwoli żadnym hakerom na śledzenie twojego adresu e-mail i wysyłanie wiadomości phishingowej.

4. VPN ma zaporę ogniową, która zapobiega wszelkiego rodzaju zagrożeniom typu phishing

Wybierając usługę VPN, ważne jest, aby wybrać tę, która ma funkcję zapory sieciowej, ponieważ może chronić cię przed różnego rodzaju atakami, w tym zagrożeniami phishingowymi. Zapora sieciowa uniemożliwi hakerom lub złośliwemu oprogramowaniu dostęp do Twojego urządzenia bez Twojej zgody i przejęcie nad nim kontroli. W ten sposób można zapobiec wszelkiego rodzaju zagrożeniom phishingowym, niezależnie od tego, czy używa on dowolnego protokołu HTTPS, czy nie.

5. VPN zapewnia bezpieczeństwo ogólnej sesji przeglądania

Ważne jest, aby zabezpieczyć ogólną sesję przeglądania, ponieważ kiedy to zrobisz, będziesz w stanie chronić swoją prywatność podczas całej swojej aktywności online. Trudno to jednak zrobić, korzystając ze zwykłych funkcji zabezpieczeń przeglądarki. Potrzebujesz połączenia VPN, które zabezpieczy ruch w sieci, a tym samym zabezpieczy sesję przeglądania przed wszelkiego rodzaju monitorowaniem i zagrożeniami. W ten sposób, aktywując prywatne połączenie, będziesz w stanie zabezpieczyć transmisję danych online i uniemożliwić złośliwym lub phishingowym stronom internetowym kradzież twoich prywatnych danych.

W ten sposób VPN może chronić Cię przed zaawansowanymi zagrożeniami phishingowymi korzystającymi z protokołu HTTPS. Ponieważ dzisiejsze cyberataki stają się coraz bardziej zaawansowane, musisz strzec się najlepszego systemu ochrony dostępnego podczas aktywności online. VPN jest jednym z narzędzi bezpieczeństwa, które są potrzebne, aby zapobiec wszelkim zagrożeniom związanym z wyłudzaniem informacji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map