5 Typowe luki w zakresie prywatności i bezpieczeństwa w małych firmach

Decydując się na otwarcie małej firmy, niezależnie od tego, czy znajduje się ona w Twojej okolicy, czy w Internecie, musisz poradzić sobie z różnymi obowiązkami, które zapewnią jej sprawne funkcjonowanie. Istnieje wiele rodzajów ryzyka, z którymi musisz sobie poradzić podczas prowadzenia małej firmy. Jeśli prowadzisz małe biuro w swojej okolicy, ryzyko może obejmować kradzież, rozbój, intruzów i tak dalej. Ale kiedy prowadzisz swój mały biznes online, ryzyko jest jeszcze większe, ponieważ mogą pochodzić z dowolnego miejsca. Na przykład ataki hakerów mogą pochodzić z miejsca oddalonego o wiele kilometrów od lokalizacji Twojej firmy, co może stanowić zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa Twojej firmy.


Wielu hakerów wykorzystuje luki lub luki w systemie do kradzieży prywatnych i ważnych danych. O ile nie wiesz o tych lukach, nie możesz chronić swojego systemu biznesowego przed atakami. Oto 5 typowych luk w zakresie prywatności i bezpieczeństwa w małych firmach, o których musisz wiedzieć:

1. Niezabezpieczona lub niezaszyfrowana sieć

Pierwszą rzeczą, którą musisz rzucić okiem, jest sieć, której używasz w małej firmie. Jeśli jest niezabezpieczony lub niezaszyfrowany, masz kłopoty. Mała firma, która nadal korzysta z niezaszyfrowanej sieci, prosi o problemy, ponieważ korzystanie z tego typu sieci jest po prostu niebezpieczne. Każdy może łatwo monitorować to, co robisz w swojej sieci, a wszystkie transmisje danych wcale nie są bezpieczne. Jeśli uważasz, że przechowujesz ważne dane w bezpiecznym miejscu, to się mylisz. Dopóki sieć nie jest zaszyfrowana, hakerzy mogą łatwo przenikać do sieci i kraść ważne dane, a także wdrażać różne złośliwe oprogramowanie w systemie.

2. Zła standardowa procedura bezpieczeństwa i prywatności dla pracowników

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja firma zapewni najlepszy system ochrony dla swoich klientów, musisz nauczyć swoich pracowników na temat standardowej procedury bezpieczeństwa i prywatności dla Twojej firmy. Zły standard bezpieczeństwa i prywatności może prowadzić do ujawnienia ważnych informacji stronom trzecim. Na przykład, jeśli zezwolisz swoim pracownikom na dostęp do Twojej sieci biznesowej za pomocą niezabezpieczonego połączenia, hakerzy mogą nałożyć na połączenie Twojego pracownika, aby uzyskać dostęp do systemu biznesowego, co będzie dla ciebie złe.

3. Niezabezpieczona sieć dostępu zdalnego

Sposób, w jaki pracownicy łączą się z systemem biznesowym i zdalnie wykonują czynności biznesowe, może stać się potencjalną luką dla hakerów. Umożliwienie pracownikom dostępu do komputerów biurowych z innych miejsc, na przykład z ich domu lub z innego kraju, oznacza, że ​​musisz upewnić się, że kontrolują oni komputery biurowe w całkowicie prywatny sposób. Musisz upewnić się, że nie są one monitorowane przez nikogo, a ponadto muszą połączyć się z komputerami biurowymi za pomocą bezpiecznego, prywatnego systemu połączeń. Korzystanie z VPN jest jedynym bezpiecznym sposobem na umożliwienie pracownikom łączenia się z komputerami biurowymi bez monitorowania lub śledzenia przez osoby trzecie.

4. Aplikacje w chmurze ze słabymi protokołami bezpieczeństwa i prywatności

Wybrane przez Ciebie aplikacje w chmurze wpłyną również na ogólne bezpieczeństwo i prywatność Twojej firmy. Jeśli korzystasz z aplikacji w chmurze, które mają słabe protokoły bezpieczeństwa i prywatności, oznacza to, że hakerzy dają szansę na penetrację tych aplikacji i kradzież prywatnych danych biznesowych. Nie możesz na to pozwolić. Na przykład, jeśli wybrany przez Ciebie magazyn w chmurze ma słaby protokół bezpieczeństwa i prywatności, hakerzy mogą ukraść dane z Twojego magazynu w chmurze dla własnych korzyści.

5. Stary system operacyjny, który nie jest już obsługiwany

Pamiętaj, że używanie starego systemu operacyjnego jako codziennego sterownika dla Twojej firmy narazi całą firmę na ryzyko. Jeśli w celu ograniczenia budżetu instalujesz stary system operacyjny dla komputerów firmowych, to tak samo jak proszenie rabusia o obrabowanie domu bez żadnego wysiłku. Nadal jednak wiele firm korzysta z nieobsługiwanego systemu operacyjnego, który nie został załatany ani zaktualizowany przez ponad 5 lat. Czy chcesz zaryzykować bezpieczeństwo i prywatność swojej firmy w celu ograniczenia budżetu? Rozsądną decyzją jest uaktualnienie systemu operacyjnego do najnowszej wersji i aktualizowanie go za pomocą najnowszej poprawki.

To 5 typowych luk w zakresie prywatności i bezpieczeństwa, które mogą stanowić ryzyko dla Twojej małej firmy. Jedynym sposobem na powstrzymanie hakerów przed atakiem na system jest upewnienie się, że luki te nie będą już istnieć w systemie małych firm. Najlepszą zasadą jest priorytetowe traktowanie bezpieczeństwa i prywatności firmy i klientów.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me