5 wad trybu incognito przeglądarki i dlaczego nie powinieneś zbytnio na nim polegać

Większość przeglądarek, które są obecnie dostępne, umożliwia prywatne przeglądanie w trybie incognito. Chociaż pojęcie prywatnego przeglądania w tych przeglądarkach nie jest tak naprawdę prywatne dla Twojej aktywności online, tryb incognito ma swoje zalety i wady. Tak, można powiedzieć, że ten tryb jest prywatny dla użytkowników tylko wtedy, gdy muszą ukryć swoją aktywność przeglądania przed innymi użytkownikami na tym samym urządzeniu. Ale kiedy mówimy o prawdziwej prywatności online, tryb incognito nie może zapewnić tego rodzaju funkcji prywatności, ponieważ wszystko, co robisz w tym trybie, nie jest prywatne.


Wiele osób wciąż uważa, że ​​korzystając z trybu incognito, mogą ukryć swoją aktywność przeglądania przed każdym. To po prostu nieprawda, ponieważ ten tryb nie jest do tego przeznaczony. Tylko przy użyciu połączenia prywatnego lub serwera proxy możesz całkowicie ukryć swoją aktywność związaną z przeglądaniem przed wszystkimi. Oto 5 wad trybu incognito przeglądarki i dlaczego nie powinieneś zbytnio na nim polegać:

1. Ukrywa Twoją aktywność tylko na poziomie przeglądarki

Tryb incognito w przeglądarce nie zapewnia poziomu prywatności tak solidnego i dokładnego jak wirtualna sieć prywatna. Oznacza to, że w porównaniu do korzystania z VPN, ten prywatny tryb przeglądania nie może ukryć twojej aktywności bardziej niż na poziomie przeglądarki. Tak, tryb incognito może ukryć całą historię przeglądania w bieżącej sesji, ale ukrywa je tylko w przeglądarce. Dostawca usług internetowych lub rząd może nadal śledzić Twoją aktywność związaną z przeglądaniem, nawet jeśli korzystasz z tego prywatnego trybu przeglądania. Wirtualna sieć prywatna to jedyny sposób, aby ukryć aktywność przeglądania na wszystkich poziomach.

2. To samo co zwykłe przeglądanie, jeśli chodzi o monitorowanie stron trzecich

Podczas przeglądania Internetu istnieje grupa osób trzecich, które próbują monitorować Twoją aktywność online. Tymi stronami trzecimi mogą być hakerzy, rząd, twój dostawca usług internetowych, odwiedzane strony internetowe, korporacje, reklamodawcy online i tak dalej. Są to podmioty zewnętrzne, o które należy się martwić, ponieważ mogą one wyodrębnić dane przeglądarki i wykorzystać je dla własnych korzyści. W trybie incognito nie można uniknąć śledzenia przez osoby trzecie. W rzeczywistości działa tak samo jak zwykły tryb przeglądania, jeśli chodzi o śledzenie innych firm.

3. Twoja przeglądarka nie nadaje prywatności, Twoje połączenie działa

Sama przeglądarka nie ma możliwości ustawienia prywatnej aktywności online. W rzeczywistości, jeśli chcesz, aby Twoja aktywność online była prywatna, musisz skupić się na posiadanym połączeniu. Wirtualna sieć prywatna to najlepszy sposób, aby uczynić twoją aktywność przeglądania prywatną, ponieważ sprawia, że ​​twoje połączenie internetowe jest anonimowe i ukrywa twój adres IP. W ten sposób nie ma możliwości śledzenia przez osoby trzecie w Internecie. W tym trybie incognito nie możesz ustawić swojej aktywności online jako prywatnej, dopóki nie użyjesz z nią prywatnego połączenia.

4. Twoja aktywność jest usuwana tylko z przeglądarki

Tryb prywatnego przeglądania w przeglądarce ma na celu zapewnienie dostępności informacji o bieżącej sesji przeglądania tylko dla Ciebie. Po zamknięciu prywatnego okna przeglądania wszystkie informacje o sesji są usuwane z przeglądarki. To właśnie robi ten tryb. Wszystkie pliki cookie i historia przeglądania zostaną usunięte z przeglądarki po zamknięciu prywatnego okna przeglądania. Nie oznacza to jednak, że odwiedzane witryny nie zostały zarejestrowane przez rząd ani usługodawcę internetowego. W rzeczywistości dostawca usług internetowych będzie mógł śledzić Twoją aktywność bez względu na używany tryb przeglądania, chyba że korzystasz z wirtualnego połączenia prywatnego.

5. Przydaje się tylko w przypadku korzystania z komputera publicznego

Jedyną przydatną funkcją trybu incognito jest korzystanie z komputera publicznego. W tym miejscu musisz upewnić się, że inni użytkownicy komputera nie mają dostępu do Twojej aktywności przeglądania na tym samym urządzeniu. Na przykład, jeśli uzyskujesz dostęp do Internetu z biblioteki lub kafejki internetowej, musisz upewnić się, że inni użytkownicy korzystający z tego samego komputera nie będą mieli dostępu do Twojej historii przeglądania. Ale jeśli używasz własnego komputera w domu, nie ma powodu, aby używać trybu incognito, ponieważ jesteś jedynym użytkownikiem tego komputera. Jednak ochrona prywatności w Internecie musi być wykonywana bez względu na to, czy korzystasz z komputera publicznego, czy z własnego komputera, ponieważ nie chcesz, aby osoby trzecie miały dostęp do twoich prywatnych danych bez Twojej zgody. Można to zrobić za pomocą połączenia VPN.

Są to wady trybu incognito w przeglądarce i dlatego nie powinieneś zbytnio na nim polegać. Jest to tylko narzędzie, dzięki któremu dane sesji przeglądania nie będą dostępne dla innych użytkowników na tym samym komputerze, ale nie może całkowicie chronić Twojej prywatności w Internecie. Aby móc chronić swoją prywatność w Internecie, musisz korzystać z prywatnego połączenia podczas sesji przeglądania. Korzystając z połączenia prywatnego, prywatność online jest zawsze chroniona, niezależnie od tego, czy korzystasz z trybu incognito, czy nie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map