5 wielkich oznak złej i złośliwej aplikacji mobilnej VPN

Miliony ludzi dzisiaj korzysta z bezpłatnej usługi VPN na swoje urządzenia mobilne, ponieważ te bezpłatne aplikacje VPN są dostępne w obfitości w sklepie z aplikacjami. Nie sądzę jednak, że ponieważ miliony ludzi korzystają z bezpłatnych aplikacji, oznacza to, że są to dobre aplikacje do użycia. Ostatnie badania bezpieczeństwa wykazały, że duży odsetek tych bezpłatnych mobilnych aplikacji VPN jest niebezpieczny w użyciu, ponieważ są one osadzone w złośliwych kodach źródłowych zaprojektowanych z myślą o ryzyku danych użytkownika. Co więcej, większość tych aplikacji jest wysoko oceniana w sklepie z aplikacjami, więc każdy może ulec pokusie wypróbowania aplikacji i skorzystania z prywatnej usługi połączenia bez najmniejszych wątpliwości co do jej bezpieczeństwa.


Chociaż duży odsetek tych aplikacji mobilnych jest złośliwy, wciąż istnieje duża liczba aplikacji VPN, które można wykorzystać do lekkiego przeglądania na urządzeniu mobilnym. Innymi słowy, nadal istnieje znaczna liczba aplikacji, które są dość bezpieczne w użyciu, chociaż nie zaleca się korzystania z nich do transakcji online lub innych celów wymagających pełnej prywatności. Nadal ważne jest, aby określić złe aplikacje VPN, abyś nie był ofiarą tych złych aplikacji. Oto 5 wielkich oznak złej i złośliwej mobilnej aplikacji VPN:

1. Jest osadzony ze złośliwym kodowaniem podczas skanowania za pomocą oprogramowania antywirusowego

Podczas instalowania tych bezpłatnych aplikacji VPN za pośrednictwem oficjalnego sklepu z aplikacjami możesz nie zdawać sobie sprawy, że zawierają one złośliwe kody źródłowe. Możesz pomyśleć, że działa poprawnie po otwarciu, bez żadnego problemu. Ale nie powinieneś polegać na wyglądzie aplikacji. Musisz go przeskanować za pomocą odpowiedniego oprogramowania antywirusowego obsługującego skanowanie aplikacji mobilnych, aby dokładnie wiedzieć, czy te aplikacje są dobre, czy złe. W większości przypadków złe i złośliwe aplikacje wirtualnych sieci prywatnych mogą być łatwo wykryte przez oprogramowanie antywirusowe. Jeśli odkryjesz, że aplikacja zawiera złośliwe kodowanie, przestań z niej korzystać i natychmiast ją odinstaluj.

2. Szybko rozładowuje baterię telefonu komórkowego

Korzystanie z aplikacji VPN na urządzeniu mobilnym nie powinno mieć większego wpływu na baterię, ponieważ używa ona zwykłego połączenia internetowego, a jedynie szyfruje połączenie. Jeśli więc okaże się, że aplikacja nadmiernie rozładowuje baterię telefonu komórkowego, podczas gdy normalnie korzystasz z Internetu, istnieje duża szansa, że ​​aplikacja mobilna jest złośliwa. Może wysyłać złośliwe dane na serwery innych firm i zapewnia stałą komunikację z tymi serwerami, co w efekcie powoduje szybkie rozładowanie baterii urządzenia mobilnego.

3. To sprawia, że ​​twoje połączenie internetowe jest bardzo wolne

Dobra aplikacja mobilna VPN będzie korzystać z normalnego połączenia internetowego, nie spowalniając w ogóle jego szybkości. O ile nie łączysz się z lokalizacji pozbawionej sygnału bezprzewodowego, powinieneś być w stanie połączyć się z Internetem za pomocą VPN z normalną prędkością. Jednak w przypadku złośliwych mobilnych wirtualnych aplikacji sieci prywatnej normalne połączenie mobilne może zostać spowolnione z różnych przyczyn. Przyczyny te obejmują ciągłą transmisję danych, której nie autoryzujesz, niską wydajność serwera, przeciążenie serwera i tak dalej.

4. Wykonuje większą transmisję danych, która zużywa przepustowość

Korzystając ze złej i złośliwej mobilnej aplikacji VPN, powinieneś przyjrzeć się zużyciu danych przez urządzenie mobilne. Jeśli urządzenie mobilne wykaże, że wykorzystuje więcej danych w połączeniu, oznacza to, że połączenie VPN może zużyć przepustowość, wykonując większą transmisję danych. Zwykle zdarza się to często, ponieważ złośliwe usługi VPN nadal przesyłają dane, nawet gdy użytkownik jest bezczynny. Stanowi to nieautoryzowaną transmisję danych i powinieneś trzymać się z dala od usługi, która to robi.

5. Zakłóca to normalne działanie telefonu

Czy zauważyłeś, że po zainstalowaniu tej konkretnej aplikacji VPN występują zakłócenia w zwykłych operacjach telefonicznych? Na przykład możesz odkryć, że trudniej jest zadzwonić do kogoś z listy kontaktów lub możesz zauważyć, że aplikacja SMS nie działa poprawnie. Ponadto, jeśli zauważysz, że ktoś próbuje zalogować się na Twoje konta w mediach społecznościowych, oznacza to, że twoja mobilna aplikacja VPN jest niebezpieczna. Wiarygodna aplikacja VPN nie będzie zachowywać się w ten sposób i zawsze zapewni bezpieczeństwo twojego telefonu bez zakłócania jego normalnej pracy.

To 5 wielkich oznak złej i złośliwej mobilnej aplikacji VPN. Po odkryciu tej aplikacji na urządzeniu mobilnym należy ją odinstalować natychmiast i ponownie uruchomić urządzenie. Upewnij się również, że nie pobierasz ponownie tego typu aplikacji na urządzenie mobilne. Aby zapewnić prawdziwą ochronę Twojej aktywności online, powinieneś używać tylko renomowanej i godnej zaufania aplikacji VPN od znanej firmy VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map